Internet w Xboxie

AdiSuN

Użytkownik
Użytkownik
Witajcie! Otóż właśnie przed momentem w końcu zamówiłem upragnione Xboxa 360. Tutaj zaczynają się już coraz głębsze pytanie, analizy, testy i tak dalej. Ważna sprawą jest internet. Przejdę od razu do rzeczy: otóż, czy jest w ogóle jakaś szansa (w co szczerze bardzo wątpię), by podłączyć się w Xboxie do sieci domowej, bez routera i bez dodatkowych kosztów? Po prostu mam internet w komputerze, podłączony jednym normalnym kablem. Jest możliwość, nie wiem jakiegoś wyszukania czy coś takowej sieci bez podłączenia? Czy konieczny będzie router? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam bardzo serdecznie!​
 

Pixel

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Jeżeli masz kartę sieciową w kompie to neta mógłbyś udostępnić ale wtedy musiałby być komp włączony, więc lepszym rozwiązaniem będzie chyba kupno routera.
Tutaj poradnik w razie czego:
Konfiguracje Xbox Live | Artykuły
 

Jabar

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Można z kompa udostępniać, ale żeby mieć net w konsoli musisz kompa włączać.
Kup sobie zwykłego switch'a za 2-3 dyszki i będzie.
 

AdiSuN

Użytkownik
Użytkownik
Dla mnie to jest szczerze, żaden problem jeśli jest taka możliwość bo praktycznie u mnie w domu cały dzień chodzi komputer, jak nie ja siedzę to siostra, jak nie siostra, to rodzice, więc wiadomo. A jak sprawdzić, czy mam w komputerze kartę sieciową i jak to ewentualnie udostępnić?

P.S. Aha podałeś jak udostępnić. To tylko to pytanie, jak sprawdzić czy mam kartę?
 

Pixel

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Menedżer urządzeń > Karty sieciowe.
 

AdiSuN

Użytkownik
Użytkownik
Jest tam coś takiego jak: Realtek PCIe FE Family Controller - czyli chyba mam kartę. A co do połączenia się, który ja muszę punkty z tamtych wykonać, żeby się połączyć? Bo nie mam Neostrady. To ten co jest niżej?:

DSL TP (autor: ping182)

Xbox łączy się z Internetem przez komputer z włączoną opcją udostępniania połączenia internetowego. Pierwsze co robimy po podłączeniu konsoli do wolnej karty sieciowej, to ustawienie adresu IP sieciówki. Wchodzimy w Start -> Panel sterowania i klikamy dwukrotnie na „Połączenia sieciowe”. Powinno to wyglądać mniej więcej tak:
..........
I tak dalej i tak dalej jest podany. Czyli według tego mam robić?
 

Pixel

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Ale żeby tak podłączyć to musisz mieć drugą wolną kartę sieciową, aby podłączyć do niej Xboxa.
 

AdiSuN

Użytkownik
Użytkownik
Szkoda. :< Czyli nie ma szans w takim razie bez routera, bo to też chyba duży koszt.
 

Pixel

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Router kupisz spokojnie do 100 zł.
Wtedy możesz konsolę podłączyć bezprzewodowo.
 

AdiSuN

Użytkownik
Użytkownik
Właśnie mówili mi niektórzy ,,Za 100 zł przecież kupisz'', tyle, że będzie to dobry router? Nie będę miał problemów z sygnałem czy coś? Nie ukrywam, teraz router przydałby się. Ale czy już znajdę jakiś porządny za 100 zł na allegro?
 

Pixel

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Jaki posiadasz internet i jak wygląda twoje obecne połączenie.
 

AdiSuN

Użytkownik
Użytkownik
Aha to router to obecne MB/s, które posiadam, nie będzie innych? Tyle ile teraz posiadam tyle będę miał poprzez router? Np teraz mam prędkość pobierania 5 mb/s chyba, chodzi bardzo płynniutko i szybko na komputerze.
 

Pixel

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Nie chodzi mi o szybkość, chodzi o mi o połączenie jakie masz. Jak masz poprowadzony internet do kompa i od czego. Jest to radiówka? Czy jakiś operator typu Vectra, UPC?
Szybkość pobierania/wysyłania pozostaje taka sama.
 

AdiSuN

Użytkownik
Użytkownik
Yy, podpinam kablem internet do komputera.
 

Pixel

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Rozumiem, że podłączasz do kompa pod Ethernet? Jeżeli tak to do czego masz podpięty ten kabel. Bo jakoś musisz to połączenie mieć.
 

AdiSuN

Użytkownik
Użytkownik
Nie wiem jak to określić, mam taki kabel i z tyłu go podpinam do komputera gdzieś. Końcówka kabla jest tak właśnie spięta, podobnie do tego: http://us.123rf.com/400wm/400/400/pattarastock/pattarastock1103/pattarastock110300093/9108224-niebieski-kabel-sieci-lan-na-biaa--ym-tle.jpg
 

Pixel

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
A skąd ten kabel jest po prowadzony? Od jakiegoś modemu etc. ?
 

AdiSuN

Użytkownik
Użytkownik
Nie widzę dokładnie, bo strasznie poplątane, ale na pewno nie od modemu.
 

Do góry Bottom