Internet z xbox'a z gniazda LAN czy to możliwe?

ziomeks

Świeżak
Świeżak
Witam,
posiadam od niedawna xbox 360 slim z wbudowanym wifi.
Mam go podłączonego do internetu. Do pokoju w którym stoi konsola nie za bardzo mogę pociągnąć kabel a mam w nim jeszcze player HDD (bez wifi), który też chętnie podpiąłbym do internetu.
W konsoli jest gniazdo LAN w playerze też, czy jak spiąłbym je razem skrętką to jest szansa, że to zadziała? Xbox ma zadziałać tylko jako switch tzn. w tym przypadku chyba jako bridge. Ktoś może coś takiego próbował?

Z góry dzięki za jakiekolwiek sugestie.
Pzdr.
 
Jakiś router kup i będzie oki.
 

ziomeks

Świeżak
Świeżak
No właśnie o to chodzi, że już mam nawet dwa. Jeden na dole on rozsyła sygnał wifi na dole, drugi na górze, po lan mam przypięty do niego jeden komputer plus rozsyła sygnał wifi na górze. Player nie ma wifi a kabla tam nie mam za bardzo jak puścić.
Myślałem, że konsola która złapała wifi w jakiś sposób mogłaby go przekazać do swojego gniazda LAN. Oczywiście musiałaby być cały czas włączona gdy player by chciał "korzystać z neta"
 

Krzychu1987

Banned
Xbox raczej tak pracować nie będzie bo to tylko konsola. Kabla rj45 nie złączysz bo to nie kabel z prądem by go dowolnie złączać, tu wyskoczy konflikt interesów ip i tyle. Jak już wspomniano router i po problemie, nawet zaoszczędzisz kabli bo Xbox'a połączysz bezprzewodowo.
 

ziomeks

Świeżak
Świeżak
Xbox'a mam połączonego po wifi ale już właśnie sprawdziłem, że jak podepnę kabel do konsoli to automatycznie rozłącza wifi więc mój pomysł "spalił na panewce".
Dzięki i pozdrawiam.
 
Jak wepniesz kabel to wifi rozłącza nie można być podłączonym do wifi i przez zwykly kabel naraz.
 

Do góry Bottom