1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Internetyzacja Polski w przyszłym roku

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez TymonPRO, Październik 12, 2009.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. TymonPRO

TymonPRO XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    W wywiadzie opublikowanym przez portal Wyborcza.biz pani wiceminister Magdalena Gaj opowiedziała o wchodzącym w życie projekcie dotyczącym upowszechnienia dostępu do Internetu. Zapowiada się nie lada rewolucja, porównywalna z powojenną telefonizacją kraju. Tym razem chodzi o spopularyzowanie światłowodów i ułatwienie realizowania inwestycji telekomunikacyjnych.

Pani wiceminister zauważa, że mamy już w końcu XXI wiek, więc do tak powszechnych usług jak woda czy prąd powinien dołączyć także Internet. W gniazdkach nowych budynków mają pojawiać się światłowody, a nie inne, przestarzałe technologie. Według planu konieczne będzie zapewnienie dostępu do domów kilku operatorom, żeby zwiększyć konkurencję na rynku dostawców Internetu.

Ustawa dodatkowo pozwoli samorządom inwestować publiczne pieniądze w rozwój infrastruktury teleinformatycznej oraz oferować Internet w miejscach nieobsługiwanych przez komercyjne firmy (z powodu niskiej opłacalności). Oczywiście można było robić to do tej pory, jednak teraz takie przedsięwzięcia zyskają na znaczeniu i będą równie ważne co przykładowo budowa chodnika.

Na cały pomysł zostaną przeznaczone środki europejskie (400 mln euro), które będziemy otrzymywać w 2013 roku. Wiceminister zauważa, że branża dostawców nieźle radzi sobie z kryzysem i ma pieniądze na inwestycje. Zakres zmian jest większy - np. zarządca budujący drogę będzie musiał stworzyć tzw. kanał technologiczny – więc być może internetyzacja ruszy pełną parą.

Efektów nowej ustawy, która przeszła przez rządowe komitety i wkrótce trafi do Rady Ministrów, powinniśmy spodziewać się już w przyszłym roku. Na pewno pomysł ma duże znaczenie przede wszystkim dla obszarów mniej rozwiniętych. Brak Internetu w dzisiejszych czasach znacznie ogranicza zdolność rozwoju i niestety w pewien sposób wymazuje z mapy rynkowych możliwości.

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=48633

2. Lotnik421 Xbox One

3. miedzianek

miedzianek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Białystok
    Nie,nie i jeszcze raz nie!

Mam neta 8mbit/s,place za niego 80zl,mam zewnetrzne IP i chcem tak miec a nie darmowy syf ktory ma max 2mbit/s,do tego co minute musisz sie ponownie polaczyc(czytalem ze tak to bedzie dzialalo,w celu 'zabezpieczenia przed uzywaniem ww w nielegalnym celu')...

Tylko ze jak zrobia ten darmowy internet to spolki udostepniajace internet za pieniadze nie beda mialy racji bytu-bo kto skorzysta za pieniadze z czegos skoro moze miec to samo za darmo?Polowa uzytkownikow netu w PL to casuale-samo www,gg etc,wiec sie na darmowy przerzuca bo nie bedzie im przeszkadzalo ze co minute trzeba sie poalczyc.A taki gracz?Niech cierpi...

4. Azevius

Azevius Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ja tu nie widzę nic o tym, że internet ma być darmowy. A nawet jeśli to na pewno miałbyś wybór (taki co masz aktualnie lub ten darmowy). Jest za to, że ma być ogólnie dostępny i na lepszej jakości łączach. Światłowody to nie to samo co dzisiejsze kable, (są dużo szybsze itp), co za tym idzie możliwe będą lepsze przepustowości. Większa konkurencja i dopłaty do światłowodów to doskonała szansa na to, żebyśmy dostali dużo lepszy internet w tej cenie co mamy teraz. Ja jestem na tak.

5. rowerser

rowerser Sialalalalallalal V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master

Polubienia:
    141
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kozie Byki
    Miedzianek kto Ci każe zmieniać internet na "syf, który ma 2mbit/s" ? Swoja drogą znakomita liczba ludzi ma ten "syf" - w tym np. ja :)

Ja też jestem jak najbardziej za. Tylko dorzućmy do tego czynnik polski :p....afery, łapówki itd. Jeśli internet ma być doprowadzony wszędzie to czemu nie ? Miedzianek i wątpię też, że będzie trzeba rozłączać się co parę minut. Jeśli ma to być dla przedsiębiorstw też, to jak wyobrażasz sobie np. wideo konferencje ? Projekt pewnie się przesunie ale jest godny uwagi i trzymania kciuków za powodzenie.

6. nakoz

nakoz The Legend Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    66
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kraków - Irlandia
    @miedzianek to chodzi o rozszerzenie zasięgu sieci. Ty masz 8 mb/s (pewnie z kablówki skoro za taką cenę) a u niektórych (na wioskach) nie zadziała nawet 512 z tepsy bo linia słaba i ogólnie zacofana technologia. Firma u której Masz neta na pewno i tak doskonale na tym wychodzi i nie zaprzestanie świadczyć Ci usług :)

7. AnarchyMen

AnarchyMen Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Grudziądz
    RowerzeSerze nie wiem czemu tak narzekasz na 2mb :D sam mam 2 mb i nie narzekam od 23 do 13 mam 4 mb :D a internet za free to się każdemu przyda :D wkońcu dzieci ze wsi , gorszych dzielnic nie będą mogli czuć się gorsi od tych z większych miast :D
    UPC DLA GRUDZIĄDZA . to tak odemnie

8. Dawidek

Dawidek Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Ciechanów
    Jezeli internet ma byc czyms normalnym jak prad czy woda to beda na niego limity mojim zdaniem beda tez prywatne firmy ; )

9. Staroch

Staroch Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    panowie nie macie sie czym martwic zanim oni takie cos wprowadza to my wszyscy zakonczymy ten piekny zywot :D oni tak obiecuja zawsze i nic potem nie robia. tak jak teraz wedlug mnie jest git.

10. szokrok

szokrok Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Mi najbardziej żal ludzi mieszkających w małych miejscowościach. Oni nie mają dużego wyboru.

Może niektórzy z Was nie wiedzą, ale istnieją jeszcze takie miejsca w tym kraju gdzie neta albo nie ma wcale (zero linii telefonicznych i zasięgu gsm) albo dostęp do sieci odbywa się przez modem w kompie albo przez jakiegoś Iplusa, gdzie prędkość bywa jeszcze gorsza od tej modemowej. A o necie 2 mb/s to sobie można w takich miejscowościach tylko pomarzyć.
    Wiem to z praktyki, bo sam miałem taki problem.

Więc ogólnie idea i mam nadzieje szybka realizacja tego przedsięwzięcia jest świetna.

Tylko znowu rodzi się pytanie: Czy taki internet dotrze też do małych miejscowości (zamieszkałych np. przez 100 osób)?
    -Jeśli nie, to pomysł jest dla mnie małym niewypałem.

Konkurencja czyni cuda!
    Ja bym się na Twoim miejscu ucieszył...
    Bo skoro nie chcesz mieć takiego darmowego "syfu", a Twoi sąsiedzi chcieć go będą, to wtedy Twój operator obniży Twoje rachunki albo da Ci szybszego neta za tę samą cenę.

Inną sprawą jest to że ten cały darmowy internet owszem ma być darmowy, ale tylko przez pierwsze dwa lata od momentu udostępnienia.

11. trykosz

trykosz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Białystok
    Już przeżyłem 3 czy 4 końce świata. Był też już raz darmowy internet to przeżyje go i drugi raz. Tak jak i za pierwszym myślę, że i drugiego nie będzie. Ew. jakaś afera internetowa.

Ale tu chyba chodzi o montowaniu światłowodów w nowych domach.

12. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    może to przez nobla (w dziedzinie techniki) tak z tymi światłowodami nagle pani minister wyskoczyła:) niech sie biorą za to tylko skąd kase wezmą jak na wszystko im brak.
    ps ale modów nam się rozpisało w temacie:D pzdr

13. miedzianek

miedzianek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Białystok
    wlasnie w tym problem ze ten net ma byc darmowy(na zasadzie hotspotow)-czytalem na benchmarku o tym.

Pozatym-jak wprowadza ten darmowy to napewno nikt nie bedzie trzymal spolki dla tych paru uzytkownikow 'hardkorowych',casuale pojda na free

PS.O syfie to mowilem o tym ze niby 2MB ale jak wszyscy sie naraz polacza to wiadomo jaki bedzie transfer;] i to rozlaczanie co minute-nie pograsz w nic online

14. Kariem

Kariem Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Syf syfem, ale skoro ma to być jak prąd i woda, to czemu nie płacić za ilość, czyli za pobierane dane? Rozwiązanie na piratów zamiast tego ponownego łączenia.

Płacisz = wymagasz. Za darmo? Ciesz się, że jest cokolwiek.

Internet wszędzie miał być już wprowadzony dawno. Jak to w naszym kraju bywa, kończy się tylko na gadaniu.

15. Budziol

Budziol Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Mieszkam w małej wsi ok. 1000 mieszkańców - u nas nie ma dużo możliwości, i ja przykładowo muszę płacić ~70 zł za internet 1 mb.

Wiele dostawców po prostu nie "trafia" do Nas swoim zasięgiem, zwłaszcza iż mieszkam na granicy z Czechami.

Nie ma u nas żadnych UPC itd.

Jak dla mnie 2 mb/s byłoby naprawdę ********* i jeszcze jak za darmo !

16. okwa92

okwa92 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    W 100% zgadzam się z przedmówcą. Ja też mieszkam na wsi i za głupi 1 mb z tp płacę 60 zł.

Znam takich u których nie da się wogóle podłączyć internetu i co oni mają powiedzieć?

Miedzianek-> Mieszkasz w mieście masz UPC 8 mb za który płacisz 80 zł, nic tylko się cieszyć i nikt Ci nie każe brać tego darmowego, ale pomyśl o tych którzy tak dobrze jak ty nie mają, a jest ich w Polsce około 40% społeczeństwa...

17. aerO^

aerO^ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Ale wy macie problemy , wprowadzą światłowody i będzie świetnie teraz na tych gównianych kablach od TP nie wiem czy 6 mb/s chodziło by z pełną prędkością sam mam 2 mb/s mieszkam w pseudo mieście i nie ma światłowodów , a zarazem UPC , a zarazem konkurencji... też wątpię , że będzie za darmo nawet za TV naziemną się płaci to tu też trzeba będzie nie płaczcie , przecież będzie można sobie wybrać co kto lubi... ale wątpię , że to już tak szybko będzie.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum