IX LT + nowy update dasha = ban na live

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

sajdorr

Użytkownik
Użytkownik
Mała odskocznia od spamerów co kopiują non toper newsy z portali o grach -.-

Dosyć stara wiadomość o Team Xecuter:
""As some of you may or may not know, there will be a dashboard update for the Xbox 360 to add Kinect capabilities. If you are legit and actually buying games like you are supposed to, then good for you! This dashboard update will not affect you in any way. However, if you are a pirate, and you have an Xbox with a flashed DVD drive to play burned games, you’re outta luck. Microsoft has coded a live banning system into the new dashboard to moniter what firmware your DVD drive has. If it doesn’t match what they have on file, then congrats. You are now the owner of a banned Xbox 360. This affects the “undetectable” iXtreme LT firmware as well. If you have a flashed Xbox, do not update on November 4th.""

Czyli w skrócie, nowy dashboard, którego premiera nastąpi dnia 4 listopada posiada zabezpieczenie. Owym zabezpieczeniem jest tzw. "monitor", który sprawdza jaki firmware masz w konsoli. Czyli proste: masz nowego dasha + iX LT = BAN Nawet jeżeli nie włączałeś xlive, zmienisz firmware z iX na orginalny i tak będzie BAN

Dziękuje, a teraz spać drogie dzieci :)

p.s zapewnię zaraz wyskoczy wielu ludzi piszących, iż owa wiadomość jest "plotką". Uważajcie dalej, że to jest plotka tak samo jak uważaliście, że plotką jest Xbox Slim :)
 

Hawok

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
wali mnie to i tak nie gram na LIVE :eek: a bana na dysk się już nie dostaje wiec palicho z Twoim info. Gra OFFLINE działać i tak będzie i to się liczy

Pozdro & poćwicz :yeye:
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
Czyli Microsoft znowu górą.Zawsze uważałem ich za geniuszy.
 

D4Ru73K

Banned
Użytkownik
Przecież to było oczywiste, że w dashu wrzucą robala, który będzie sprawdzał FW. Ten kto zainstalował nowego dasha ten ma już konsolę sprawdzoną, z chwilą kiedy dash wyjdzie oficjalnie i będzie można się na nim logować, w trybie błyskawicznym konsola wyśle informacje, a w zwrotnej wyświetli ulubiony komunikat. Taka sama sytuacja była w zeszłym roku przy aktualizacji WPA2. Dla Microsoft to nie problem, aby umieścić kawałek kodu w aktualizacji, który przeskanuje konsolę. Fal nadejdzie w listopadzie i jest to pewne na 110%. Ci którzy mają obecnie LT popłyną w systemie rosyjskiej ruletki. LT już wiosną był oficjalnie ogłoszony jako FW nie będący niewykrywalnym.

wali mnie to i tak nie gram na LIVE :eek: a bana na dysk się już nie dostaje wiec palicho z Twoim info. Gra OFFLINE działać i tak będzie i to się liczy
Gdybyś miał odrobinę pojęcia o programowaniu, albo chociaż rozumiał podstawowe funkcje, to nie gadałbyś bzdur. Co prawda Microsoft nie stosuje takie taktyk i dziwię się dlaczego, ale mógłby. Wystarczy wypuścić aktualizację, która będzie posiadała prostą funkcję sprawdzającą ofline FW w napędzie. Aktualizacja oczywiście musiałaby mieć też zaimplementowany mechanizm banujący. Pomimo, że Microsoft robi wszystko online, to nie problem napisać specjalny kod. Ściągnąłbyś aktualizację, wrzucił na pena, zaktualizował konsolę, a następnie po restarcie konsola wykonałaby prostą pętlę. Jeśli masz OFW wtedy w kodzie uruchamia się '0' i mechanizm banujący się nie uruchamia. Jeśli masz CFW wtedy w kodzie uruchamia się '1' i mechanizm banujący się uruchamia. Nie musisz nawet wpinać kabla do konsoli, bana dostajesz przy update z pendrive i po zawodach. Dla programistów w Microsoft takie coś to 5 minutowy spacer po parku.

Nie zrobią tego ponieważ nie mogą zabić swojej konsoli, gdzie piractwo jest gigantyczne. Zbanowanie 1.5-2mln konsol w roku to taka norma która ma tylko nastraszyć ludzi i pobudzić do myślenia. Gdyby Microsoft na prawdę chciał zbanować każdego to już dawno by to zrobił.
 

RaaDeeK

Użytkownik
Użytkownik
Tego nowego dasha tez złamią za jakiś czas :p Moze ci ludzie od psjailbreak sie tym zajmą :p
 

sajdorr

Użytkownik
Użytkownik
Tego nowego dasha tez złamią za jakiś czas :p Moze ci ludzie od psjailbreak sie tym zajmą :p
ręce mi opadają jak czytam posty co poniektórych ...
 

neoandrew

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Czyli Microsoft znowu górą.Zawsze uważałem ich za geniuszy.
Mimo to ci "geniusze" nie blokują piractwa, a mogliby jedną aktualizacją, ciekawe czemu tego nie robią co ?
Kolega D4Ru73K ci opisał co nieco, ja jako programista powiem ci, abyś sobie wyobraził taką sytuację:

M$ zamiast polegać na danych zwracanych z firmware o oryginalności dysku, przekazuje wszystkie surowe dane z płyty (czyli firmware już nie weryfikuje płyty, a software konsoli) do oprogramowania konsoli i dopiero wtedy jest weryfikowana oryginalność płyty, jako, że domowymi nagrywarkami, nie da się nagrać danych po których płyta jest rozpoznawana jako oryginał w tym momencie wszyscy co nie mają jtaga są w czarnej dupi...e i nie da się tego obejść, bo po prostu na verbatimie nie będzie odpowiednich danych.

To jest jedna aktualizacja i po sprawie, wszystkie ixtreme, LT itp. przestają działać, ale m$ tego nie robi, widocznie ma w tym swój cel.
 

Jechu

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Wiadome było że nowy dash = ban :p
 

PL M4RC1N

Użytkownik
Użytkownik
ja gram na oryginałach i zawsze będe grał, to przez was piraty ceny gier w polsce są takie wysokie u moich kumpli za granicą ceny gier sa niższe bo im więcej ludzi kupuje tym szybsze są promocjie...... a wam to tylko ban heeeee i dalej se grajcie tylko w kampanie a nie w sieci ... co to za frajda grania jak się w sieci nie zagra w COD MN2
 

D4Ru73K

Banned
Użytkownik
ja gram na oryginałach i zawsze będe grał, to przez was piraty ceny gier w polsce są takie wysokie u moich kumpli za granicą ceny gier sa niższe bo im więcej ludzi kupuje tym szybsze są promocjie......
Tak, tak w Polsce ceny gier są wysokie bo ludzie piracą buhahaha :D Widziałeś ceny gier we Francji lub Niemczech? Premiery po 60 Euro. W UK gry po 45 F, to jest Twoim zdaniem taniej? Chyba już późno pora dla Ciebie... na PS3 nigdzie nie było piractwa, a ceny były bardzo wysokie w każdym kraju.
 

PL M4RC1N

Użytkownik
Użytkownik
ja mam kolegów w irlandi i sie z polaków śmieją oni jeżcze maja do gier promocjie i zdrapki na xbox live do gry graris a ja tylko z angli gry kupuje i zawsze jest tańsza niz u nas
 

PL M4RC1N

Użytkownik
Użytkownik
a po drugie to ile za granica zarabiaja na pewno pare razy wiecej od nas to dla nich to grosze tak jak pisałes we francji czy niemczech
 

linchpin

Banned
To, że M$ może zablokować offline nowym dashem przerobioną konsolę wie każdy średnio rozgarnięty człowiek, także Ci wielcy programiści, co się tak popisują wyżej wiedzą niech sobie darują, bo normalnie śmiech na sali i puste krzesła :]
 

dziend0bry

Użytkownik
Użytkownik
Podoba mi się pomysł Microsoftu. Ale dziwią mnie posty typu"a ja mam wy****** na m$ i bede gral na live z banem iksde" - ogarnijcie sie, dzieci..
 

voltan91

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Cóż, to było raczej do przewidzenia. Ale w gruncie rzeczy o to chodzi, w końcu piractwem trzeba gardzić :D
 

michalns

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
To, że M$ może zablokować offline nowym dashem przerobioną konsolę wie każdy średnio rozgarnięty człowiek, także Ci wielcy programiści, co się tak popisują wyżej wiedzą niech sobie darują, bo normalnie śmiech na sali i puste krzesła :]
Otóż właśnie, że nie może. W USA od razu posypałyby się za coś takiego pozwy (w myśl zasady "moje, kupiłem mogę sobie robić z tym co chce"). Z resztą ban offline jest bezsensu, bo ban z definicji jest na usługę xbox live (której i tak w Polsce nie ma) za złamanie regulaminu. Trzeba się do tego live podłączyć, żeby złamać ten regulamin.
 

Skolud

Użytkownik
Użytkownik
Tak, tak w Polsce ceny gier są wysokie bo ludzie piracą buhahaha :D Widziałeś ceny gier we Francji lub Niemczech? Premiery po 60 Euro. W UK gry po 45 F, to jest Twoim zdaniem taniej? Chyba już późno pora dla Ciebie... na PS3 nigdzie nie było piractwa, a ceny były bardzo wysokie w każdym kraju.
Tylko Tobie się tak wydaje bo przeliczasz te ceny... Popatrz, taki przykład - w polsce pan X zarabia 2000zł i na grę musi przeznaczyć 200zł. W angli pan Y zarabia 2000 funtów i na grę musi przeznaczyć 45 funtów. Jest różnica? Bo chyba ogromna. Nam się może wydawać, że ceny są porównywalne, ale tylko dla nas bo to przeliczamy... Jak ktoś tu dostaje kieszonkowe 50zł, to w angli 50 funtów. Taka jest prawda.

A na ps3 ceny były wysokie bo nie musieli się bać "nawrócenia" na piraty bo jeśli ktoś chciał grać na ps3 to MUSIAŁ kupić oryginał. Gdy przeróbka się rozpowszechni to ceny będą spadać jak na xboxa...
 

KepaD90

Użytkownik
Użytkownik
Czyli nie aktualizowanie dashboardu przedluzy okres w ktorym nie dostaniemy bana ?
 

sebol12

Użytkownik
Użytkownik
Po podłączeniu się do xbl raczej nie będziesz miał wyboru i będziesz musiał zaktualizować dasha, jeśli będzie dostępna aktualizacja.
 

regeman85

Użytkownik
Użytkownik
a w tamtym roku kiedy mniej wiecej banowali i za co? tez podczas jakiejs aktualizacji dasha? bo ja mam extrime 1.5 i w tamtym roku bana nie dostałem i do dzisaj nie mam
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom