1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Ixtreme LT, Jakie warunki powinny spelniac gry na Live? OBJASNIENIE

Temat na forum 'Oprogramowanie' rozpoczęty przez mateuszx20, Styczeń 22, 2010.

1. mateuszx20

mateuszx20 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    (Post zaktualizowalem dnia 31-01-10, ze wzgledu na pojawienie sie nowych informacji)

Zapewne wielu z was zastanawia czy sa jakies dodatkowe warunki, aby bezpiecznie grac online na LT, a jesli takie sa to jak one brzmia. Wielu nieco bardziej doinformowanych zapewne nie jest pewnych czy gra powinna posiadac SS v2, a moze v1, oraz jaki wave jest bezpieczny.
    Pobuszowalem w ostanim czasie na zagranicznych forach i z tego co sie doczytalem to wynika ze...

Gry wave 1 oraz 2 moga miec SS v1 niezaleznie od wersji napedu jakim zostala zripowana. Poczawszy od wave 3 w gore gra musi posiadac SS v2, rowniez niezaleznie od tego jakim napedem zostala zripowana.

Pytanie za 100 punktow- Skad mam wiedziec jakie SS ma gra oraz jakim napedem zostala zripowana? Posluze sie obrazkami z zagranicznego forum zeby Wam to wyjasnic.

Przechodzimy do programu Abgx360 (wersja 1.0.2) i w zakladce "options" przy "verbosity level" wybieramy "high", po czym bierzemy nasza plytke albo obraz na dysku i klikamy "Launch" (reszte konfigurujemy wg poradnika w tym dziale)

Rodzaj plikow SS pokaze nam sie w nastepujacy sposob

Lub w taki sposob...

Jak widac mamy wyraznie napisane jakie SS posiada gra, teraz przechodzimy do sprawdzenia jakim napedem zostala zripowana, zeby to zrobic wystarczy zjechac troche nizej a naszym oczom ukaze sie taka oto informacja-

1.Jesli jest tak jak wyzej to gra zostala zripowana napedem xboxa. Troche niewyraznie widac, przy strzalce jest napisane "DriveFW= Ixtreme v1.6 0800 Standalone". Napis moze wygladac czasami inaczej, ale zawsze jest w formie "xxxx 0800", 0800 oznacza naped xboxa.

2.Jesli natomiast jest napisane "DriveFW= 1.0" albo jakakolwiek inna liczba, to wtedy jest to KREON.

PODSUMOWUJAC

Na wave 3 oraz nowszych, gra ripowana kreonem jak i napedem xbox powinna miec SS v2. Opis jak "wstrzyknac" pliki SS v2 do obrazu macie w tym samym dziale.

Jesli ma wave 1 lub 2 to mozna grac bez wzgledu na SS oraz naped.

Gry na LT powinny rowniez posiadac SplitVid, w tym celu wchodzimy do abgx w zakladke "Misc" i tam przy "SplitVid" wybieramy "Add it if it doesn't exist or isn't valid", co oznacza ze jesli gra nie posiada splitvid to abgx sie z tym upora :)

Zaznaczam ze tego wszystkiego dowiedzialem sie na zagranicznych forach i nie recze w 100% za pewnosc tych informacji, LT to jak na razie nowosc i jest jeszcze troche niedomowien, ktore niebawem napewno sie wyjasnia.

Pozdrawiam

2. Lotnik421 Xbox One

3. Davvido

Davvido Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Dobre podsumowanie.
    Martwią tylko napędy...

Da się zmienić wersję SS v1 na v2? Jeśli jest SS v1 i wave 4 to warto zmieniać wave na 2?

4. mateuszx20

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Widzialem tutorial w ktorym objasnione jest jak zmienic ss v1 na v2 uzywajac programu Schtrom360Xtract v4.1, ale zdania byly podzielone, jedni mowili ze aby gra byla w pelni bezpieczna trzeba ja od nowa zripowac, inni ze wystarczy dodac tylko maly pliczek ss. LT to nowa sprawa zapewne za kilka dni, gora tygodni wszystko sie wyjasni. Ja bym zalecal do tego czasu grac jedynie na grach ripowanych napedem xboxa i nie kombinowac bo to sie moze zle skonczyc :)

Co do kwestii czy warto zmieniac... Jesli jestes twardy i nie boisz sie bana to mozesz sobie zmienic, ja wyznaje zasade "Nie chcesz miec bana? Nie kombinuj a bedzie cacy" juz samo to ze przerobisz sobie konsole wiaze sie z bardzo duzym ryzykiem dostania bana, a jak jeszcze zaczniesz grzebac przy obrazach plyt to wiesz czym to moze skutkowac

[01:57] <+c4eva> other drives are on the agenda
    [01:58] <+c4eva> Even hitachi!
    [01:58] <n8ofsp8ds> preferred SS v2 ? what if its v1
    [01:58] <+c4eva> SS v2 is best, yes!
    [02:00] <chieftex> THE question is - do we flash to stock first before accepting any updates from LIVE?
    [02:00] <+c4eva> chieftex:that will be answered soon!
    [04:20] <+RapStar> leaked fw was the same as this one people say
    [04:21] <+c4eva> rapstar:no its not
    [04:32] <+c4eva> ss v1 created using a 360 drive is fine, kreon is not!

[04:33] <+DxS> so if u wanna be safe, rip ur own games with a 360 drive
    [04:33] <+DxS> 0800 standalone fw
    [04:33] <+c4eva> dxs:correct
    [18:50] <+c4eva> hello
    [18:51] <@[TONE]> has there been changes by m$ yet on the discs?
    [18:53] <+c4eva> yes, a very slight change in alignment , wave 3 onwards i think, so as to identify kreon rips!
    [18:59] <+lt83850> c4 - elaborate more on calibration data when you get time as well, why was the addition added
    now if it wasn't even discussed for months? any additions?
    [19:14] <+c4eva> cal data is not accessed by fw code at all but could be used by other processes,its value is
    still unknown, but since full dumps are now available, included for correctness
    [12:07] <ratodopar> lt has no stealth i guess
    [12:07] <+c4eva> LT has full stealth
    [12:10] <|avfc2k|> c4eva whats best for banned box wave loading wise the non stealth or LT?
    [12:10] <+c4eva> LT
    [12:11] <ratodopar> even new games are ssv1
    [12:12] <+c4eva> ssv1 from a 360 drive is good!
    [12:14] <+c4eva> kreon:wave1 ,wave 2 ok, but 360 drive is always best!
    [12:18] <Kushan> Right now SSv1 is fine, SSv2 is only needed if something changes. Splitvid is NEEDED for iXtreme
    LT. There you go.
    [12:19] <Kushan> when SSv2 is "needed", it'll be for games from that point onwards, not previous game
    [12:20] <Kushan> SSv1/SSv2 are a firmware thing from c4eva and co
    [12:20] <Kushan> it just refers to the angles used when the game disk is pressed
    [12:21] <+c4eva> 359 is left as is, if jitter result is 360 then it is set to 0
    [12:21] <Kushan> right now, some of those target angles are ALWAYS certain values
    <Kushan> KREON rips use predetermined angles, games ripped from a 360 drive will use the correct ones, SSv1 or
    SSv2
    [12:24] <+c4eva> new games should not give 359 all the time, although this passes, it will stand out

To jest rozmowa przytoczona z innego forum, C4eva twierdzi ze SS v2 wymagane jest na kreonie przy wave 3 i 4, na wave 1 i 2 ss v1 jest ok, przynajmniej ja tak wnioskuje z jego wypowiedzi

5. mistrzmtb

mistrzmtb Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Zielona Gora
    Czyli, jeżeli postępujemy tak jak wyżej w poradniku to jest mniejsza szansa na bana ????

6. Pablooo88

Pablooo88 V.I.P V.I.P Użytkownik Game Master

Polubienia:
    55
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Warszawa
    Przecież jest wyraźnie napisane o czym jest to temat...

7. mistrzmtb

mistrzmtb Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Zielona Gora
    Dobra dzięki, zobaczymy jak to się sprawdza w praktyce ;P

8. mietek909090

mietek909090 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Nie mam jak sprawdź czym gra była zgrywa bo abgx nie łączy się serwerem. Tez tak macie?

9. x3finder

x3finder Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dziękuję. nie uległy zmianie konsolę, ale będzie to tuturial essncial

10. kuab91

kuab91 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Nowy Sącz
    Mam grę COD MW została zripowana najprawdopodobnie kreonem

pisze mi DriveFW= Ixtreme v1.6.1

i mam SS 2 <trusted>

Czyli gra na takim czymś jest już bezpieczna ? Sorry że to piszę ale nie jestem pewien na 100% :p

11. Marcinpl25

Marcinpl25 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Pruszków
    A jeżeli ma cod mw 2 i pisze mi że jest ss v1 to dobrze czy źle i czy mogę grać? I jaką opcję trzeba zaznaczyć aby wyświetliło czy napęd xbox'a czy kreon?

12. bzyczq

bzyczq Użytkownik Użytkownik Liga XboxForum.pl

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Tczew
  13. mateuszx20

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Jest bezpieczna

SS v1 w przypadku napedu xbox jest ok, jesli masz zripowana kreonem to juz nie ok. Jest napisane w pierwszym poscie jaka nalezy zaznaczyc opcje, przeczytaj dokladnie. Nie zapomnij ze abgx musi byc jeszcze odpowiednio skonfigurowany zgodnie z tym poradnikiem

http://xboxforum.pl/poradniki-f31/s...-stealth-za-pomoca-abgx360-v1-0-2-a-6365.html

j.w.

14. sajdorr

sajdorr Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    78
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    P-ce
    sprawdziłem fight night round 4 ccclx abgx'em

i mi wyskoczyło
    wave 3rd,
    SS Version = 1
    DriveFW=1.00

czyli lipa z grania ?

15. kuab91

kuab91 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Nowy Sącz
    Lipa musisz inną wersję pobrać

16. Davvido

Davvido Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Albo znaleźć odpowiedni SS.bin.

17. mentes

mentes Banned

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Italy
    wyodrębnij ten SS bin i podrzuć mi,sprawdzę go.

18. Ankoholik

Ankoholik Xbox One Xbox One Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    109
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Białystok
    Witam ,własnie robiony jest abgx 1.0.3 uwzględniajacy nowy flash ix LT ,więc radze sie wstrzymać,za tydz wszystko bedzie wiadome co i jak,pozdro

19. mentes

mentes Banned

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Italy
    skąd masz to info o nowym abgx360?

20. Ankoholik

Ankoholik Xbox One Xbox One Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    109
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Białystok
    omg wejdz na ich oficialny irc i sie zapytaj,głupie pytania zadajesz

21. maly_ntt

maly_ntt Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Pytanie koledzy - mam parę obrazów płyt na dysku, jak je aktualnie sprawdzam ABGX360, to wychodzi, że wszystkie (wave3 i 4) mają SS ver. 2 - ale UNTRUSTED. Wy widze że macie TRUSTED - ktoś wyjaśni na czym polega różnica i czy unterusted jest OK na LIVE'a .

Wczytywanie...

Poleć forum