Poradnik iXtremeBurnerMAX - Flash LiteON iHAS rev. B pod każdy nośnik DVD-DL.

Lucky Luke

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
Może masz LT 2.0, a przepuściłeś przez abgx i Ci dograło topology na LT 3.0. Może tu tkwi problem :)
 

Grands82

Świeżak
Świeżak
Witam wszystkich. A ja mam nastepujacy problem - mam kilka obrazow (AC3, Halo 4, Hitman Abs.) I we wszystkich jest tam sam problem po nagraniu plyty. Konsola odpala gre ale po intro zawiesza sie i nie chce isc dalej pokazuje sie informacja o zabrudzonej plycie. Moja nagrywarka to ihas z wgranym firmwarem, obrazy przepuszczam przez backup creatora zeby wgrac topologie 2.0. Plyty na jakich nagrywam to Aone kupowane na ebayu, nigdy nie mialem z nimi problemu wczesniej. Na poczatku tematu widzialem rozne firmwary pod rozne plyty niestety pod ta nie ma. Z gory sorry jesli to jakis banalny problem ale wypadlem z obiegu 3 miesice temu i nie wiem jak sie teraz wypala gry. Z gory dzieki za pomoc
 

nevii999

Użytkownik
Użytkownik
Czy ten tutek bedzie działał również pod ihas 124-19 ? rew b
 

tysszek

Użytkownik
Użytkownik
Przecież to jest ta sama nagrywarka, to jak ma nie działać
 

nevii999

Użytkownik
Użytkownik
Przepraszam za głupie pytania ale jestem nowy. Czy ta nagrywarka bedzie smigac i bedzie mozna ja flashowac zgodnie z tym tutkiem
DVD RW LiteOn IHAS124-04 black bulk SATA, Szczecin (2922013057) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. i czy polecacie ją ?
 

nevii999

Użytkownik
Użytkownik
Mam bardzo ważne pytanie. Czy dobrze rozumiem że przy flashowaniu napedu dochodze do momentu gdzie wgrywam zmodyfikowany firmware ale chce nagrywac na omegach to sciagam ten gotowy pliczek i zamiast tego pliczku który jest podany w tutorialu, mam wrzucić ten firmware od omegi ? i potem postępować według dalszych króków ? Proszę o szybką i dziekuje z góry:)
 

the_mask

Banned
Użytkownik
Odp: [Tutorial]Ixtreme Burner Max-Flash Lite ON IHAS rew. B pod każdy nośnik DVD DL

Właśnie tak jak piszesz

Wysłano z HTC EVO 3D przy użyciu SwiftKey :)
 

spalekm

Świeżak
Świeżak
A ja mam takie pytanko : można na tych zmodyfikowanym flashu (płyty OMEGA) grać przez neta ?? Jest jakaś różnica między tymi omegami i verbatimkami ??
 

the_mask

Banned
Użytkownik
Odp: [Tutorial]Ixtreme Burner Max-Flash Lite ON IHAS rew. B pod każdy nośnik DVD DL

O ile płyta nagra się ok to spokojnie można grać. Choć sam grałem i na płytach nagranych zwykłą nagrywarka i tez nic mi się nie stało.

A różnica jest w cenie. Verbatimy są droższe. Chodzi legenda ze i w jakości jest różnica, choć nie wiem jaki to ma mieć wpływ ma grę.

Wysłano z HTC EVO 3D przy użyciu SwiftKey :)
 

TheOFF

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
@the_mask - chodzi o to, że napęd na początku uruchomienia gry, sprawdza ją pod każdym względem, w tym też sprawdza jakość nagrania.
Jeśli jakość jest za słaba, wywali błąd a autoryzacji lub o przetarciu płyty ściereczką.

W zeszłym roku miałem takie problemy z grami. Nagrywane były iHASEM na płytach EMTEC.
Niestety musiałem przerzucić się na Verbatimy.
Od teraz gry XGD3 nagrywam tylko na Verbatimach a XGD2 na czym tylko się da.
 

the_mask

Banned
Użytkownik
Odp: [Tutorial]Ixtreme Burner Max-Flash Lite ON IHAS rew. B pod każdy nośnik DVD DL

Czego bym nie nagrał zwykła nagrywarką, działa. Oczywiście bez instalacji. Bo po zainstalowaniu rzuca money o autoryzacji. Forza Multi działała i bana nie dostałem. Jestem ciekaw czy ktoś w ogóle taki dostał za niedograna płytę?

Wysłano z HTC EVO 3D przy użyciu SwiftKey :)
 

barti271

Świeżak
Świeżak
AL0S-MKM001MKM003-final.bin czy jakbym gral ten plik bez modyfikacji to by bylo wszystko dobrze czy trzeba robic pod konkrtne media i stale zmieniac to ten plik masz platinum jakies tam id to trzeba pod niegomasz verbatim to pod verbatim a nie mozna raz wgrac ogolnego zeby tak sale nie zaglowac tym
 

Lucky Luke

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
Określone media id pod daną markę płyt :)
 

Chris5

Świeżak
Świeżak
Witam. Takie pytanie. Mam ihasa 124B z wgranym softem pod Verbatim. Zmieniłem ten soft pod Platinium MBIPG101-R10-65. Z OPC. Nagrało 100% po czym przy weryfikacji 50% i wywala błąd. Po włożeniu do xa startuje i po chwili Błąd gry. Dodam że Eeprom jest poustawiany jak w tutku a na verbatimach nagrywało się wszystko jak leci prócz Resident Evil 6 - z tym jakieś problemy były. Ma ktoś jakieś pomysły? W tej chwili nagrywam jeszcze bez OPC. Może coś da.
 

Chris5

Świeżak
Świeżak
Nagrałem bez OPC i chula. Więc chyba to wina OPC.
 

zAny93

Świeżak
Świeżak
Witam mam taki problem
I 18:17:27 ImgBurn Version 2.5.7.0 started!
I 18:17:27 Microsoft Windows 7 Ultimate Edition (6.1, Build 7601 : Service Pack 1)
I 18:17:27 Total Physical Memory: 2*096*696 KB - Available: 826*356 KB
I 18:17:27 Initialising SPTI...
I 18:17:27 Searching for SCSI / ATAPI devices...
I 18:17:27 -> Drive 1 - Info: DTSOFT BDROM 1.05 (F:) (Virtual)
I 18:17:27 -> Drive 2 - Info: ATAPI iHAS124 B AL0S (E:) (ATA)
I 18:17:27 Found 1 DVD±RW/RAM and 1 BD-ROM!
I 18:18:29 Operation Started!
I 18:18:29 Source File: D:\downloads\Call of Duty 4 Modern Warfare [XBOX 360 RF]\jr-cod4mw.dvd
I 18:18:29 Source File Sectors: 3*825*936 (MODE1/2048)
I 18:18:29 Source File Size: 7*835*516*928 bytes
I 18:18:29 Source File Volume Identifier: XGD2DVD_NTSC
I 18:18:29 Source File Volume Set Identifier: 34672923
I 18:18:29 Source File Implementation Identifier: Sonic Scenarist 3.1
I 18:18:29 Source File File System(s): ISO9660; UDF (1.02)
I 18:18:29 Destination Device: [4:1:0] ATAPI iHAS124 B AL0S (E:) (ATA)
I 18:18:29 Destination Media Type: DVD+R DL (Disc ID: RICOHJPN-D01-67)
I 18:18:29 Destination Media Supported Write Speeds: 2,4x
I 18:18:29 Destination Media Sectors: 4*267*040
I 18:18:29 Write Mode: DVD
I 18:18:29 Write Type: DAO
I 18:18:29 Write Speed: 2,4x
I 18:18:29 DVD+R DL Reserve Track: No
I 18:18:29 Link Size: Auto
I 18:18:29 Lock Volume: Yes
I 18:18:30 Test Mode: No
I 18:18:30 OPC: Yes
I 18:18:30 BURN-Proof: Enabled
I 18:18:30 Write Speed Successfully Set! - Effective: 3*324 KB/s (2,4x)
I 18:18:30 Book Type Setting: DVD-ROM
I 18:18:30 Advanced Settings - Force HT: Yes, Online HT: Yes, OverSpeed: No, SmartBurn: Yes
W 18:19:45 Optimum Power Calibration Failed! - Reason: Timeout on Logical Unit
E 18:19:49 Optimum Power Calibration Failed! - Reason: Timeout on Logical Unit
E 18:19:49 Operation Failed! - Duration: 00:01:19
I 18:19:49 Average Write Rate: N/A - Maximum Write Rate: N/A


Przy flashowaniu wszystko robilem tak jak w poradniku ... HELP ME !
 

Chris5

Świeżak
Świeżak
I znów problem. nagrywarka ihas 124b. Wgrany firmware pod esperanza. Nagrywa w 100% i przy weryfikacji wywala błąd. Nagrywane z opc i bez opc. Prędkość 2.4x. Za każdym razem to samo. W konsoli wywala Błąd gry i ściereczka :). Dodam że nagrywarka ma przebieg nieduży. Około 40 płyt nagranych. Jakieś pomysły?
 

TheOFF

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Nie szkoda Ci marnować ciągle płyt i pieniędzy? Na Twoim miejscu wgrałbym FW pod Verbatimy MKM001 i MKM003 i nagrywał tylko i wyłącznie na nich. Gwarantuje, że nie będzie żadnych błędów podczas weryfikacji i po wrzuceniu płyty w konsole. ; )
 

Chris5

Świeżak
Świeżak
Wiem. Bo nagrywałem na Verbatimach. Faktycznie nie było problemu. Ale szukam tańszej alternatywy. Nagrywałem też na Platinium i też nie było problemu. A wiem że na esperanzach też nagrywają i gry chodzą.
 

the_mask

Banned
Użytkownik
Odp: [Tutorial]Ixtreme Burner Max-Flash Lite ON IHAS rew. B pod każdy nośnik DVD DL

Ja nagrywam na maxellach za 2 zł sztuka B-) śmigają aż miło.

Wysyłane z mojego HTC EVO 3D za pomocą SwiftKey Flow.
 

Do góry Bottom