1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

jak lutować rezystory pod jtag'a

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez lkimylpbjq, Maj 5, 2010.

1. lkimylpbjq

lkimylpbjq Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Wkońcu zabrałem się za przerabianie mojej konsoli . Pod lpt wlutowane rezystorki według schematu już są lecz mam problem z drugą stroną . Nie wiem co bym nie robił to i tak nie jestem w stanie wlutować kabli w mobo . Jak wy to lutujecie . Jakieś wskazówki ?

2. Lotnik421 Xbox One

3. bartoszKSSG

bartoszKSSG Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    66-400
    pokaz jakis link zeby było można się odowłać, jakiej lutownicy używasz transformatówki czy oporówki?

4. lkimylpbjq

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    lutownica transformatorowa taka zwykła lecz w drodze jest z super cienkim grotem do smd

5. bartoszKSSG

bartoszKSSG Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    66-400
    lutowanie elementow smd, to już trochę wyższa szkoła niż lutowanie zwykłych elementów, przy lutowaniu pamiętaj, żeby nie robić zimnych lutów i polecam używać kalafonii

6. deploytbb

deploytbb Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Posmaruj jakimś topnikiem, rozgrzej transformatorówke trochę, najlepiej cyną o małej średnicy, przewód smarujesz również topnikiem i dajesz na niego trochę roztopionej cyny aby był w pewnym sensie jednolity (bez cieńkich odstających nici), przykładasz przewód i grot do lutowanego miejsca następnie do grotu przykładasz cynę niedaleko czubka grotu żeby rozpuściła się na grocie nie za dużo - powinno załapać. Pamiętaj również o dokładnym oczyszczeniu miejsca które będziesz lutować to jest bardzo ważne możesz przemyć izopropanolem lub lekko przetrzeć śrubokrętem cynę w miejscu lutowania. Przypominam o używaniu lutu bezołowiowego, może być problem z dwoma rodzajami cyny pb/sn i lead free aby je zespoić.

7. Qazimodo

Qazimodo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Alfa Centauri
    nie trzeba używać żadnej dodatkowej kalafonii ,od dawna w cynie jest wtopiony topnik
    jak nie możesz przylutować to może oskrob nożykiem ta zieloną warstwę :)
    lub trzeba miec lutownice z reg. temp. bo miałem takie przypadki że cyna była jak z kamienia i tylko podciągnięcie temp. dawało rezultat ,ale z tym ostrożnie
    no a jak chcesz zobaczyc jak sie lutuje to skorzystaj z Youtuba tam jest wszystko

8. deploytbb

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Nie zaszkodzi dać jednak trochę kalafonii, chyba że się jej nie ma:)

9. bartoszKSSG

bartoszKSSG Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    66-400
    nie kazda cyna jest z kalafonia, a jej nigdy nie zaszkodzi, są jeszcze specjalne smary do lutowania,

10. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    zalatw sibie kabel od sieciowki, takim w ktorym sa kabelki z 1 drutem a nie takie z "wlosow". Wtedy lutuje sie bajecznie prosto.

11. lkimylpbjq

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Problem w tym , że obecną lutownicą nie jestem w stanie stopić cyny w tych otworkach . Kabel mam właśnie taki .

12. bartoszKSSG

bartoszKSSG Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    66-400
    Jeszcze jedno, jeśli już się podejmujesz takiej roboty, zainwestuj w odsysacz, czesto sie zdarza, że zadużo cyny się poda, albo za mocno za leje i kicha, a tak ja wciagniesz i po kłopocie, a koszt groszowy

13. deploytbb

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Jedyne co mogę powiedzieć to możesz zastosować cieńszy grot - będzie się szybciej nagrzewać, a ile wat ma ta transformatorówka?

14. lkimylpbjq

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Trudno mi powiedzieć ile , naklejki już się poodklejały od niej , mam już ją kilka dobrych lat . Jutro prawdopodobnie dojdzie lutownica z cienkim grotem to pochwalę się jak mi poszło .

Oglądając filmik na yt widziałem jak koleś przykładał lutownice do rezystor a ten do mobo i cyna się topiła . Polecacie ten sposób czy lutować zwyczajnie ?

15. deploytbb

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Nigdy nie oglądałem tego filmiku ale poczekaj do jutra na tą z cieńkim grotem, mam nadzieje że będzie miała 75w bo to oznacza ze teoretycznie powinna się rozgrzewać do 400c w praktyce 330c ale to wystarcza do lutowania bezołowiowego. Spróbuj pogrzać ja jakieś pół minuty i dopiero wtedy przyłóż.

16. zrebak82

zrebak82 V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Frydman
    podepne sie pod temat postanowilem sie pobawic troszke z jTAG i teraz kilka pytan czy ktos juz wyprubowal nowa zabawke
    Maximus 360NandFlasher run homebrew on your 360 the easy way
    czy lepiej zakupic wszystko co potrzebne i samemu sie bawic moja plyta xenon czy te elementy sie nadaja czy lepiej zakupic to powyzej?
    eBay.ie: VINTAGE 100 x 100K OHM-1% RESISTOR.VALVE/TUBE RADIO.NOS (item 120571974502 end time 29-May-10 11:37:58 BST)
    eBay.ie: 1N4148 Switching Diode...Lot of 100 (item 330429355000 end time 31-May-10 22:44:27 BST)
    http://
    cgi.ebay.ie/ws/eBayISAPI.dll?
    ViewItem&item=220452935897&ssPageName=STRK:MEWAX:IT
    eBay.ie: LEAD FREE SOLDER - 0.6MM DIAMETER (50G) (item 130391680610 end time 14-Jun-10 12:13:57 BST)
    jak czegos brak prosze o poprawke i jaka lutownice zakupic ?
    eBay.ie: 150W WATT 240V SOLDERING IRON GUN KIT & CASE BRAND NEW (item 400123685768 end time 20-Jun-10 12:51:20 BST)
    eBay.ie: New Soldering Station - CSI Station 1A - Solder Iron (item 220564470982 end time 30-May-10 10:58:17 BST)

Wczytywanie...

Poleć forum