1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Jak okreslić wiek konsoli

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez sitte, Marzec 16, 2015.

1. sitte

sitte Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dzień dobry. Zakupiłem wysyłkowo konsolę xbox 360 slim która według zapewnień sprzedawcy ma 8 miesięcy jednak jej stan pozostawia wiele do życzenia. Etykieta z tyłu mówi 2010r.

Czy jest sposób na określenie wieku konsoli - kiedy została pierwszy raz uruchomiona lub chociaż że pracowała np. dwa lata temu. Cokolwiek co pozwoli na stwierdzenie czy nie zostałem oszukany?

2. Lotnik421 Xbox One

3. petroz

petroz Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    czy konsola ma dysk twardy? jeżeli tak to po podłączeniu do PC możesz zczytać SMART np. programem crystal disk, która powie ci ile godzin chodził dysk i ile uruchomień dysku zostało odnotowane.

4. sitte

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ma 4GB pamięci na zapis stanu gier ale z tego co się orientuję to nie jest to dysk fizyczny lecz kość pamięci więc raczej nie wyjęcie nie wchodzi w grę. Próbowałem sprawdzać daty zapisu stanu gry ale niektóre są jeszcze z 2005r (sprzed daty produkcji na etykiecie) więc zostały przeniesione lub utworzone z cofniętą datą w konsoli. Może zapisuje się jakaś data połączenia z xbox live lub przeprowadzenia ostatnie aktualizacji? Ale nie wiem czy takie dane są zapisywane?

5. petroz

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    Jedyna co możesz jeszcze sprawdzić to zrzucić nand, zrobić RGH i odczytać licznik LDV i CSEQ. W zależności od tego jak wysoki jest LDV, tyle aktualizacji konsola przechodziła. Przez ostatnie 8 miesięcy było max 4 aktualizacje, wiec licznik LDV powinien wskazywać ok 3-6 Jeżeli jest dużo więcej, to znaczy, że konsola była użytkowana dłużej niż te 8 miesięcy. Przykładowo od początku 2010 roku było ok 20 aktualizacji (zgodnie z kartą xbox 360 system software na wikipedii).

Przykładowo moja konsola (jasper) jest z 2009r i od tego czasu ja użytkuję. Konsola posiada LDV=22, co zgadza się z przewidywaniami.

Zgodnie ze stroną od czasu wydania XBOXa w 2005r było 42 aktualizacje systemu, jednak uczestnicy programu BETA mogli mieć więcej.

Ostatnia edycja: Marzec 16, 2015
  6. sitte

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Problem że jak oddam konsolę do serwisu na RGH to ciężko byłoby ją wtedy reklamować że jednak nie miała 8 miesięcy...

7. petroz

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    No to masz problem. Innego sposobu niestety nie widzę. Konsola mogła zostać przywrócona do ustawień fabrycznych, więc jedyna informacja o rzeczywistym użytkowaniu siedzi zaszyta w fusesecie.

8. sitte

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Czy zakładając że nie była przywracana do ustawień fabrycznych masz jeszcze jakiś pomysł czy gdzieś gdzie mogę się dostać przez interfejs konsoli są zapisywane daty? Sprawdzałem daty utworzenia sav-ów gier ale są mało wiarygodne.

9. petroz

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    możliwe, że jakieś timestampy w systemie plików nand flash, ale tutaj ponownie wraca temat RGH... na moją wiedzę, nie da się takich informacji wyciągnąć z dashboardu.

A konsola posiada jeszcze nienaruszoną plombę gwarancyjną?

10. sitte

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Tak, ma plombę. Sprawdziłem daty utworzenia kilku plików w katalogu "systemowe czy coś" przez interfejs konsoli i daty wskazują na 2012 rok i późniejsze. Nie daje to gwarancji ale potwierdza resztę podejrzeń. Dziękuję za podmowiedzi.

11. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Nie potwierdza nic. Data zeruje sie z każdym wyłączeniem konsoli do 2005. Nie jesteś wstanie sprawdzić

12. sitte

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Część plików systemowych w systemie plików ma rzeczywiście datę z 2005r (czyli z datą domyślną, nieustawioną), reszta ma daty rozrzucone od 2012r a dniem dzisiejszym. Aby więc uzyskać taki efekt należałoby korzystać z konsoli od 2012r albo zmieniać i rozrzucać daty między 2012-2015r (to chyba mało prawdopodobne, choć przyznaję że możliwe do zasymulowania). Zresztą sprzedawca przyznał się ostatecznie że konsola nie ma 8 miesięcy. Dziękuję za pomoc, temat do zamknięcia.

13. dudi2000

dudi2000 Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    97
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Bieruń
    Jeżeli data na tyle konsoli jest 2010r. to odpowiedź jest prosta konsola jest miej więcej tyle czasu na rynku, góra rok krócej. Apropo twojego spostrzeżenia że widać że jest lekko zajechana też o czym świadczy.

14. petroz

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    Nie widzę powodu dla którego takie zachowanie miałoby być symulowane. Jasno wskazuje to na fakt, że konsola była używana w 2012r.

Wczytywanie...

Poleć forum