1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Jak otworzyć konsole bez zostawiania śladów i pytanie o zczytywanie klucz LiteOn

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez sebool12, Grudzień 2, 2009.

1. sebool12

sebool12 Guest

Witam

Czy mógłby ktoś podać link z jakimś dobry poradnikiem (najlepiej PL) o tym jak otworzyć x-a bez zostawiania śladów na tych zatrzaskach z tyłu konsoli ? Jakich narzędzi użyć ? Bo w poprzednim x-ie używałem płaskiego, wąskiego śrubokręta i zostawił małe ślady ;/
    I czy mógłby mi ktoś podać link poradnikiem jak zczytać klucz z Liteona?(wersja dla zielonych w tych sprawach :p, coś takiego jak poradnik dextera, ale jego filmików i poradników nie mogę już nigdzie znaleźć ;/)
    Dokładnie to nie wiem jaki model, ale mam konsole z 03.03.2009r

Z góry THX

2. Lotnik421 Xbox One

3. ramzess

ramzess Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Rzeczpospolita
    dexter usunal wszystkie swoje filmy.
    w konsoli masz liteona V1 i poradnik ktory podalem jest wlasnie o twoim napedzie, tyle ze wgywanie FW jest podane metoda dosflash a tego na poczatek nie polecam bo trzeba sobie zrobic bootowalnego pena lub dyskietke. ale z kolei metoda bardzo bezpieczna jak juz mamy zgrany klucz

http://xboxforum.pl/poradniki-f27/flash-lite-jungleflasher-dosflash-9472.html

co do zatrzaskow, to tez uzywam srubokreta, robie tak, sciagam faceplate, potem spod i gore( te dziurkowane plastiki ) i teraz tak: trzymam konsole tacka skierowana do ziemi, wejsciami ( hdmi, zasilacza itd) w swoja strone, wejscie od zasilacza mam z lewej, wtedy tam gdzie byl ten plastik dziurkowany wkladam lape i mocno probuje rozchylic obudowe, zatrzaski wtedy mam od siebie, wkladam srubokret pod katem, tak ze wchodzi troche pod naklejki (z data produkcji i wersja zasilacza) naciskasz lekko srubokret i finito.

troche nagmatwalem ale jak masz konsolke w domu to mozesz poprobuwac, kazdy kiedys zaczynal:)

jak Ci nie bedzie szlo to mozesz zakupic sobie taki sprzet
    http://www.thegiantstore.com/index.asp?PageAction=VIEWPROD&ProdID=412

jest tez dostepny na stronie robson.pl
    http://www.robson.pl/index.php?p=4&id=196

4. sebool12

sebool12 Guest

Jak wgrać fw do liteona to wiem, tylko gorzej z tym odczytaniem klucza ;/ Widze, ze potrzeba jednak tych urządzeń. Wydawało mi się ze dexter właśnie ich nie używał tylko jakieś igły i kabel

5. ramzess

ramzess Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Rzeczpospolita
    mozna tez tak, to metoda chalupnicza:) jak ktos nie chce kupowac CK3 bo nie nastawia sie na handel, bez CK3 ciezko jest zgrac klucz pierwszym razem, ale jak juz go bedziesz mial to nastepne wgrywania juz nie wymagaja CK3. Wtedy juz tylko podpinasz sate z kompa i prad z konsoli. Jak zrobic te igly to nie mam pojecia:)

6. mokwas

mokwas Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Podpinam się do tematu. Też mam Lite-on v1. A czy za pomocą JungleFlasher v0.1.66b można zgrać klucz bez igły, probe lub lutowania?

7. maciekalisz

maciekalisz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Kalisz
    Do liteona potrzebny jest specjaly układ do sczytania klucza układzik łączymy z pc a igle przykładamy w pewne miejsce po rozkręceniu liteona(obudowy napędu) - jak bede w domu mam opis i schemat ukladu oraz dokladny opis calej procedury postaram sie usdostepnic - czesci za okolo 30 pln w kazdym elektronicznym jak ktos ma troche pojecia o lutowaniu. Nie trzeba lutowac napedu.

8. sebool12

sebool12 Guest

9. wrumm

wrumm Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Za jakie 30 zł?? Przecież ten układ to słownie 2, może maksymalnie 3 zł. Tam idą dosłownie 4 rezystory (o ile dobrze pamiętam to 100OHm) i jeden tranzystor BC547. Za 30 zł to chyba razem z lutownicą w zestawie. Poza tym, układ bardzo prosty w montażu, nikt nie powinien mieć problemów. Jeżeli dobrze się to złoży to nie ma szans żeby za pierwszym razem klucza nie sczytać. Ja tam już z kilku litków klucz sczytałem swoją machiną za 2zł i żadnych problemów nie było. Poza tym radzę zamiast tego punktu do sczytywania który we wszystkich tutkach podają(ten otwór przy R707), użyć tego ocynowanego punktu do którego prowadzi ścieżka. Nie ma wtedy szans żeby był problem z połączeniem.

10. sebool12

sebool12 Guest

Czym się on różni od tego R707 ? W ogóle mogą być jakieś problemy mimo to, że dobrze przyłożę do tego pkt ?

11. mokwas

mokwas Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Wiem, że był na forum tutorial o zczytywaniu klucza z Lite-on bez dodatkowego sprzętu, dotyczył v2 i nowszych. Nie mogę go znależć (chyba że coś pokręciłem i źle przeczytałem tamten post). Chcę się upenić, że:
    1. można to zrobić bez dodatkowego sprzętu
    2. Jak można to czy v.1 też
    Wiem,że chodziło o nowszą wersję JungleFlasher v0.1.66b.

12. wrumm

wrumm Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    probe potrzebny jest tylko do litków v1

13. humandxp

humandxp Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    uzywasz jungleflasher a za ciezko wejsc na ich strone i sciagnac pdf, tam wszystko jest opisane na kazdy naped i wersje.
    a angielskiego dzis w podstawowkach juz ucza, ja musialem placic.
    moj liteon v2 polazl za 1szym razem na halfopen. 2gi raz zczytalem dla bezpieczenstwa.

14. kotlin

kotlin Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam. Mam takie jedno pytanie. Czy wciąż jest potrzebny kontroler SATA na chipsecie via aby odczytać dvd key z lite-on'a? czy może z programatorem xTractor USB Maximus da radę na dowolnym kontrolerze??

15. InPirats

InPirats Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Polska
    poradniki dextera są jeszcze w sieci tylko trzeba wiedzieć gdzie.

16. sebool12

sebool12 Guest

Klika postów wcześniej dałem ten link ;]

Wczytywanie...

Poleć forum