1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Jak otworzyć NAT

Temat na forum 'Off-Topic' rozpoczęty przez Sekwoja, Marzec 20, 2014.

1. Sekwoja

Sekwoja Banned

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Witam.Chciałbym się dowiedzieć jak otworzyć NAT żebym mógł tworzyć gry publiczne a gracze żeby do mnie dołączali.Proszę o pomoc z góry dziękuje.

2. Lotnik421 Xbox One

3. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Witam. Posiadasz router? Jeśli tak, to przede wszystkim musisz włączyć coś takiego jak DHCP, UPnP i DMZ. Nie powiem Ci dokładnie gdzie to jest, wiem, że u mnie jest w zakładce "Advanced Settings". Potem musisz otworzyć następujące porty:

3074 - All
    80 - TCP
    88 - UDP
    53 - All

I to wsio. Przynajmniej u mnie to zadziałało ;)

PS. A i jeszcze coś. Posiadasz IP zewnętrzne czy wewnętrzne? Bo to też ma wpływ na otwarty NAT.

4. CZAREEK

CZAREEK Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Toruń
    Z kąd masz neta ???

Wysyłane z mojego LG-E400 za pomocą Tapatalk 2

5. maciekww28

maciekww28 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    33
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    rodzaj przyznanego ip nie ma znaczenia - wszystko i tak zależy od dostawcy (czy blokuje, czy nie)
    tak samo dhcp (przydzielanie adresów ip)

najważniejsza opcja przy nat to upnp i to właśnie musisz mieć włączone

6. Aizen30

Aizen30 Banned

Polubienia:
    48
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Ja jest u dostawcy pod Natem to żadnego portu nie otworzy i tak. Musi mieć publiczne ip. I ten otwarcie netu dla xbox czy dla gier pc?

7. Sokar

Sokar Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Witam.
    Mam pytanie.
    Dlaczego jeśli mam router (a co za tym idzie dostęp "na zewnątrz" poprzez NAT/RIP) to trzeba mieć włączone UPnP?

8. Sekwoja

Sekwoja Banned

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Mam router podłączonego kablem pod kompa.Tyle co mogę dodać zbytnio się na tym nie znam.Ogólnie NAT mam średni.

9. Castor360PL

Castor360PL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Jeśli chodzi o otwarcie portów w x360 sprawa jest banalna - jak wyżej ktoś już pisał - logujesz się na routerze - przez stronę internetową i otwierasz porty - gorzej sprawa wygląda z otwarciem NATu na Xbox One - zajęło mi to 2 miesiące zanim do tego doszedłem - wszystkie poradniki na necie przeczytałem -wszystkie poradniki na yt obejrzałem - kombinowałem - się wkurw***iałem i ciągle nic - otwierałem porty tak jak było podane w poradnikach - tworzyłem statyczny adres ip ...podpiąłem internet bezpośrednio do konsoli - omijając router i ciągle była **** - aż z pomocą przyszedł mi mój dostawca internetu - gość znał się na rzeczy i zaproponował mi PUBLICZNY ADRES IP (ZA KTÓRY PŁACĘ TYLKO 5 ZŁ DODATKOWO DO ABONAMENTU ) - I tak mamy lecąc od początku....otwieramy porty na routerze - tworzymy statyczne ip na konsoli! - i załatwiamy sobie publiczne ip - kiedy już je otrzymamy znowu w ustawieniach routera zmieniamy parametry o ile dobrze pamiętam WAN i gotowe :] (kto wie o co biega ten wie ,że w COD Ghosts na Xbox One nawet jeśli w dashu macie Nat Open to w grze i tak jest Moderate lub Strict - wszystkie czynności ,które przed chwilą wypisałem pozwolą Wam uzyskać OTWARTY NAT w dashu i COD GHOSTS - zaznaczam tylko Xbox One...bo z x360 zwyczajnie po otwarciu portów powinien NAT być otwarty :)

10. Sekwoja

Sekwoja Banned

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    A ta firma co mi zakładała jak bym przedzwonił do nich i się spytał czy by mi otworzyli ten NAT ?

11. Aizen30

Aizen30 Banned

Polubienia:
    48
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Spytaj się czy masz stałe ip czy jesteś pod pod natem. Ale przy troche wiedz da się samemu sprawdzić. Usługa otwarcia Nat kosztuje extra bo wiąze się z przyznaniem ip stałego, i nie każdemu adminowi się chce.

12. Castor360PL

Castor360PL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Stałe ip zrobisz samemu wpisując ręcznie wszystkie ustawienia w konsoli!!( nie wybieraj ustawień automatycznych) Podłącz bezpośrednio kabel z internetu do xboxa...a nie przez router!!Obadaj jak się to robi na youtube!!Bardzo pomocna strona/program port forwarding - tam wpiszesz tylko nazwę swojego routera i program sam z automatu wyświetli Ci parametry jakie trzeba zastosować ,żeby było dobrze - program ten jest tak skonstruowany ,że na początku wybierasz konsolę (rodzaj) w jakiej chcesz zmienić/otworzyć porty - on sam będzie wiedział ,które porty trzeba otworzyć po zaznaczeniu jaka to konsola!!

Wczytywanie...

Poleć forum