1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Jak pobrać gry arcade i dema

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Rooness, Styczeń 30, 2010.

1. Rooness

Rooness Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Witam

Od dwóch dni jestem szczęśliwym posiadaczem XBox'a 360, jednak granie w jedną i tą samą gre potrafi się znudzić (te dołączone do konsoli niespacjalnie trafiły w mój gust).

Forum przeszukiwałem dobre 2 godzinki, dowiedziałem się całkiem sporo przydatnych informacji, ale nie znalazłem też wszystkiego co by mnie interesowało. Tak więc przechodząc do sedna:

1. Czy mogę ściągnąć gry arcade, albo dema bez ponoszenia kosztów na wykup abonamentu Xbox Live? Rozumiem, że potrzebuję połączenia z internetem, ale z tym nie było by problemu.

2. Obiło mi się o czy, że Xbox Live Silver upoważnia do ściągania jakiś gier z Xbox Marketplace. Czy to właśnie te gry arcade i dema, o które pytam w punkcie powyżej? Czy owe gry mogę ściągać bez ograniczeń, czy muszę za nie płacić jakąś walutą?

3. Pytanie odnośnie punktu wyżej. Czy punkty, które zdobywam podczas grania (litera G) są tą właśnie walutą obowiązująco w Marketplace? A jeżeli nie, to jak mogę zdobyć punkty/pieniądze potrzebne do zakupu gier?

4. Czy znajdują się w sieci inne gry poza tymi z Marketplace, które mogę ściągnąć, zainstalować na dysku nieprzerobionej konsoli i spokojnie w nie grać?

Te pytania nurtują mnie najbardziej i byłbym bardzo wdzięczny za pomoc :)

Pozdrawiam

2. Lotnik421 Xbox One

3. errorek3

errorek3 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Szczecin
    1. Tak, dema oraz gry arcade mozesz kupic bez posiadania abonamentu, wystarczy silver ktory masz za darmo.

2. dem mozesz sobie sciagac ile chcesz, ale darmowych gier arcade jest tylko kilka, za inne trzeba placic punktami.

3. Twoje ppunkty za osiagniecia nie nadaja sie do niczego innego oprocz szpanu ;p
    zeby cos kupic potrzebujesz np. takich 1600 Microsoft Points - Punkty XBOX Live US 24h/7 (891732600) - Aukcje internetowe Allegro

4. Nie, do tego potrzebujesz przerobionej konsoli, na zwyklej mozesz grac tylko w dema, i arcade sciagniete z marketplace.

4. brimen

brimen Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    POPRAWNOŚĆ POLITYCZNA MODE ON
    Oficjalnie i zgodnie z licencją nie możesz pobrać niczego ponieważ nie ma polskiego XboX Live.
    Każda rejestracja konta jest złamaniem licencji i może prowadzić do usunięcia konta.
    POPRAWNOŚĆ*POLITYCZNA MODE OFF

Można lekko nagiąć fakty co do kraju zamieszkania podczas rejestracji konta Live.

5. Rooness

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Dziękuje za odpowiedzi errorek, treściwie i na temat!

---

Brimen, rozumiem że nie istnieje polski Xbox Live, ale chyba nie tylko ja zamierzam korzystać z udogodnień takich jak konto Silver. Kupienie nowej konsoli i granie w oryginalne gry powinno mi chyba nadawać jakieś przywileje (to takie moje gdybanie, w rzeczywistości wiem, że zespół Microssoftu ma mnie, szarego człowieczka gdzieś).

Jak to dokładnie wygląda z tym pobieraniem? Oficjalnie gier pobierać nie mogę- to już wiem, ale jeżeli pobiorę jakąś gre to co mi za to grozi? Jak to wygląda w praktyce?

/edit

Czyli z tego co doczytałem w Twojej wypowiedzi, wystarczy że podczas rejestracji konta Live podam inny kraj niż PL. Jest jakaś możliwość zweryfikowania tego przez zespół MS?

6. DjKwaku

DjKwaku Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Piekary
    sprawdzic moga po adresach IP

tak wiec widac czy logujesz sie w PL czy nie ....

co grozi ? BAN .... za kozystanie z Live w PL tez grozi ban ... :)

ale w praktyce jest to raczej malo spotykane .... jak masz oryginaly i nie przerobiles konsoli to nie powinien Cie spotkac banik :)

7. brimen

brimen Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Forum ostatnio zrobiło się poprawne politycznie więc uznałem że warto postawić sprawę z Live jasno :)

Kupienie oryginalnej gry daje Ci przywilej psioczenia na jej wszystkie błędy i niedoróbki... i tylko tyle...

W praktyce MS przymyka oko na polski proceder. Przecież nie możliwe żeby 1/5 xboxów sprzedanych w PL była w konsulacie w UK :)

Namierzyć mogą jeżeli zechcą...

8. Touch!

Touch! V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    Co wy gadacie. Możesz się podpinać, żadnego bana nie będzie.

9. brimen

brimen Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Nie rozmawiamy o tym czy kolega dostanie bana czy też nie, rozmowa jest o tym że zgodnie z LICENCJĄ MS MOŻE zbanować konto które jest na fikcyjne dane adresowe oraz może bez problemu sprawdzić z jakiego kraju się konsola łączy.

10. Rooness

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    No to mam teraz mączke z mózgu heh No nic, z tym pobieraniem gier poczekam do czasu, aż zaczne sam zarabiać pieniądze. Na tą chwile jestem na utrzymaniu rodziców, więc nie chce dodatkowych problemów robić.

A co dokładnie powoduje ban? Z tego co się rozeznałem to na pewno brak możliwości korzystania z usługi Live. Coś też czytałem o braku możliwości zgrywania gier na HDD.

/edit

Odnośnie zbanowania konsoli znalazłem FAQ.

http://xboxforum.pl/dla-swiezakow-f79/ban-faq-31449.html

11. japon25

japon25 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    uzbieraj coś kasy i kup jakieś używane gry .

12. Rooness

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Japon właśnie o to chciałem zapytać, ale wyleciało mi nagle z głowy.

Patrzyłem na Allegro i kilku innych stronach (których nawet nigdy nie widziałem). Sprawa wygląda krucho. Gry na Allegro chodzą po 40-50 zł i to jeszcze 5-6 dni do końca aukcji.

Zanim aukcja się skończy gra dobije pewnie wartości takiej samej jak nowa (są ludzie i [niech ktoś sobie wstawi swoje wyzwisko], którzy tak robią...). Niestety nie stać mnie żeby za gre wywalać 6-7 dych.

Jako, że chciałem mieć w co grać, a w Auchan była promocja kupiłem sobie Rainbow Six Vegas 2 za 59,90- ot tak na sam początek (na szczęście zakupu nie żałuję, gra rewelacja). No ale wiadomo, że wiecznie nie będę w to grać. Czasem odpale sobie demo Pacmana, jakieś kostki do układania, dla frajdy pogram w Pure, ale Lego Batman to już przesada na całej linii (mogli by wrzucić na start gry skierowane do troche starszego grona odbiorców).

Nie pogardziłbym starszymi grami, nawet tymi z Xbox'a byle były kompatybilne z 360. Znasz może jakieś serwisy, które sprzedają starsze gry w przystępnej cenie? Mogą być nawet używane.

13. japon25

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    poszukaj na forum w dziale sprzedam może znajdziesz coś ciekawego . żeby grać w gry z xboxa musisz mieć dysk

14. Rooness

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Dysk mam. Czyli nic nie stoi mi na przeszkodzie aby grać w gry z Xboxa? Wystarczy, że je zainstaluje?

15. japon25

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    jak nie grasz w lego to sprzedaj , ile chcesz za tą grę ? chyba że jakaś wymiana mam fife08 pl , turok i jedną gręę na xboxa . na dysku musi być zainstalowany emulator żeby gry z xboxa chodziły , ale on jest tam już chyba , jak ja kupiłem konsole to gry z xboxa chodziły u brata to samo

16. Rooness

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Japon co do Lego Batmana to teraz nie gram, ale zachowam ją na chwile słabości heh Z kumplem fajnie by się w to grało w cooperativie.

Emulator powiadasz, poczytam w internecie na ten temat, a w razie wątpliwości kupie na allegro coś do 10-15 zł żeby sprawdzić. Dzięki wielkie za wszystkie porady.

17. errorek3

errorek3 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Szczecin
    zostaw sobie lego, naprawde na co-opie zabawa jest przednia ;p
    a gra wcale nie jest dla dzieciakow, czasami sa momenty, gdzie sie zacinam na 10 minut :D

Wczytywanie...

Poleć forum