1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Jak podłączyć dodatkowe wiatraki do xboxa?

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez kukiz, Czerwiec 4, 2011.

1. kukiz

kukiz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    32
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Witam
    Chciałby podłączyć dodatkowe wiatraki nie do bebechów xboxa ale do moich mebli aby wyciągały gorące powietrze z wnęki gdzie leży konsola.
    Zasilanie wiatraków będzie z osobnego źródła ale chaiłbym aby startowały przy włączeniu xboxa i wyłączały się jak go wyłączę. Pewnie potrzeba jakiś przełącznik który zamyka jeden obwód gdy w drugim jest napięcie.
    Tak to teraz wygląda.

A tak chcę aby to wyglądało:

Konsola to Falkon i jak gram parę godzin to w tej wnęce robi się trochę gorąco. Konsola ma już swoje lata i zaczynam się o nią martwić aby któregoś dnia nie zobaczyć migających czerwonych diodek.

Jak myślicie czy pomysł z tymi wiatrakami to dobry pomysł, oraz jak rozwiązać problem tego przełącznika. Czego użyć, jak podłączyć, do czego i jak do tago czegoś wiatraczki podłączyć. Lutownicą umiem się posługiwać a co ważniejsze lubię. Ale nie znam się na elektronice aby coś zaprojektować, dotychczas wzorowałem sie na schematach znalezionych w sieci.

Proszę o rade.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Hekko

Hekko Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    odpowiedź:
    nie nolifuj przed konsolą a wszystko będzie ok :]

4. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    A skąd wiesz ile on gra? Może gra od czasu do czasu po 2-3godziny ale chce grać wtedy bez stresu z grzejącą się konsolą.
    Pomysł fajny, w wykonaniu nic nie pomogę bo elektrykiem nie jestem, a takiego tu potrzeba

Sent from my E15i using Tapatalk

5. mikul1991

mikul1991 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ja podłączyłem niezły wiatrak z zasilacza PC do ładowarki od tel (12V), lekko przyczepiłem do tylnej częsci obudowy 360 (od zewnątrz) i tak próbuję chłodzić. Efekty na moje oko są niezłe. Konsola bez HDMI

6. kukiz

kukiz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    32
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Właśnie. Często tydzień leży nie ruszana. Ale zdarza się też trochę posiedzieć. Zwłaszcza gdy kumpel wpadnie z browarami albo czymś mocniejszym i wtedy ostro z 5 godzin siedzimy. Z tym że już przy tej 5 godzinie to naciskanie guzików na oślep bo jak flaszeczka poszła to trudno się skupić :) Może teraz trochę pisze nie na temat ale po 4 godzinach super street fighter 4 i flaszeczce zachciało się odmiany. Załadowałem portal 2 z niemałym trudem. I drugie pomieszczenie z tutoriala nas pokonało.

Rozumiem żę tego wiatraka musisz odpalać ręcznie.

Wczytywanie...

Poleć forum