1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Jak podłączyć się do internetu (XP)

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Niewiadomus, Lipiec 14, 2010.

1. Niewiadomus

Niewiadomus Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam
    Wiem , że tematów o podobnej tematyce było tysiące ale póki co nie znalazłem takiego dzięki któremu potrafiłbym coś zdziałać. Jeśli taki był proszę podać linka a nie obrażać :) gdyż proszę uwierzyć , że szukałem . OK , do rzeczy
    Mam xbox360 elite i kompletnie nie wiem co muszę zrobić by móc podłączyć się z internetem , nawet nie chodzi o same gry ale o możliwość pobrania np. kodeków do filmów itp
    Problem tkwi w tym ,że posiadam XP professional SP 3 . Czy jest jakaś możliwość bym mógł coś zdziałać na tym Windowsie ? Czy potrzebne jest zainstalowanie innego .
    W domu internet mam bezprzewodowy (router) i czy byłaby możliwość aby do xboxa nie trzeba było doprowadzać żadnych kabli by się podłączyć . Byłbym wdzięczny gdyby ktoś opisał mi co mogę zrobić / kupić / ściągnąć lub udzielić jakiejkolwiek pomocy która przybliży mnie do rozgryzienia tej ''zagadki''
    Z góry dzięki
    Pozdrawiam

2. Lotnik421 Xbox One

3. bgszef

bgszef Banned

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Cie znam skarbie?
  4. Mikolak

Mikolak Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Gliwice
    Możesz kupić adaptera WiFi do Xboxa, albo kupić nowego X'a Slim z wbudowanym Wifi :D
    System nie ma tu nic do rzeczy.

5. Niewiadomus

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    a czy Windows Media Center jest konieczny ? Gdyż ja nie posiadam ...

6. Mikolak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Gliwice
    Nie, nie jest potrzebny.
    Z tego co wiem to on jest potrzebny tylko jak chcesz udostępnić Xboxowi pliki jakieś, chociaż nie jestem pewien.

7. promi

promi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Jeśli chcesz podłączyć xboxa bez kabla musisz dokupić xbox 360 wireless networking adaptor.
    Po podłączeniu adaptora do xboxa parametry sieci (SSID, typ szyfrowania, klucz szyfrujący) ustawiasz w ustawienia systemu -> sieć.

8. Niewiadomus

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    hmmm nawet nie chodzi o te kable ...
    Tylko z tego co zauważyłem wtyczka do Ethernetu i do sieci w xboxie jest tylko 1. Czy może kabel od Ethernetu nie musi być podłączony podczas połączenia z internetem?
    I mógłby ktoś potwierdzić bądź zaprzeczyć informację dotyczącą WMC parę postów wyżej ?

9. Mikolak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Gliwice
  10. promi

promi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Po 1. skoro masz w domu router bezprzewodowy, to jeśli masz w nim wole gniazdo LAN możesz podłączyć xboxa do tego gniazda. Może zrobić to tym kablem który był w zestawie z xboxem. Na 99% nic więcej nie będziesz musiał robić, xbox sam się skonfiguruje.
    Po 2. Jeśli nie chcesz, lub nie możesz podłączyć xboxa kablem do routera to masz co najmniej dwie inne możliwości:
    a) kupujesz xbox360 wireless networking adaptor (taka bezprzewodowa karta sieciowa do xboxa), niestety droga zabawka.
    b) udostępniasz internet na kompie (nie polecam, w Twoim przypadku zbyt skomplikowane, patrząc na Twoje wcześniejsze wypowiedzi).
    c) i d) zbyt skomplikowane aby opisywać :|

Reasumując jeśli xbox stoi blisko routera podłącz kabel i będzie na 99% ok.

Wczytywanie...

Poleć forum