Jak podłączyć Xboxa360 pod zestaw kina domowego?

kolek5

Użytkownik
Użytkownik
Witam.
Mam problem. Ostatnio kupiłem TV Samsung LCD 32 cale ale dźwięk jest paskudny. Mam zamiar kupić sobie zestaw kina domowego 5.1 z (DTS) i mam pytanie. Jak podłączyć konsolę pod zestaw kina domowego? Konsolę z TV mam podłączoną przez kabel HDMI. Co będzie mi potrzebne? W jaki sposób mogę uzyskać dobry dźwięk z DTS?
 

mateusz_gosc

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Jak podłączyć Xboxa360 pod zestaw kina domowego?

kabel optyczny :)

musisz rozebrać kabel AV od xboxa i wepnoć go to wyjsć w xboxie ... żeby miejściło sie HDMI i AV .... od AV wyprowadź optycznym do DTSi (jak DTS oczywywiscie ma optyka ale chyba napewno bedzie mieć)

tu masz foty jak rozebrac kabel http://www.chadledford.com/?p=50
 

kolek5

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Jak podłączyć Xboxa360 pod zestaw kina domowego?

Nie chce niczego rozbierac. Czy nie ma innego wyjscia???
 

Raikoh

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Jak podÓŃczyŚ Xboxa360 pod zestaw kina domowego?

Jesli twoj tv ma WYJSCIE optyczne to wystarczy podjaczyc konsole do tv kablem hdmi, a dekoder do w.w. wyjscia.
 

kolek5

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Jak podÓŃczyŚ Xboxa360 pod zestaw kina domowego?

Mam nadzieje ze moj TV ma to wyjscie....Pozdrawiam i dzieki.
 

Raikoh

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Jak podÓŃczyŚ Xboxa360 pod zestaw kina domowego?

Jesli nie to za jakies 40 euro mozna kupic kabel hdmi razem w kablem optycznym.
 

kolek5

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Jak podÓŃczyŚ Xboxa360 pod zestaw kina domowego?

Dzisiaj podłączyłem TV pod zestaw kina domowego z DTS i Dolby2 Sony. Zestawik 5+1 i dźwięk jest niesamowity !!!
 

uandme

Świeżak
Świeżak
Witam,

A powiedzcie co zrobić, gdy ma się wersję Xbox360 bez HDMI i kino domowe bez HDMI (i bez wejścia optycznego).

W tej chwili mam podłączonego xboxa z TV przez component (video i sound) a tv z kinem przez wyjscie sluchawkowe i AUX chinch na kinie. Niestety w takim układzie mam dzwięk tylko stereo. Kino domowe mam podlaczone do TV także przez scart, ale wtedy nie odtwarza dzwieku z xboxa.

Cos poradzicie?
 

sawyer-pl

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Zamiast podlaczac dzwiek do tv, a potem puszczac to na wzmacniacz, lepiej podlaczyc te 2 chinche bezposrednio pod wzmacniacz. Na obecnym sprzecie raczej nic lepszego nie uzyskasz.
 

uandme

Świeżak
Świeżak
Witam,

Dzięki za odpowiedź, faktycznie pomogło :)
 

Forest

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
bo ja tez mam problem mam podłaczonego xa przez normalny kabel i kino tez przez euro poniewaz tv CRT a chciałbym ładny dzwięk ? dało by sie cos z tym zrobic? lub kupioc bezsposrednio podłaczyc optyczny kabel od konsoli pod kino ??? help
 

offtopic

Użytkownik
Użytkownik
Jak jest problem kupić kabel optyczny i podłączyć pod kino domowe ??
 

uandme

Świeżak
Świeżak
w moim wypadku niestety kino jest na tyle stare, ze nie ma wejscia optycznego...
 

Grinch

Użytkownik
Użytkownik
No to jeśli nie ma optyka lub hdmi to nie będzie dzwieku 5.1
 

uandme

Świeżak
Świeżak
w tej chwili mam poprostu chinch rozdzielony. Component idzie do TV a dzwiek chinchami do kina i jest dzwiek 5.1 chociaz na pewno jakosc jest duzo gorsza niz optycznym...
 

Adrian0702

Świeżak
Świeżak
Sora że sie podpinam pod temat mam mały problem żeby Xbox 360 podłączyć pod kino domowe aby mieć dzwiek 5.1
oto co posiadam:
telewizor LCD LG 37LG2000
kino domowe JVC XV-THD5
XBOX 360 BEZ HD
I KABEL Microsoft XB360 Component HD AV Kabel
jak to poskładać w całość
 

przemo55

Banned
Użytkownik
Nie podawaj mało znanych modeli tylko przeczytaj co pisali wyżej i napisz jakie masz wejścia wyjścia w tv i kinie. Jak xbox jest bez hdmi to cinchem podłączas do kina i masz dźwięk, czy 5.1 to nie wiem.
Poza tym xbox podczas grania nigdy nie wytworzy dźwięku w DTS! Ten system jest stosowany tylko do filmów ewentualnie kilka płyt z tak nagraną muzyką. W konsoli macie zwykły dźwięk więc dts w amplitunerze jest wam zbędny
 

krisroza

Użytkownik
Użytkownik
Nie podawaj mało znanych modeli tylko przeczytaj co pisali wyżej i napisz jakie masz wejścia wyjścia w tv i kinie. Jak xbox jest bez hdmi to cinchem podłączas do kina i masz dźwięk, czy 5.1 to nie wiem.
Poza tym xbox podczas grania nigdy nie wytworzy dźwięku w DTS! Ten system jest stosowany tylko do filmów ewentualnie kilka płyt z tak nagraną muzyką. W konsoli macie zwykły dźwięk więc dts w amplitunerze jest wam zbędny
Chyba się mylisz jeżeli gra jest w systemie DD (Dolby Digital) to wrażenie będą dokładnie takie jak powinny czyli dźwięk 5.1

Oczywiście wychodząc z dźwiękiem z chich uzyska się jedynie dźwięk na wszystkich głośnikach ale nie będzie on prawdziwie przestrzenny
 

Musiorex

Użytkownik
Użytkownik
Ja to bym tak podłączył !
Xbox 360 do TV
Kino domowe do TV
Xbox360 kablem optycznym do Kina domowego
 

Do góry Bottom