Jak podpiąc HDD z PC do Xboxa360[BEVS, BEVT, BEAS, BJKT, BEKT, Velociraptor]

liroy_ek

Użytkownik
Użytkownik
Znalazłem w domu jakiś dysk WD tylko że nie mam pojęcia czy to BEVS :) A na etykietce są takie informacje :
WD Caviar SE
WD P/N : WD800JB - 00JJC0
Drive Paramteres:
LBA 156301488
80.0 GB

Nie ma żadnego napisu BEVS czy tam czegoś podobnego :) Wie ktoś może czy ten dysk sie nada do podpięcia pod X'a ?
 

eikoden

Użytkownik
Użytkownik
masz oznaczenie wd800jb jak by byl bevs to by pisalo wd800bevs ;p
a i to co masz to dysk 3,5 cala a potrzebujesz 2,5 cala
 

liroy_ek

Użytkownik
Użytkownik
Aha rozumiem :) Też tak myślałem ale wolałem sie upewnić .
 

mrgigabyte

Świeżak
Świeżak
Witam.
Mam mały prolem z dyskiem WD 60GB BEVS 00LATO. Po uruchomieniu hddhackr i przejsciu przez całą procedurę, uruchamiam komputer ponownie i po ponownym odpaleniu hddhackr wracam do pytania czy ma go frashowac czy nie. Bios dysku został zmieniony bowiem komp widzi go jako FUJITSU SIEMENS. Boje sie podpiąc go do Xa aby nic nie popsuć. Czy ktos spotkał sie z czymś takim? Czy dysk bedzie działał w Xie czy cos poszło nie tak? Bardzo prosze o pomoc.
 

offtopic

Użytkownik
Użytkownik
Podłącz do x360 i sprawdź czy będzie OK, czasami hddhackr wariuje. Jak nie załapie to sprawdź na innym kompie.
 

gawlak96

Banned
Użytkownik
OK. Zrobiłem troche inaczej ... ale dzięki za poradnik ;)
 

Danielos

Świeżak
Świeżak
Witam
Dzisiaj postanowilem przegrac sobie dane z dysku 20GB na dysk 120GB przy pmocy adaptera xecuter v2.

Zrobilem backup dysku 20GB i podpialem 120GB aby wgrac dane z 20GB.
Przy wgrywaniu danych pasek zatrzymal sie w 1/6 dlugosci i nie chcial ruszyc dalej, wiec wylaczlem Xplorer360 i postanowilem zaczekac az kumpel przywiezie mi kabelek microsoftu do transferu danych.
Jednak konsola po wsadzeniu dysku 120gb go nie widzi.

Zaznaczam ze obydwa dyski sa oryginalne microsoftu, nie przekladane WD Bevs, tylko jeden od elite a drugi od premium.

Czy da sie to jeszcze naprawic?
Jesli tak to czy ktos moze mi powiedziec jak?

Z gory dziekuje za pomoc
DanielosPL
 

offtopic

Użytkownik
Użytkownik
Wyszła nowa wersja >> HDDHacker v1.00 Build 20090523

(v1.00)
* Completely new version core
* Two flashing modes, Auto and Manual
* Western Digital Vendor Intro Power Brute for misflashed drives
* Minimized incompatibility problems
* Improved exception handling
* Confirmed HddHacker supports
- WD Scorpio Series BEVS/BEAS
- WD Scorpio Blue Series BEVS/BEVT
- WD Scorpio Black Series BEKT/BJKT
- WD VelociRaptor Series

Download Kliknij aby pobrać HDDHacker v1.00 lub xbins
 

gawlak96

Banned
Użytkownik
A jeśli nie podzieliłem na partycje to dostane bana na xbl?
 

Xboxowiec

Świeżak
Świeżak
Kupiłem dysk 120 GB na allegro, lecz był podzielony na 2 partycje i nie mogę przez to uruchomić starych gier. Moje pytanie brzmi jak dysk podzielić na 3 partycje? Dodam, iż uruchamiam tylko legalne gry. Za każdą pomoc z góry dziękuję.
 

tinOFbeer

Banned
Użytkownik
Witam.
Mam mały prolem z dyskiem WD 60GB BEVS 00LATO. Po uruchomieniu hddhackr i przejsciu przez całą procedurę, uruchamiam komputer ponownie i po ponownym odpaleniu hddhackr wracam do pytania czy ma go frashowac czy nie. Bios dysku został zmieniony bowiem komp widzi go jako FUJITSU SIEMENS. Boje sie podpiąc go do Xa aby nic nie popsuć. Czy ktos spotkał sie z czymś takim? Czy dysk bedzie działał w Xie czy cos poszło nie tak? Bardzo prosze o pomoc.
mam identyczny problem z tym, ze z dyskiem 120Gb WB1200BEVS 07LATO
podlaczylem go mimo wszystko do konsoli i niestety nie widzi dysku, ma ktos na to rade?


@Edit

Problem leży prawdopodobnie po stronie starszej wersji hddhackr-a wiec zainstalowałem nowa niestety teraz po wciśnięciu Y wyskakuje komunikat
LBA size does NOT match
 

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Kupiłem dysk 120 GB na allegro, lecz był podzielony na 2 partycje i nie mogę przez to uruchomić starych gier. Moje pytanie brzmi jak dysk podzielić na 3 partycje? Dodam, iż uruchamiam tylko legalne gry. Za każdą pomoc z góry dziękuję.
Xbox 360 Hard Drive Upgrade - ivc wiki
 

offtopic

Użytkownik
Użytkownik
Kupiłem dysk 120 GB na allegro, lecz był podzielony na 2 partycje i nie mogę przez to uruchomić starych gier. Moje pytanie brzmi jak dysk podzielić na 3 partycje? Dodam, iż uruchamiam tylko legalne gry. Za każdą pomoc z góry dziękuję.
A na pierwszej stronie nie jest to opisane ?? Ludzie zacznijcie wreszcie myśleć.

A jeśli nie podzieliłem na partycje to dostane bana na xbl?
Zmodyfikowane dyski WD są teoretyczne wykrywalne przez MS, więc ban jest możliwy.

mam identyczny problem z tym, ze z dyskiem 120Gb WB1200BEVS 07LATO
podlaczylem go mimo wszystko do konsoli i niestety nie widzi dysku, ma ktos na to rade?


@Edit

Problem leży prawdopodobnie po stronie starszej wersji hddhackr-a wiec zainstalowałem nowa niestety teraz po wciśnięciu Y wyskakuje komunikat
LBA size does NOT match
A sprawdzałeś na innym kompie i ver. hddhackr ??
 

tinOFbeer

Banned
Użytkownik
Z drugiego komputera nie mogę w ogóle zbootować nic z PenDrive-a :/ ale zauważylem iż nowy hddhackr pokazuje, że rozmiar 'LBA' dysku jest mniejszy od wartości jaka występuje na etykiecie oraz w pliku hddss.bin wiec znalazłem TUTAJ program gdzie można to ustawić/poprawić, nazywa się HDAT2 i rzeczywiście wykazał on różnicę między wartościami LBA. Rozmiar 'Native Area' wynosi 234441648 (tyle ile ma rzeczywiście dysk i pokazuje plik hddss.bin) ale 'User Area' wynosi już tylko 234439535 a reszta jest gdzieś ukryta ( Hidden Area +2113 sectors, =1.08MB).


Załanczam przykładowego screena (nie z mojego dysku):



ps. uruchomiłem też program HDD Capacity Restore i wykazał on niezgodność 1MB, po naprawieniu problemu program prosi o wyłączenie komputera i ponowne włączenie ale przy ponownym uruchomieniu wartości dalej pozostają bez zmian



Rozwiązanie problemu:

Problemem jest rzeczywiście wartość 'LBA' a dokładniej włączona na dysku funkcja HOST PROTECTED AREA (HPA), która powoduje ukryty obszar.

Udało mi się na trwałe ustawić odpowiednią wartość w programie HDAT2 kiedy w głównym oknie (z listą urządzeń) odłączyłem na parę sekund zasilanie dysku, podłączyłem z powrotem i dopiero dokonałem ustawień nowej wartości
(jeśli tego nie zrobimy zmiany nie zapiszą się a program wyświetli kom. o potrzebie hard-resetu).

A robimy to tak:
W głównym oknie programu wybieramy: nasz dysk -> set max (hpa) menu -> set max addres - klikamy (na klawiaturze) S potem Y i następnie dowolny klawisz, program wykona czynności i powróci do głównego okna.
Następnie jeszcze raz nasz dysk -> device configuration overlay menu -> modify -> host protected area (hpa) i zmieniamy wartość z 'dont change' na 'remove' - klikamy S potem Y.
Klawiszem Esc wychodzimy z programu do poziomu Dos-a i wyłączamy komputer.
 

strusic

Użytkownik
Użytkownik
Miałem taki sam problem z tym LBA, jednak użyłem hddhackr w wersji 0.9 i nie było żadnego problemu. Chociaż dziwne wydaje mi się to, że plik hddss.bin mogę w kółko nadpisywać a hddhackr nie informuje mnie, że dysk jest już przystosowany do konsoli. Nie przeszkadza mi to w niczym, bo konsola widzi dysk bez problemu. Dzięki za poradnik. :)

btw. Post tinOFbeer'a powinien być dołączony do poradnika na pierwszej stronie. :p
 

tinOFbeer

Banned
Użytkownik
Co do poradnika to moim zdaniem powinna być tam dodana informacja, żeby pod żadnym pozorem

NIE KORZYSTAĆ z usługi zarządzania dyskami przy podpiętym oryginalnym dysku!

System Windows automatycznie zmieni MBR i całą strukturę plików szlag trafi!

I dysk będzie się nadawał już tylko do pracy w laptopie gdyż Hddhackr go nie obsłuży.

Warto by też dopisać info dla posiadaczy dysków 60GB, którzy chcą przenieść swoje dane na większy lub nowy nowy dysk, że muszą oni skorzystać z programu Xport360 a nie Xplorer360.
 

pacynka

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Jak jest dokładnie z tym przenoszeniem danych? Mam dysk 60Gb i próbowałem przenieść dane Xport360. Partycje są wykrywane poprawnie wraz z zawartością. Przy próbie kopiowania metodą "przeciągnij" program pracuje, widać pasek postępu kopiowania ale po zakończeniu folder jest pusty :( Próbowałem tak z rożnymi folderami ale zawsze to samo. Nadmienię iż dysk mam podłączony przez kabelek SATA do kontrolera VIA na PCI.
 

tinOFbeer

Banned
Użytkownik
Wiem, ze program współpracuje ze standardowym kablem do transferu danych, który łączy dysk (w obudowie) z portem USB w naszym PC, a jak jest poprzez kontroler to nie wiem.

Na pewno musisz mieć program uaktualniony do najnowszej wersji 2.06 ! można go znaleźć na stronie codejunkies w dziale Support.
Musisz mieć też prawa administratora. Jeśli używasz systemu VISTA koniecznie wyłącz usługę User Account Control
 

gawlak96

Banned
Użytkownik
Ok poradziłem sobie ;) z winhexem ;) Dzięki OFFTOP ;) Tylko trochę jeszcze się męczyłem z tymi wartościami ale na szczęście się udało ;)
 

offtopic

Użytkownik
Użytkownik
To kup pełną wersję lub użyj innego programu, który potrafi modyfikować sektory.
 

Do góry Bottom