1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Jak powinni postępować użytkownicy PSN

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Woomeer, Kwiecień 28, 2011.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Woomeer

Woomeer Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Ostrołęka
    Kaspersky Lab przedstawia zalecenia dla wszystkich użytkowników sieci PlayStation Network, która kilka dni temu została skutecznie zaatakowana przez cyberprzestępców. W wyniku włamania w ręce przestępców mogły wpaść kompletne dane osobowe, loginy i hasła, a także szczegółowe informacje dotyczące kart płatniczych.
    Po długim okresie niedostępności sieci PlayStation Network firma Sony poinformowała, że doszło do złamania zabezpieczeń tej usługi. Co więcej, firma przyznała, że osoba, która przeprowadziła atak, mogła uzyskać dostęp do danych użytkowników, takich jak imię i nazwisko, adres pocztowy, adres e-mail, data urodzenia, a także login i hasło do PSN. Ponadto, osoba odpowiedzialna za włamanie mogła przechwycić również pytania i odpowiedzi mogące pomóc w odzyskaniu hasła. Firma Sony oświadczyła, że nie ma dowodów na uzyskanie przez cyberprzestępców dostępu do danych dotyczących kart kredytowych, jednak nie można wykluczyć takiej możliwości.

Sony nie podaje, kiedy działanie sieci zostanie przywrócone, zapewnia jednak, że trwają prace nad jej odbudową oraz przeprowadzane są zewnętrzne audyty bezpieczeństwa.
    czytaj dalej

Gry konsolowe na platformach takich jak PlayStation 3 czy Xbox 360 cieszą się ogromną popularnością, w dużej mierze za sprawą wspierających je sieci. Dzięki nim użytkownicy mogą pobierać bezpłatne wersje demonstracyjne, a także kupować pełne gry i dodatki do nich. Chociaż nie wiadomo, jakich metod użyto podczas włamania do sieci PlayStation Network, nie ma wątpliwości, że cyberprzestępcy szukają nowych sposobów zbierania informacji osobistych. W tym przypadku nie da się również ukryć, że firma Sony nie dołożyła wystarczających starań, żeby zabezpieczyć dane użytkowników.

- Incydent ten pokazuje po raz kolejny, że cyberprzestępcy coraz bardziej interesują się alternatywnymi źródłami informacji osobistych - mówi Timothy Armstrong, ekspert z Kaspersky Lab. - Sieci konsolowe cieszą się dużym zaufaniem użytkowników, ponieważ w ich historii nie wystąpiło tak wiele włamań jak w przypadku stron internetowych czy komputerów PC. Sprawia to, że usługi typu PlayStation Network stanowią coraz bardziej atrakcyjny cel ataków - dodał Armstrong.
    Rady dla użytkowników PlayStation Network

Wszyscy użytkownicy sieci PSN powinni bacznie monitorować stan swoich kont bankowych oraz wykonywane na nich operacje, zwracając uwagę na wszelkie oznaki kradzieży pieniędzy. Ponadto, jeżeli użytkownik korzystał z tego samego hasła w PSN oraz innych serwisach (e-mail, portale społecznościowe itp.), powinien je natychmiast zmienić, aby uchronić się przed przechwyceniem kolejnych kont.

Należy także uważać na wszelkie e-maile, które rzekomo zostały wysłane przez Sony lub podległe jej jednostki i zawierają prośbę o podanie informacji osobistych. Firma Sony zastrzegła już, że nie zamierza wysyłać takich wiadomości w celu pozyskiwania jakichkolwiek danych użytkowników.

źródło: http://nt.interia.pl/news/jak-powinni-postepowac-uzytkownicy-psn,1630706

2. Lotnik421 Xbox One

3. freeman94

freeman94 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Tarnów
    Sony jest skończone......po tym wszystkim

4. Grzib

Grzib Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Górny Ślonsk
    Pierdo**** za przeproszeniem

pewnie ktoś zwróci na to uwagę przy wyborze Xbox a PS3, za jakis czas to pewnie naprawia, wszystko bedzie po staremu a i tak pewnie wiekszosc o tym zapomni ;p

5. Ancient296

Ancient296 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Mam nadzieję, że się podniosą po tym ataku, a użytkownikom PSN szczerze współczuję - sam bym się ostro wk***** gdyby się okazało, że moje dane zostały ujawnione.

6. Mikolak

Mikolak Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Gliwice
    Jakie znowu skończone... gracze stracą do nich trochę zaufania, będą dużo ostrożniej podchodzili do PSN, ale to by było na tyle.
    Wątpie żeby było dużo osób które wyrzucą Peesa na śmietnik z zamiarem kupna Xboxa tylko z tego powodu.

7. rafal123_1985

rafal123_1985 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    posiadam xboxa 360 i ps3 i tak samo gram na xboxie jak i na ps3 to ze ktoś włamał sie i wykradł dane nie uwłacza konsoli ps3 obie konsole są bardzo dobre.

8. Mnih

Mnih XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    205
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bydgoszcz
  9. dziend0bry

dziend0bry Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Legnica
    Kazdemu sie moze zdarzyc...
    Ktos w innym temacie napisal, ze na PC nie ma tygodniowych przerw w graniu po Sieci. Wiecie, czemu? Bo PRAWIE kazda gra dziala na dedykowanym serwerze, niezaleznie od produenta, a taki Xbox LIVE, czy Playstation Network dziala na jednym, glownym, wiec wygadujecie glupoty.
    Mam szacunek do Sony, w koncu moja 2 konsola to PlayStation, przy ktorym spedzilem dziecinstwo. :)

10. mitek96

mitek96 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Tarnów
    Ja Sony nigdy nie lubiłem, gdyż wydaje mi się że 20-30% ceny ich produktów płacimy za logo sony i wcale ich sprzęty nie przewyższają innych, co wydaje się zwykłym oszustwem polegającym na wyrobionej dawno temu marce.

11. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Hmm a co powiesz że PS3 ma większe możliwości niż X360, oraz ma lepsze podzespoły - CPU :) Ajć, zaraz mnie zjedzą fanboye X'a ...

12. damianwroc

damianwroc Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    GPU też ma lepsze? Odezwał się fanboy PC'ta :D

13. -pawel3k-

-pawel3k- Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Mińsk Mazowiecki
    LOL nawet w faktach w TVN o tym było.

14. V.V

V.V Xbox One Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Elbląg
    hahaha właśnie też oglądałem fakty, a tam o ps3 :D!

15. ChybeQ

ChybeQ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Warszawa
    już kolejny o fanbojstwie..

Napisz mi na xboksie 360 wypracowanie na polski.. ba! WEJDŹ NA GOOGLE! nie da sie z konsoli?? ojoj :(

Xbox jest słabszy od PS3 i ma mniejszą funkcjonalność od PS'a i PC.

PS:
    Nie mam nic do tego, ze gracie na konsolach i nie lubicie PC, ale skadś piszecie posty, czyż nie? Nie jedźcie tak ludziom za to, że wolą inną platformę niz Wy. Nic do was nie mam, nie miałem i mieć nie będę jako do grupy graczy uzywajacyh konsol do rozrywki.

Jednak ludzie wyjeżdżający z tekstami "o, fanboj PC'ta" powinni najpierw pomyśleć, czy sami nie są fanbojami innej platformy, zanim wytkną to komukolwiek.

16. ColoringWyso

ColoringWyso Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Hextor nie mów , że ps3 ma lepsze podzespoły bo xbox 360 ma więcej ramu (512mb) ps3 ma 256mb ramu.

17. Dominiqpl

Dominiqpl Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Łódź
    Łącznie 512 MB pamięci, dzielonej na dwie:
    256 MB XDR DRAM pamięci systemowej (Rambus), taktowanej z częstotliwością 400 MHz (3,2 GHz efektywnie)[20]o przepustowości 25,6 GB/s
    256 MB GDDR3 pamięci graficznej, taktowanej z częstotliwością 650 MHz (1,3 GHz efektywnie) o przepustowości 22.4 GB/s (w starszych modelach pamięć ma taktowanie 700 MHz @ 1,4 GHz)[21]

Wiec mi tu nie pier......ol że ma 256 co za dzieci ....

18. mitek96

mitek96 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Tarnów
    Nie wiązałem swojej wypowiedzi z ps3, chodzi mi ogółem o cały ich asortyment :) i co ty na to, hmm...

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum