Jak prawidłowo dbać o konsole ?

sweeterek

Banned
Xbox One
Użytkownik
Panowie mam pytanie w sprawie prawidlowego dbania o konsole,zadaje takie pytanie poniewaz odkad kupilem X a bylo to ok 1-2 miesiaca/siecy temu to mialem go w domu ok tygodnia badz dwoch,wszystko za sprawa RRoD.
Za pierwszym razem poszedl Ethernet(nie wiem jakim cudem,bo nie podpinalem sie do neta ale ok),za drugim GPU i oczywiscie kolejna naprawa ktora trwa juz tydzien(wiem ze zaraz posypia sie posty w stylu "co tak dlugo,jakas lipa firma itp" ale prawda jest taka ze ja mam naprawy za FREE,a co za tym idzie musze troszke dluze j poczekac niz klienci ktorzy placa.
Ale wracajac do tematu,denerwuje mnie to strasznie,zawsze X mi sie podobal,zaczelem prace,zakupilem xboxa i od tamtej pory mam same problemy,nie moge sie nacieszyc bo doslownie w dwoch przypadkach bylo tak ze wracam z pracy po 8-smiu godzinach,wlaczam X pach RRoD,za drugim razem to samo,masakra ;/
Chcialbym sie dowiedziec czy mozna o konsole jakos zadbac,slyszalem ze wentylacja jest najwazniejsza,ok xbox u mnie lezal na samej gorze szafki RTV,wentylacje mial idealna ale co zrobic dalej ?
Jak tak dalej pojdzie,to nie wiem czy jej nie wyrzuca na smietnik a nie kupie PS3,choc slyszalem ze z nia tez sie cuda dzieja.
 

slashg

Użytkownik
Użytkownik
Ja swojego pierwszego jaspera katuje od 7 miesięcy i jakoś nadal działa a przepracował już ponad 1000h u mnie a u poprzedniego właściciela pewnie drugie tyle. Ani razu nie sprzątany ani naprawiany więc polecam kupić Jaspera bo z falconami to jest tak, że dbasz o niego jak najbardziej a rrod i tak wyskoczy.
 

sweeterek

Banned
Xbox One
Użytkownik
Wiesz,gdybym wczesniej wiedzial ze istnieje takie cos jak jasper to napewno bym kupil,teraz jak kupilem falcona za smieszne pieniadze,to bezsens kupowac drugiego.
 

Jarek882

Banned
Użytkownik
Dodam swoje 3 grosze..:) Najlepiej kupić slima ponieważ ma czujnik temperatury. Konsola nagrzewa się do określonej temp. np. 80 stopni Celsjusza i momentalnie się wyłącza aby zapobiec uszkodzeniu.
 

Marf

Użytkownik
Użytkownik
Po 1 Jak już raz miała rroda nie opłaca sie naprawiać,chyba,ze reballing ale najlepiej kupić nową.
Po 2 Z tyłu musi mieć z 30-50cm do "oddychania"
Po 3 Jak grałeś dłużej to zostaw ją w dashboardzie na 5minut zeby wentylatory wydmuchały ciepłe powietrze
 

Cronos

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Szczerze to ja średnio wierzę w Twoją historię. Jak masz naprawy za FREE to niech sprawdzą Ci czy pasta jest dobrze rozłożona i czy w ogóle jest (niewytopiła się).
Dziwią mnie takie tematy, bo sam mam Xenona (starszego od Twojego) i nadal pięknie chodzi (syn gra) i do tego Jaspera nowszego. Jedyne co robiłem to czysciłem je z kurzu.
A jak faktycznie konsola się psuje nie wiadomo czemu to uzbierałbym i kupił Jaspera albo Slima.
 

sweeterek

Banned
Xbox One
Użytkownik
Powaznie mowie,drugi raz RRoD podczas jego " kadencji " u mnie.
Te naprawy tez tak jak napisalem mam za free,tylko ze czas oczekiwania wydluzony.
Co do kupna,to wacham sie czy kupowac drugiego Xboxa,jak ten padnie,przesiade sie chyba na PS3,na X-ie sie przejechalem,a tez bezsensu wyrzucic to bezuzyteczne pudlo,i na wyplate kupic kolejne pudlo ktore cholera go wie czy nie padnie.
Gdybym ja jeszcze gral na oryginalach to czort,kupilbym nowa,nie przerabial i mam gwarancje,ale ja muce na piratach i to jest problem.
 

slashg

Użytkownik
Użytkownik
To jasper jest dla ciebie :). Mój jest przerobiony i jakoś o niego się nie martwię, miałem też falcona przerobionego i co 10 dni przed upływem gwarancji microsoft szlak go trafił... Bym odesłał ale były ślady otwierania.
 

dominik20212

Użytkownik
Użytkownik
Zamiast ps3 lepiej kup slima. ja gram non stop i nic mi się ze slimem nie stało a mam go pół roku.
 

sweeterek

Banned
Xbox One
Użytkownik
No tak,slim slimem ale nie ma piratow !! I to jest bol.
 

mostu

Świeżak
Świeżak
@up Dokładnie. Chyba że ktoś ma dużo kasy do wydania na oryginałki :p
 

badboy8

Użytkownik
Użytkownik
No tak,slim slimem ale nie ma piratow !! I to jest bol.
bólem jest raczej to, że piracisz ;).
A jak dbać ? nie ma opcji.
Ja swojego Xenona katuje od 06 roku i do tej pory żyje ;)
Padł mi może kilka razy, ale odpukać ciągle na pierwszych lutach.
PS3 też możesz na dzień dzisiejszy przerobić więc różnicy, prócz rozmiaru obrazów nie ma żadnych.
No i plejak nie pada tak szybko jak xboxiki.
 

sweeterek

Banned
Xbox One
Użytkownik
Ale slyszalem wlasnie ze PS3 jak sie przerobi i padnie to mogila,zero ratunku a w przypadku Xboxa jeszcze sie da cos wymodzic.
Odziwo powiem wam ze cale zycie mialem play-e PSX potem PS2 nastepnie dokupilem PSP ale teraz przy wyborze PS3 a xbox360 wole 360,nie wiem dlaczego,moze te pady,wyglad konsoli itp.
Szkoda tylko ze mam takiego wadliwego ;/
 

Grezur

Użytkownik
Użytkownik
Po pierwsze do konsola powinna być ustawiona, w dobrze przewietrznym miejscu
 

pawelhenryk

Użytkownik
Użytkownik
Pisałeś, że podjąłeś pracę, a żal Ci na jaspera? Sprzedaj Falcona, skoro awaryjny, dołóż te kilka groszy na jaspera i heja.

Co do slima i piratów, to się powstrzymam, bo piractwa (kradzieży) nie znoszę
 

PeeROeSTeO

Użytkownik
Użytkownik
No tak,slim slimem ale nie ma piratow !! I to jest bol.
Słuchaj. Jak ten xbox ma dysk to go wypnij zostaw sobie. Napraw to dziadostwo i wystaw na allegro sprzedaj za 300-400 stówy dołóż 200 i kup Jaspera Arcade. Mam Jaspera tylko premium ale to nie istotne. Mam go dwa lata śmiga aż miło a że mam całkiem dużo czasu to go po nocach zarzynam. Mało brakło aby pare razy nie zapłonął ale ch*j. Jest zajebioza i tyle w temacie.
PS: Oczywiście mam ixtreme. :))
 

novy66

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
Najlepszym sposobem jest niemartwienie się czy się popsuje :) Ja posiadam Xboxa 360 Elite (Falcon) od ponad 2 lat i chodzi bez zarzutów. Nie głaszcze jej tylko gram jak normalny gracz nie martwiąc się czy wyskoczy RROD czy nie tylko gram spokojnie, od czego jest 3 letnia gwarancja od MS :)
 

sweeterek

Banned
Xbox One
Użytkownik
Ja kupilem wlasnie dwa dni temu Elitarnego Jaspera,nowke sztuke i wlasnie dzisiaj ja odbieram z serwisu bo dalem do przerobienia :)
Tak wiec zobaczymy ile pochodzi :D
 

novy66

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
Pochodzi długo, Jasper jest bardzo mało awaryjny :) Graj i się nie martw o konsolę. Tylko nie stawiaj konsoli na podłodze, bo kurz ją zabije :)
 

sweeterek

Banned
Xbox One
Użytkownik
Mam ja na szafce RTV,wiec to chyba dobrze
?
 

Do góry Bottom