1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Jak sflashować napęd LiteOn iHAS 124-b.

Temat na forum 'LT' rozpoczęty przez DawidPB94, Lipiec 16, 2012.

1. DawidPB94

DawidPB94 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Bytom
    Tak jak w temacie, potrzebuję dobrego, najlepiej po polsku ze wszystkimi potrzebnymi rzeczami dzieki którym sflas***e moja nagrywarkę . I jeszcze jedno, bo ciągle wypalam gry na płycie esperanza i nie mam z nimi żadnych kłopotów ale czy po flashie napędu będą one się wypalały w 100% na tych płytach ?

2. Lotnik421 Xbox One

3. onn125

onn125 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    65
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Bytom (Beuthen)
    ściągasz flash utlity --> Klikasz write flash --> wyskoczy ci okienko w którym wybierzesz firmware pod twoje płyty i to tyle w sumie roboty.

4. ESLORD

ESLORD V.I.P V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    759
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Londyn
  5. DawidPB94

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Bytom
    Ale ja nie chcę przerabiać sobie ihasa 124b na jakiegoś nowszego ;p Chcę tego, jaki kupiłem w sklepie czyli 124b, ale skąd wziąć dokładny poradnik jak zflashować ten napęd aby wypalał 100% obrazu iso, na forum tu tego pełno i ciężko sie połapać który to jest poradnik. I jeszcze jedno, kupiłem dziś płyty Platinum i chcę na nich wypalać 100% iso ale nie wiem jak sprawdzić to mediaID tych płyt i jak wgrać firmware pod te płyty. Jeszcze jedno, pierw się wgrywa ten burner max pod nagrywarkę potem te firmware pod płyty platinum?

@Edit: Czy jeśli sflas***e mój napęd wedle tego poradnika: http://forum.programosy.pl/x360-poprawne-nagrywanie-xgd3-modyfikacja-nagrywarki-vt128831.html

i potem dogram FW pod płyty platinium to będzie wszystko git działać?

6. wafel23

wafel23 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    163
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    GreenBeach
    flash ihasa opis : X360 - poprawne nagrywanie xgd3 (modyfikacja nagrywarki) • programosy.pl
    plik pod platinumy : Wrzucaj.com - Darmowy Hosting !
    ID sprawdzisz Imageburnem wrzucisz płytke dasz write to image file i po prawej w oknie bedziesz miał wszystkie dane płytki lub programem dvd identifier

tu ustawienia pod 2 rodzaje platinum :
    imageburn z dvd w napędzie dla płyt o ID MBIPG101-R12-00

1.write image file to disc
    2.tools-drive-change advanced settings
    3.wybór nagrywarki(lite0n)
    4.zmienić opcje na takowe:
    -SMART BURN ON
    -FORCE HYPER TUNING ON
    -OVER SPEED WRITING OFF
    -ONLINE HYPER TUNING ON
    i przy każdej zmianie wcisnąć Change (succes -ok)
    5.tools-drive-change book type , wybór znów liteon
    6.change for drive for(DVD+R DL Media-EEPROM!)a new setting DVD-ROM
    potem change i ok
    7.tools-settings-write-(perform OPC Before Write ma nie być zaznaczone,
    a Verify Against Image File ma być zaznaczone
    8.tools-settings--I/O-page 2 - zmiana buforu (buffer size na 241 mb)
    9.po tych opcjach wybór pliku do nagrania zaznaczenie verify , wybór
    swojej nagrywarki (ihas) prędkość 2,4 i palenie płyty

Dla płatinum MBIPG101-R10-65

1. Smart Burn - ON
    2. Force Hyper Tuning - OFF
    3. Over Speed Writing - OFF
    4. Online Hyper Tuning - ON
    5. OPC - ON (Musi być włączone !! Bez tego gra nie zainstaluje
    sie na dysku, wywali blad przy 50%)

1 osoba to lubi.
  7. DawidPB94

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Bytom
    ten plik pod platinumy wgrywam tym programem eeprom zamiast: iHAS-124B-AL0S-MKM001MKM003-final.bin?
    i te ustawienia pod te plyty to gdzie ustawic? id plyty to : MBIPG101-R12-00

@Edit już sobie dalem rade, ale jeszcze jedno pytanie, czy jak chce nagrac inna gre XGD2 na innej plycie np. esperanza, to musze cos zmieniac w tym flashu nagrywarki czy moge normalnie nagrywac?

8. wafel23

Polubienia:
    163
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    GreenBeach
    no musisz pod swoje plyty wgrac ,pod inne plyty sa inne ustawienia oczywiscie wszystko w imageburnie ustawiasz

9. DawidPB94

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Bytom
    A jednak ****, wyskoczyły 2 błedy podczas końcowego wypalania (100% było) nie zrobiłem żadnego ss'a bo się tak wkurzyłem że na każdym z 2 błędów dałem od razu kontynuuj. Wiecie może co to za błędy ;p? W każdym z nich było do wyboru "Ponów Próbę" , "Anuluj" i "Kontynuuj" może skojarzycie o jakie błedy chodzi. Czyżbym zepsuł nagrywarkę? ;o Ale wszystko zrobiłem tak jak w poradniku, więc nie wiem o co chodzi.
    Reset kompa po flashu nagrywarki chyba nie był potrzebny?

Bo zamiast iHAS-124B-AL0S-MKM001MKM003-final.bin? wgrałem przez flash utility wgrałem ten plik .bin pod platinum . Czy tak miałem to zrobić?

10. wafel23

Polubienia:
    163
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    GreenBeach
    pliki bin podmieniasz tylko przy zmianie plyt np z verbatim na platinum jak zmieniles teraz na platy to musisz takze pozmieniac wszystko w imageburnie

11. DawidPB94

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Bytom
    Okej, spróbuję wypalić jeszcze raz, ale czy ten plik pod platinumy który podałeś na pewno jest pod te z mediaID: MBIPG101-R12-00?
    I z tego co Mi wiadomo, to wczoraj gdy flashowałem napęd to już on był zaaktualizowany do tej wersji ALOS, bo jak włączyłem ta aktualizację to pisało " it will be updated from AL0S to AL0S" a nie "AL0Q to AL0S" to może zrobiłem błąd, bo coś tam jednak pozmieniałem. I jeszcze jedno, czy nagrywanie filmów,zdjęć i muzy na płyty DVD-R też wiążę się z podmienianiem tych plików .bin, czy normalnie można nagrywać? Będą działać?

I dup*, kolejna plytka poszla sie je**c .Ale tym razem gre nagralem z bufforem 512mb wypalilo sie 100%, weryfikacja 100% bez zadnych bledow, wkladam plyte do konsoli niby sie laduje i j*b .. czarny ekrani "wyczysc plyte miekka sciereczka" ;/ Juz nie wiem co robic, jakies pomysly?

REFRESH !

12. DawidPB94

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Bytom
    Odświeżam .

Wiecie co może być przyczyną niedziałającej gry, skoro gdy wypaliła się 100% bez żądnych błędów jak i weryfikacja była w 100% bez błędu, to dlaczego podczas ładowania wyskakuję "Wyczyść płytę miękką ściereczką" ?

Wczytywanie...

Poleć forum