1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Jak się okazuje, Microsoft ma całkiem sensowne pomysły na rozwój zdrowej społeczności

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Sierpień 2, 2013.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3210
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر
    Oddzielenie trolli od normalnych graczy? Pozwolenie chętnym użytkownikom na moderację? Popieram!

Kto grał kiedykolwiek w jakiekolwiek gry sieciowe, ten pewnie wie, jak ważną rzeczą jest zdrowa społeczność. Zasada jest prosta - z fajnymi ludźmi gra się fajnie, z trollami i kretynami - koszmarnie. I tyle.

Jak się okazuje, Microsoft ma dwa bardzo sensowne pomysły na rozwój zdrowej społeczności. Pierwszym z nich jest Xbox Enforcement United, czyli specjalny zestaw narzędzi moderatorskich dostępny dla chętnych użytkowników Xbox LIVE. Wolontariusze będą mogli zostać "ambasadorami społeczności", a za swoją działalność otrzymają nagrody - badge, stroje dla awatarów czy nawet gry. Na razie system ten jest trakcie betatestów, a biorący w nich udział nie mają jeszcze wielu obowiązków - zgłaszają tylko te osoby, których Gamertagi można uznać za obraźliwe. Ciekaw jestem, jakie jeszcze możliwości dostaną.

Ciekawie zapowiada się też to, jak zostanie rozwiązany system reputacji na Xboksie One. Gracze podzieleni zostaną trzy grupy - "dobrą', "do poprawki" i "złą". Większość oczywiście będzie należeć do tej pierwszej - trolle to jednak margines. Najważniejsza wiadomość jest taka, że jeśli ktoś, mimo ostrzeżeń, trafi do najniższej grupy, będzie musiał smażyć się we własnym sosie. System tworzenia i wyszukiwania meczów będzie przydzielał go do innych graczy właśnie z tego poziomu. Na normalnych użytkowników nie trafi. Podobny system działa w Dota 2 i tam sprawdza się bardzo dobrze.

Pomysły są dobre - oby wykonanie również nie pozostawiało wiele do życzenia.

2. Lotnik421 Xbox One

3. KejGi

KejGi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    rewelacja to mi sie podoba bardzo dobrze pomyslane

4. Seb93

Seb93 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    92
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Warszawa
    ciekawe jak będą wybierać tych "ambasadorów" bo jeśli ludzie usłyszą o darmowych grach, elementach do awatarów to pewno chętnych będzie nie mało

5. truskolodz

truskolodz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Dublin/Łódź
    Pomysł jest super, niby "reputacja" miała robić to sabo w obecnej generacji. Ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.

6. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Wspaniała wiadomość, a trole jakoś widzę milczą :D

7. Darkkpoland

Darkkpoland Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Podlasie
    Genialny pomysł, mam nadzieję że uda im się to skutecznie wprowadzić w życie, pewnie ułatwi to życie użytkownikom XONE. Ciekawe czy gracze "do poprawki" mogą trafić z powrotem do "zwykłych" czy już tylko, w wypadku kolejnego ostrzeżenia, do "trolli"?

8. BlindObserver

BlindObserver Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    17
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Poznań
    Jeden z niewielu sensownych pomysłów Microsoftu. Brawo, że wymyślili coś takiego (choć wydaje mi się, że gdzieś był podobny system, w jakiejś grze chyba).

9. peh

peh Banned

Polubienia:
    96
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    UP

Nie w grze a ogólnie rozwiązanie żywcem wzięte z PC z poziomu adminki serwera. System plusów i minusów to pikus, ciekawe jak rozwiążą sprawe przydzielania na serwery i tego że trolle będą wracać po innymi kontami.

10. KamQiX

KamQiX Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    138
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kluczbork
    Bardzo dobry pomysł. Ciekawe co na to SONY...

11. turkow

turkow Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Zawsze gram w bfa w 3-4 osoby ciekawy jestem czy jesli ktorys z nas bedzie w "trollach" to czy nadal bedziemy mogli grac wszyscy razem

Wysłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 4

12. peh

peh Banned

Polubienia:
    96
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Mam nadzieję że Sony na to, jak na lato. Póki co na chwilę obecną gra się całkiem spoko, oby infrastruktura sieciowa była szybka i stabilna a do hardcorowego grania np. w BF4 będzie PC na którym samooczyszczanie się serwerów z trolli działa bardzo dobrze..

13. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Jeśli wprowadzą to rozwiązanie to zapewne nie, ewentualnie będziesz mógł grać ty z trolami ale oni z normalnymi graczami nie, choć są to tylko moje przypuszczenia.

14. turkow

turkow Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Czyli dla mnie do **** rozwiazanie ale okaze sie w praktyce

Wysłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 4

15. Rob1N_PL

Rob1N_PL Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    224
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Rozwiązanie z ****. Rozumiem ideę ale ludzie to tylko ludzie. Wolałbym reputację jak to było do tej pory ale bardziej rozbudowaną i żeby te dane były brane pod uwagę przy selekcji. Już to widzę jak jakiś noob po przegraniu meczu w fifie mści się na przeciwniku bo ma większe prawa...

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

16. czaaki

czaaki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    31
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Dobry pomysł? No chyba nie bardzo. Zawiść szczeniaków i oszołomów podczas grania przez sieć jest ogromna. Po wygraniu meczu/walki z takim osobnikiem zemści się on negatywna oceną, która będzie wpływać na to, do jakiej grupy się trafi. Pomimo tego, że nie będę używał wulgaryzmów, nie będę oszukiwał czy przeszkadzał to i tak mogę trafić do "trolli", bo komuś się nie spodoba, że dobrze gram i odwdzięczy mi się oceną negatywną.

1 osoba to lubi.
Wczytywanie...

Poleć forum