Jak sprawdzic jakosc internetu?

Thandor

Świeżak
Świeżak
Da sie gdzies w ustawieniach sprawdzic jakosc Internetu? Predkosc pobierania, wysylania, pingi itp?
Tak przy okazji da sie gdzies podgladnac jak sciaga sie latka do gry ile MB zostalo, ile to potrwa itp?
 

BialyGTi

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Prędkość pobierania, wysyłania w ustawieniach i test zrobić
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Na czym jaka konsola?
Jak XO to w ustawieniach sieci masz odpowiednie odnośniki.

Tak przy okazji da sie gdzies podgladnac jak sciaga sie latka do gry ile MB zostalo, ile to potrwa itp?
Nie, jak sie pobiera łatka to tylko procenty są przy danym tytule.
 

Thandor

Świeżak
Świeżak
Znalazlem, niestety opoznienie jest 420ms. Moze dlatego mam takie lagi w fifie :-( chyba trzeba bedzie operatora zmienic albo taryfe na wyzsza.
 

palmtree

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Moim zdaniem ping na konsoli jest strasznie przekłamany. Łącze mam stabilne a konsola pokazuje strasznie wysokie opoźnienie - 200-250ms, a wszystko hula idealnie.
 

Bodzio pl

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Moim zdaniem ping na konsoli jest strasznie przekłamany. Łącze mam stabilne a konsola pokazuje strasznie wysokie opoźnienie - 200-250ms, a wszystko hula idealnie.
Ping pokazuje dobrze bo jak robisz test połączenia na Xboxie to łączy Cię z serwerem w siedzibie Microsoftu w Redmond (USA), dlatego jest taki wysoki.
 
Ostatnia edycja:

MolKiller

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Net najlepiej testować prostym protokołem jak np FTP. Tu masz bardzo szybki serwer operatora Tele2
ftp://speedtest.tele2.net/
Wybierz sobie jakiś duży plik i ściągnij, każda przeglądarka pokazuje szybkość.
Ping? wystarczy że puścisz go z kompa: Start > cmd > ping 8.8.8.8
i już pingujesz serwery DNS od Google.
 

bld

XBOX MANIAK
XBF
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
Jeśli chodzi o jakość to ping i MTU ma znaczenie !
 

MolKiller

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Ping nie ma żadnego znaczenia, jak już to tracert (trace route) który Ci pokaże na którym hopie jest długa odpowiedź. Po za tym IcmO jest protokołem niskiego priorytetu i traktuje się go jedynie "poglądowo", ping nie mierzy niczego, może jedynie zobrazować gdzie leży problem.
A MTU ? no chyba nie wiesz o czym piszesz.
 

Do góry Bottom