1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Jak sprawdzić wersję konsoli? (Jak sprawdzić czy posiadam NTSC czy PAL?)

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez BioComp, Wrzesień 3, 2010.

1. BioComp

BioComp Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Witam,

Wiem że temat nt. sprawdzenia konsoli był już wałkowany na forum (http://xboxforum.pl/konsoli-f23/xbox360-pal-i-ntsc-jak-sprawdzic-2299.html) jednak nie doszukałem się tam żadnej odpowiedzi.

Problem polega na tym, że swoją konsolę kupiłem na Allegro - napęd jest przerobiony Xtreme LT 1.1 a konsola jest po modzie JTAG. Problem w zasadzie zauważyłem całkowicie niedawno... Od samego początku zauważyłem, że wyświetlanie obrazu jest dziwne - telewizor jak by "rozszerza" obraz, a na ekranie widoczne są poziome "linie". Jest brzydszy niż normalnie. Telewizor to 29 calowy CRT Samsunga, niestety nie pozwala sprawdzić trybu w menu, w jakim aktualnie pracuje. Postanowiłem odpalić nagrywarkę stacjonarną Panasonic Diga (DMR-EH68) i zmieniłem format obrazu z PAL na NTSC - efekt był taki, jaki otrzymuję z konsoli - a więc obraz był rozciągnięty w poziomie a na ekranie pojawiły się poziome minimalne, lekko zauważalne paski.

Jednak w zasadzie nie martwiłem się tym, bo gry działają wszystkie - jedynie obraz ten nieco wkurza, gdyż jest "paskowaty", aczkolwiek da się normalnie grać (jest to bardzo słabo zauważalne i trzeba znajdować się blisko telewizora, z daleka to że TV pracuje w innym trybie widać jedynie po menu i np. pasku głośności który jest wielki, rozciągnięty i zajmuje pół ekranu).

Myśleć o tym, że może być to amerykańska wersja konsoli zacząłem dopiero wtedy, gdy umieściłem dla testu oryginalną płytę z filmem na region 2 (czyli europa). Otrzymałem w menu komunikat, że region płyty nie jest zgodny z regionem konsoli.

Od razu ruszyłem spojrzeć na pudełko, na którym widnieje napis że ta wersja konsoli jest przeznaczona dla Włoch, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii a na pudełku widnieje mały napis PAL w prostokącie o białych obwolutach. Na konsoli jest oczywiście jej nr. seryjny, ale na pudełku nie mogę go odnaleźć (chyba nie ma niczego takiego)...

W pudełku mogła znajdować się konsola nie od tego pudełka? Allegrowicz od którego kupowałem miał dobrą opinię również na naszym forum i sprzedawał dziesiątki konsol. Sama konsola sprawuje się wzorowo, w zasadzie oprócz nieodtwarzania oryginalnych filmów nie ma z nią żadnych problemów.

Jak sprawdzić jednak, czy pudełko, jest pudełkiem od właśnie tego egzemplarza konsoli a czy sama konsola to PAL czy może NTSC? Czy można sprawdzić to poprzez uruchomienie oryginalnej gry? Czy po JTAG'u i przeróbce napędu gra na PAL w przypadku gdyby była to wersja konsoli NTSC nie uruchomi się? Czy może te przeróbki powodują, że każda gra będzie działać (niezależnie od tego czy jest to gra PAL czy NTSC)?

Mam kilkanaście oryginalnych tytułów (m.in. FIFA 10 FIFA 09, Forza Motorsport 3, Mass Effect 2, Need For Speed Shift, Alan Wake, Pure, Viva Pinata, itd) wszystkie one są w wersji PAL i działają. Tylko pytanie, czy przeróbki tak JTAG jak i flash napędu mogą umożliwić uruchamianie tych gier nawet jeśli ta konsola była by faktycznie wersją NTSC? A może efekt "rozszerzenia" obrazu jest spowodowany wyświetlaniem obrazu 60hz zamiast 50hz? Tylko dlaczego wtedy nie chcą działać filmy z regionem nr. 2?

Bardzo proszę o pomoc.

2. Lotnik421 Xbox One

3. fake4r

fake4r Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    pl
    Wydaje mi się że masz konsolę PAL skoro czyta Ci te wszystkie tytuły.
    Po za tym NTSC wymagało by innego zasilania, one mają chyba 110V.

4. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    jak masz xbr/freeboot to masz n 99 procent konsole region free. Ja bym sprawdzil w ustawieniach regionalnych co masz ustawione. Co do paskow to widocznie twoj tv nie obsluguje w pelni 60hz

5. BioComp

BioComp Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Hm, co do ustawień:
    Język Polski,
    Region Polska.

Mam XBR.

Wczytywanie...

Poleć forum