1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Jak uniknąć RoD, E74 i innych awarii

Temat na forum 'Artykuły' rozpoczęty przez -=DEXTER=-, Lipiec 13, 2010.

1. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    Tutaj prosze prowadzić rozmowy o tym jak ustrzegać się awarii w konsoli.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Monk666

Monk666 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Przede wszystkim polozenie konsoli w przewiewnym miejscu, niewkladanie w mebloscianke i inne polki, wneki, szafki itp. Nie zaleca sie stawiania na konsoli zadnych majdanow, pudelek gier tak aby niezaklocac wentylacji przez zatykanie otworów. Nie katowac konsoli po kilka godzin non stop. Wietrzyc chalupe od czasu do czasu co i dobrze zrobi graczowi.

4. Gryzek

Gryzek XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Krobia
  5. someone1989

someone1989 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Opole
    Najważniejsze to żeby nie zakłucać wentylacji kładąc jakieś pudełka czy też jakieś naklejki naklejając . Ja dodatkowo z racji że mam na biurku to mam wiatrak i myśle że to też coś daje jak czasem dmucha na nia chłodne powietrze i gram przeważnie wieczorem kiedy w domu mam z 24 stopnie a nie o 12 jak jest np 32 stopnie niby temperatura otoczenia nie ma aż takiego znaczenia ale może zawsze to coś daje jak narazie mam elita od ponad roku i tylko raz miałem z nią problem ale to nie był rod

6. JunkDaniel 13

JunkDaniel 13 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Gdańsk
    tak jak koledzy mówią, stawiac w przewiewnym miejscu i nic na konsoli nie stawiać, jak to zrobicie to powinna konsola wam dłuuugo służyć, choć niekoniecznie.

7. wawrzyn

wawrzyn Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Kielce
    Wypowiem się z własnego doświadczenia. Ja mam teraz konsolę Elite tą 45mm co za tym idzie jest niby nie wadliwa z błędem 3 diody. Ale itak dbam o nią w sposób:
    - Odrazu zakupiłem podstawkę chłodzącą (25zł na allegro) Mały wydatek a poprawia chłodzenie o 60%
    - Konsola stoi na szafce przykryta przewiewną szmatką (po to aby nie dostawał się kurz do środka) Bardzo ważne aby kurz nie dolatywał do środka.
    - Co do grania. Nigdy nie patrzyłem na zegarek żeby się nie przegrzała itp. Są dni że jest męczona nawet i całą noc (UFC2010 z kolegami przy piwku) :D
    Ale nawet jak mi powstanie 3x red to bać się nie muszę, ponieważ mój kolega się tym zajmuje na co dzień, może nie robi tego profesjonalnie, ale działa. Wystarczy troszkę pasty nawet może być do żebów i pare lepszych śróbek aby docisnąć radiator. Bo zazwyczaj powstaje RROD z przegrzania.
    I to tylę. Mam nadzieje że komuś te porady się przydadzą. pozdrawiam

8. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    bo sprzedawca tak napisal? ja bym olal wszelkie poprawiacze chlodzenia.

9. mosakPL

mosakPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    krakow
    Dokładnie, jak masz Jaspera, to nie musisz się martwić.

10. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1065
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    rady pierwsza klasa.heh Nic tylko pozazdrościć tego kolegi, co naprawią pastą do zębów.
    Przegrzanie konsoli to nie jej awaria, tylko sygnalizacja 2 diod że musi ona ostudzić się do bezpiecznej temperatury. Trzy czerwone lampki to nic innego jak sygnalizacja jakiegoś błędu konsoli(który można odczytać) i nie ma bynajmniej nic wspólnego z przegrzaniem. Systemy chłodzące maty jeden wileki pic

1 osoba to lubi.
  11. Nerdox

Nerdox Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Stolica Nauk Ogrodniczych.
    Ja zamówiłem na allegro podkładke z wiatraczkami i jak gram z 3 godzinki to podlączam do Usb i jest ok i cały czas wietrze dom mam konsole juz z 3 tygodnie i jest ok:)

12. RopnyPryszcz

RopnyPryszcz Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Żywiec
    Dla mnie przegrzanie mojej konsoli wydaję się być nie możliwe, mam XBR i przy tym opcje, żeby swiatła pokazywały temperaturę mojej konsoli ( Zielony, Pomarańczowy, Czerwony) i tylko raz mi się zdarzyło mieć 3 zielone i 1 pomarańczową, temp. coś koło 32 stopni chyba, a grałem wtedy cały dzień boży, od rana do wieczora, za oknem jeden skwar jak i w domu ^^

13. Messiah

Messiah Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam. :) Ja mam pytanko.. Mam konsolę od jakichś 3 tygodni ( xBox slim). Wszystko jest ok przy grach alan wake i gears of war 1. Natomiast ostatnio kupiłem też RDR, gra już trzy razy mi się zacięła ( nie dało się nic zrobić,nawet wyjść do menu),w pewnym momencie nawet pad się odłączył. Na konsoli nic nie leży, balkon cały czas otwarty, nie ma w jej okolicy żadnych przedmiotów. Rodzi się w mojej głowie pytanie :ał
    a) od czego to się dzieje?Czy od płyty ?(kupiona w ultimie). Czy od gry? Czy od temperatury? Dodam,że max grałem 2 godziny ( konsola jest ciepła, zasilacz mniej)
    b)Jak temu czemuś przeciwdziałać?

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź!

14. XBOX-M4ST3R

XBOX-M4ST3R Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    69
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    1.Moze byc wadliwa konsola.
    2.Zbliza sie blad.
    3.Plyta porysana.

15. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Gdyby płyta była porysowana to by wywalało żeby przetrzeć ją ściereczką więc pewnie błąd jakiś będzie.

16. dominik20212

dominik20212 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    ja mam tak samo w slimie . konsola jest nowa i płyta z grą też. nie ma rys a czasami mi się właśnie zatnie przy loadingu . dodam jeszcze że gre mam zainstalowną na dysku 250 gb bo sie szybciej wczytuje. Jak temu zaradzić ???
    dodam że ta gra to gta 4 nowa

17. stenders1987

stenders1987 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Właśnie o co chodzi z tym zacinaniem się Slima ? Na początku myślałem że to pojedyńcze przypadki ale coraz więcej osób się skarży.

18. Przemi06

Przemi06 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Jak tak, czytam te wasze pomoce naukowe to nic innego mi nie pozostaje jak położyć na podłodze za krzesłem poduszke aby nie uszkodzić głowy kiedy będę spadał z krzesła ze śmiechu. Jeden gra przy otwartym balkonie, drugi wietrzy mieszkanie, trzeci chłodzi xboxa wiatrakiem biurowy czy też podkładką do laptopa, Wejdzie jeden z drugim nowicjuszem to pomyśli, że Xbox to jakiś piec albo kominek a nie konsola do gier. O kompa też tak dbacie? Nie, bo nie narodziły się żadne mity o tym, że dyski psują się jak komp działa dłużej niż 3h, albo, że temp nie może przekroczyć 30'C. Jak zaradzić awarii? Nie da się awaria jest tym co sama nazwa mówi AWARIĄ nie da się tego przewidzieć nie da się temu zapobiec. Ehh dziękuję dobranoc.

19. zonk31

zonk31 Banned

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Łódź
    a ja sie wypowiem na temat mojego trupa.
    kupilem przerobionego xenona ponad rok remu, byla juz wczesniej uzywana przez innego uzytkownika i katowal w ixa prawie tyle samo co ja, czasem mniej czasem wiecej ale bywaly dni ze potrafilem usiasc bez mala 10 godzin i wszystko hulalo elegancko. teraz moja konsola to juz szrot ale wydaje mi sie ze swoje odsluzyla i nie wspomagalem jej zadnymi wiatraczkami ani wietrzeniem pokoju itd. rady wyjete z kieszeni - jak wyzej kolega zgrabnie to ujal - AWARIA TO AWARIA czyli cos nie zapowiedzianego. A gdzie jest napisane ze nie mozna grac iles tam godzin bo przekroczenie limitu czasowego jest brane na wlasna odpowiedzialnosc? a dlaczego stare konsole dobrze smigaly zamkniete w szafkach rtv, w polkach czy bog wie gdzie jeszcze mozna wcisnac sprzet? moj stary xbox prazy juz kilka dobrych lat bez wspomagaczy czy wiatrakow. tak jest stworzony nowy xbox ze niestety jest najbardziej awaryjna konsola na rynku i niestety pewnych rzeczy nie da sie uniknac. a koledze ktory naprawia pasta do zebow gratuluje pomyslowosci i zazdroszcze rozumu bo sam bym na to nie wpadl nigdy. pozdrawiam tych szczesliwcow ktorzy maja smigajace konsole i nie boja sie rrod. niebawem do was dolacze ponownie ;D

20. edgorek

edgorek Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Szczecin
  21. w@wRzYn

w@wRzYn Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kielce
    mi pomogło wstawienie wiatraka nad cpu i teraz konsola ma malutką temperatue, więc chyba bać się już nie musze o rrod'y :p

Wczytywanie...

Poleć forum