jak ustawić NAT otwarty w Xbox One

deyath94

Świeżak
Świeżak
Tylko ze przy ustawieniu statycznym ip Nat mi sie Otworzyl i pytanie zostawic tak jak jest czy kombinowac jak rychu napisal?
 

rychu8818

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Tylko ze przy ustawieniu statycznym ip Nat mi sie Otworzyl i pytanie zostawic tak jak jest czy kombinowac jak rychu napisal?
Jak działa to zostaw statyczne IP będziesz miał dostęp do ustawień routera czyli przekierowywanie portów itp. A jak ustawisz jak admin sugerował to będzie tak jakbyś podłączył bezpośrednio czyli brak dostępu do ustawień.
 

Sulikczek

Świeżak
Świeżak
Kurde dziwna sprawa, dzisiaj ze znajomym (oboje NAT zamknięty) próbowaliśmy grać w kilka gierek na X one:
- Dead Island - ani tworzenie sesji, anie dołączanie do innych ludzi nie dawało możliwości grania
- Saints Row IV - prawie się łączyło i padało
- Star Wars Battlefront - działało bez problemu i dołączając do 40 osobowych bitew, czy też 12 osobowych, a nawet tworzyłem prywatne sesje i zapraszałem kumple i śmigało
- Reptide GP: Renegade - tworzyłem sesje publiczną do której zapraszałem kumpla i działało bez problemu, nawet co chwilę dołączały się kolejne nie znane mi osoby.

Od czego to zależy ? Czemu jedne gry chodzą z zamkniętym natem a inne nie ?
Czy trzeba szukać gier które mają zewnętrzne serwery ? Jest jakaś lista takich gier ?
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Kurde dziwna sprawa, dzisiaj ze znajomym (oboje NAT zamknięty) próbowaliśmy grać w kilka gierek na X one:
- Dead Island - ani tworzenie sesji, anie dołączanie do innych ludzi nie dawało możliwości grania
- Saints Row IV - prawie się łączyło i padało
- Star Wars Battlefront - działało bez problemu i dołączając do 40 osobowych bitew, czy też 12 osobowych, a nawet tworzyłem prywatne sesje i zapraszałem kumple i śmigało
- Reptide GP: Renegade - tworzyłem sesje publiczną do której zapraszałem kumpla i działało bez problemu, nawet co chwilę dołączały się kolejne nie znane mi osoby.

Od czego to zależy ? Czemu jedne gry chodzą z zamkniętym natem a inne nie ?
Czy trzeba szukać gier które mają zewnętrzne serwery ? Jest jakaś lista takich gier ?
Zrób sobie NAT otwarty i cyrków mieć nie będziesz. Z NATem zamkniętym są problemy takie jak wyżej, że nie wszystkie gry działają po sieci. Na stronie Xboxa masz listę portów do odblokowania w routerze. Do tego włączyć UPnP i dodać adres IP konsoli do DMZ. Uruchomić ponownie oba sprzęty i sprawdzić. Jeśli nadal zamknięty to dzwonić do dostawy, że chcecie publiczne IP.
 

Sulikczek

Świeżak
Świeżak
Zrób sobie NAT otwarty i cyrków mieć nie będziesz.
Publiczne IP + NAT otwarty już jest, Injustice we wstecznej kompatybilności dalej nie łączy się z serwerami online. To samo Mortal Kombat 9 na X360. Nie wiem czy Netherlands wywaliło serwery starszych gier, czy jednak dalej coś u mnie nie teges. MK XL chodzi normalnie.
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Publiczne IP + NAT otwarty już jest, Injustice we wstecznej kompatybilności dalej nie łączy się z serwerami online. To samo Mortal Kombat 9 na X360. Nie wiem czy Netherlands wywaliło serwery starszych gier, czy jednak dalej coś u mnie nie teges. MK XL chodzi normalnie.
A tego już nie wiem, bo nie gram w te gry. Ogólnie możesz spróbować jeszcze zalogować się w Xbox Live. Odpal grę na swoim koncie, wciśnij back + start na padzie (dwa najmniejsze guziczki) i tam będzie opcja zaloguj się w Xbox Live czy jakoś tak ;)
 

adamsoli3007

Świeżak
Świeżak
Witam,

Czy dam radę otworzyć NAT na routerze D-LINK DWR-116? Internet mobilny play?
 

rychu8818

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam,

Czy dam radę otworzyć NAT na routerze D-LINK DWR-116? Internet mobilny play?
A czy play ma w swoich usługach takie coś jak publiczne ip?
 

Do góry Bottom