jak ustawić NAT otwarty w Xbox One

pluto26

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
Może operator blokuje coś możesz zawsze do nich zadzwonić może to pomoże.
 

ManyPL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Otworzyłem i nadal umiarkowany..
Pisz do gościa, od którego masz neta - odblokuje co trzeba jak kumaty jest :D
 

envin

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witajcie. Mam pytanie czy jeśli łącze się z konsola za pomocą telefonu przez "tethering" ( tel z androidem) jest możliwość ustawienia nat otwartego???
 

omgnpon

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witajcie. Mam pytanie czy jeśli łącze się z konsola za pomocą telefonu przez "tethering" ( tel z androidem) jest możliwość ustawienia nat otwartego???
Jesli to jest mobilny internet to nie
 

vonKamil

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
a ja znowu na swoim super światłowodzie mam nat umiarkowany...
 

felipe

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Jesli to jest mobilny internet to nie
Jeśli to jest urządzenie ze stałym adresem IP, to czemu nie?
Przecież w Neostradzie zawsze masz publiczne IP.
Statycznego dla odmiany nie możesz mieć.
Kiedyś była jeszcze Neostrada Biznes, ale teraz to się DSL nazywa.
Nadal jest Orange Fiber Biznes , gdzie masz stały adres IP i revDNS.
 

rychu8818

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Jeśli to jest urządzenie ze stałym adresem IP, to czemu nie?
Kiedyś miałem internet od operatora telewizji kablowej, gdzie było przydzielane dynamiczne ip i jakoś nie było problemu z otwieraniem portów.
Więc chyba posiadanie dynamicznego ip nie wyklucza publicznego ip.
 

vaGRAnt.

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Witajcie. Mam pytanie czy jeśli łącze się z konsola za pomocą telefonu przez "tethering" ( tel z androidem) jest możliwość ustawienia nat otwartego???
Niejednokrotnie korzystałem z tej opcji internetowej i nigdy nie było problemów z połączeniem, logowaniem, multi w grach i grupowym czatem. Gdyby nie ten ping...
 

envin

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ja nie mam problemu z pingiem ale jak gram w For Honor to bardzo długo mi wyszukuje grę itp nat mam na czerwono. Tylko jak odblokować te porty
 

omgnpon

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Kiedys mialem neo i xbox 360 NATotwarty bez ustawiania portow. Po jakim czasie przeszedłem na netie przez jakis czas tez chodzilo wszystko bez ingerencji w portach ale chyba w 2015 cos zmienili bo zeby byl NAT otwarty to trzeba otworzyc porty. W tym czasie nalozylo sie pare spraw 360 poszla z dymem (piorun) i nowy dostawca internetow :) swiatlowodowych oraz kupno ONE. Mialem wiec dwa nety Netia i swiatlowod w obu przypadkach mus odblokowanie portow. Na Neti po odblokowaniu portow NAT otwarty ale na swiatlowodzie cyrki otwart, zamkniety, umiarkowany. Czlowieka krew zalewa i te nie zapomniane czaty z $$ ehh jaki czlowiek glupi, ktore nic nie wniosly. Wystarczylo wykonac jeden telefon do ISP ustawienie publicznego adresu Ip tyle w temacie jesli ktos ma problem z NAT
 

felipe

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ja ogólnie polecam przejść w Orange Fibre na iPV6. Wszystkie problemy zniknęły . Na Funbox 3 wpisujemy w loginie bez_ochrony-naszlogin/iPV6 .Pzowli nam to przejśc na iPv6 a ponadto będziemy mogli odblokować wszystkie porty. W zaawansowanych wybieramy konfigurację zapory sieciowej i wybieramy niski . Na dole wybieramy nasze urządzenie i wpisujemy następujące porty:
TCP/UDP 3074 włączone
UDP 88 włączone
UDP 53 włączone
UDP 500 włączone
UDP 3544 włączone
UDP 4500 włączone
TCP 80 włączone
Teoretycznie przy iPV6 powinien nas adres być od razu publicznie widoczny w siecie ale Funbox ma swoje dodatkowe ograniczenia.
Później wchodząc w ustawienia konsoli możemy łatwo sprawdzić :
  1. Naciśnij dwukrotnie przycisk Xbox na kontrolerze, aby otworzyć przewodnik.
  2. Wybierz kolejno pozycje Ustawienia > Wszystkie ustawienia.
  3. Wybierz kolejno pozycje Sieć > Ustawienia sieci.
Jeśli Twoja konsola Xbox One ma łączność za pomocą protokołu IPv6, w polu Bieżący stan sieci będzie widoczna wartość IPv4 i IPv6. (Aby zobaczyć rzeczywisty adres IP i adres bramy, wybierz pozycję Ustawienia zaawansowane).

Uruchamiając przeglądarkę Edge można wejść na http://ipv6-test.com i łatwo zweryfikować czy mamy adres ipV6. Zresztą w Funbox 3 w zaawansowanych / konfiguracja sieci/ DNS będziemy widzieć zarówno adres IPV4 jak i iPV6.
Ja w ten sposób mam zawsze NAT otwarty, bo idea iPV6 to pozbycie się NATu.
Na komputerze można wręcz na próbę wyłączyć IPV4 i korzystać z netu po ipV6. Niestety tylko częśc stron działa po IPV6 - facebook, yahoo, google, youtube, pepper.pl :) Reszta niestety już nie i stąd jest potrzebna brama NAT64 i DNS64 public google, ale to już temat na inny artykuł.
 

danioRM

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
 

marys277

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
witam mam problem z NAT posiadam internet multi ip z wykupionym stałym ip. antena to nanostation loco m5 która jest połączona z routerem tp link wr-543g. próbowałem port forwarding, dmz, upnp, rózne kombinacje tych funkcji jak i bezposrednie połaczenie konsoli xbox one z anteną NAT zawsze zamknięty. rozmawiałem z dostawcą twierdzi ze ip jest publiczne(stałe) nie zmienia się sprawdzałem. tylko dziwi mnie fakt że ip stałe pokazuje tylko na antenie już dalej np na komputerze, routerze pokazuje ip wewnetrzne z puli 192.168XXXXXXX ale jest to chyba normalne że podaje wewnetrzne ip poprzez DHCP. w konsoli mam stałe ip zarezerwowane w routerze . z góry dzięki za odp
 

rychu8818

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
witam mam problem z NAT posiadam internet multi ip z wykupionym stałym ip. antena to nanostation loco m5 która jest połączona z routerem tp link wr-543g. próbowałem port forwarding, dmz, upnp, rózne kombinacje tych funkcji jak i bezposrednie połaczenie konsoli xbox one z anteną NAT zawsze zamknięty. rozmawiałem z dostawcą twierdzi ze ip jest publiczne(stałe) nie zmienia się sprawdzałem. tylko dziwi mnie fakt że ip stałe pokazuje tylko na antenie już dalej np na komputerze, routerze pokazuje ip wewnetrzne z puli 192.168XXXXXXX ale jest to chyba normalne że podaje wewnetrzne ip poprzez DHCP. w konsoli mam stałe ip zarezerwowane w routerze . z góry dzięki za odp
Dostawca musi zrobić jeszcze przekierowanie na antenach bo one Tobie blokują nat. IP jest z puli 192.168XXXXXXX bo anteny mają własne DHCP i to jest tak jakbyś się łączył np. przez dwa routery i dlatego jest wewnętrzne IP. Bez interwencji admina, sam nic nie zdziałasz.
 

marys277

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dostawca musi zrobić jeszcze przekierowanie na antenach bo one Tobie blokują nat. IP jest z puli 192.168XXXXXXX bo anteny mają własne DHCP i to jest tak jakbyś się łączył np. przez dwa routery i dlatego jest wewnętrzne IP. Bez interwencji admina, sam nic nie zdziałasz.
Czyli dostawca musi zrobić przekierowanie w swoich firmowych antenach przez które się łącze z internetem? Bo w mojej antenie widnieje zapis (0WLAN - 62.122XXXXX) Jak by mi przydzielono IP publiczne. Czyli rozumiem że mam powiedzieć mojemu dostawcy żeby przekierowali mnie ale do czego???

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka
 

rychu8818

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Czyli dostawca musi zrobić przekierowanie w swoich firmowych antenach przez które się łącze z internetem? Bo w mojej antenie widnieje zapis (0WLAN - 62.122XXXXX) Jak by mi przydzielono IP publiczne. Czyli rozumiem że mam powiedzieć mojemu dostawcy żeby przekierowali mnie ale do czego???

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka
A masz dostęp do ustawień anteny?
 

marys277

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A masz dostęp do ustawień anteny?
Do tej anteny nanostation loco m5 dostałem hasło i login od operatora już ustawiłem sobie nadajnik gdzie jest mniej klientów i jest lepszy sygnał i tam widnieje właśnie to stałe IP 62.122Xxxxxz i oni twierdzą że nie blokują żadnych portów.

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka
 

marys277

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Do tej anteny nanostation loco m5 dostałem hasło i login od operatora już ustawiłem sobie nadajnik gdzie jest mniej klientów i jest lepszy sygnał i tam widnieje właśnie to stałe IP 62.122Xxxxxz i oni twierdzą że nie blokują żadnych portów.

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka
To jest antena która jest zamontowana u mnie na zewnątrz domu i ściąga sygnał. Następnie jest podłączona do routera który rozdziela WiFi na dom.

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka
 

rychu8818

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
W tej antenie też powinna być opcja przekierowywania portów. Na czas testów pomiń swój router i podłącz konsole bezpośrednio, a w ustawieniach anteny ustaw np. DMZ pod konkretne IP które zarezerwujesz w antenie albo ręcznie wpiszesz w xboxie.
 

marys277

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
W tej antenie też powinna być opcja przekierowywania portów. Na czas testów pomiń swój router i podłącz konsole bezpośrednio, a w ustawieniach anteny ustaw np. DMZ pod konkretne IP które zarezerwujesz w antenie albo ręcznie wpiszesz w xboxie.
Podłączałem już bezpośrednio. jest to samo. Tylko jak ustalam stałe IP konsoli to IP nie powinno być jak IP anteny?? chodzi mi o 3 część IP np ( w IP routera w trzeciej części jest 193.168.1.1 czyli jest 1 i tak miałem w konsoli) jeśli podlaczam pod antenę w trzeciej części jest 252 to jak ustawić w Xbox?? Sorki ze takie mało zrozumiałe ale nie wiem jak to fachowo napisać

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka
 

Do góry Bottom