Jak wyjdą next-geny to czy nadal będą robione gry na obecne konsole

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

fanXboxa360

Użytkownik
Użytkownik
Witam. Słyszałem że obecne konsole mają być wspierane do 2015 roku ale nie wiem czy to jest prawda. Więc mam pytanie, czy jak pojawi się xbox 720 to czy będą produkowane gry na x360 ? bo jak wyszła x360 to na xbox 1 juz w ogóle gier nie robili.
 

weplausss

Banned
Użytkownik
Beda robic na bank za duzo by stracili
 

matj

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Jak wyjdą next-geny to czy nadal będą robione gry na obecne konsole

Xbox 1 to co innego bylo. Spójrz na ps2 dalej są gry

Wyslane za pomoca ZTE GRAND X IN ( taptalk 2)
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
Do 2015 roku to i tak sporo czasu, a być może ten okres się wydłuży,bo konsola z Microsoftu jest sukcesem rynkowym.Nie da się ukryć,że Microsoft zadziałał bardzo po hamsku ze swoją pierwszą konsolą i nie można mieć do końca pewności jak postąpią po premierze nowego Xboxa.Weźmy np. Sony,które dopiero teraz zakończyło wspieranie i produkcję Playstation 2 i myślę,że posiadacze Playstation 3 mogą spać spokojnie,no chyba,że tym razem Sony coś się odwidzi po premierze Playstation 4.Także ogólnie jest to wielka niewiadoma.
 

Jakub Sobczak

Użytkownik
Użytkownik
Xbox 1 okazał się niewypałem, okres jego żywotnsci to jedynie 4 lata (2001-2005). Wycofany ze względu na bardzo słąbą sprzedaż i awaryjność amerykanskiego produktu. PS2 żyła prawie 13 lat i dopiero teraz skonczyły się zapasy tej konsoli. Najlepiej sprzedawana gra na PS2 to GTA San Andreas, która w wersji na Xboxa 1 pojawiła się jedynie na terytorium USA(w tym momencie bardzo cięzko dostać w polsce nawet mocno używaną wersje). Obecna generacja tak jak mowia może wytrzymać do 2015, a nawet do 2016 i to bedzie zaledwie 10 lat. Napewno tuż po premierze nowej generacji nowe konsole nie wyprą starych, producenci celują w strone tej platformy która sprzedała się w najwiekszych ilosciach. Trzeba wziać pod uwage ze nowa generacja bedzie potrzebowała około 2 lat żeby bibioteka gier rzeczywiscie się rozrosła. Napewno pierwszy rok/dwa nowej generacji bedzie rokiem z małą ilością tytułów. Producenci muszą poznać nowe systemy, a konsumenci musza przyjrzeć się temu co zaoferuje nam Sony czy Microsoft. Wiele osob podejdzie z dystansem do nowej generacji gdy ta pojawi się na rynku. Również nie polecam rzucać się na nową generacje od razu, sam zastanawiałem sie nad zakupem PS Vity bo na pierwszy rzut oka wydawała się ciekawa. Dziś czuje że ta konsola nie przeżyje juz jakiegos znacznego rozkwitu w dobie smartphone'ów i tabletów. Nie ma co sie martwić jeszcze 2-3 lata wasze x360 bedą dostawać regularnie tytuły flagowe, a Fifa bedzie wychodzić pewnie do 2020, skoro do tej pory jeszcze wychodzi na PS2.
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
Xbox 1 okazał się niewypałem, okres jego żywotnsci to jedynie 4 lata (2001-2005). Wycofany ze względu na bardzo słąbą sprzedaż i awaryjność amerykanskiego produktu. PS2 żyła prawie 13 lat i dopiero teraz skonczyły się zapasy tej konsoli. Najlepiej sprzedawana gra na PS2 to GTA San Andreas, która w wersji na Xboxa 1 pojawiła się jedynie na terytorium USA(w tym momencie bardzo cięzko dostać w polsce nawet mocno używaną wersje). Obecna generacja tak jak mowia może wytrzymać do 2015, a nawet do 2016 i to bedzie zaledwie 10 lat. Napewno tuż po premierze nowej generacji nowe konsole nie wyprą starych, producenci celują w strone tej platformy która sprzedała się w najwiekszych ilosciach. Trzeba wziać pod uwage ze nowa generacja bedzie potrzebowała około 2 lat żeby bibioteka gier rzeczywiscie się rozrosła. Napewno pierwszy rok/dwa nowej generacji bedzie rokiem z małą ilością tytułów. Producenci muszą poznać nowe systemy, a konsumenci musza przyjrzeć się temu co zaoferuje nam Sony czy Microsoft. Wiele osob podejdzie z dystansem do nowej generacji gdy ta pojawi się na rynku. Również nie polecam rzucać się na nową generacje od razu, sam zastanawiałem sie nad zakupem PS Vity bo na pierwszy rzut oka wydawała się ciekawa. Dziś czuje że ta konsola nie przeżyje juz jakiegos znacznego rozkwitu w dobie smartphone'ów i tabletów. Nie ma co sie martwić jeszcze 2-3 lata wasze x360 bedą dostawać regularnie tytuły flagowe, a Fifa bedzie wychodzić pewnie do 2020, skoro do tej pory jeszcze wychodzi na PS2.
Ja mam Xboxa 1 już 10 lat i żadna awaria go nie spotkała a Playstation 2 już dawno wysiadło.
 

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
PS2 tez bylo mega awaryjne, faty sie psuly w zastraszajacym tempie a w slimach znowu na potege siadaly lasery, bezposrednia przyczyna malej popularnosci xboxa bylo malo ciekawych gier wydawanych na te platforme oraz kiepska reklama, w Polsce np o PS2 to slyszalem duzo, pisalo sie w gazetach i byly dostepne w sklepie, o xboxie dowiedzialem sie jak wyszla 360 dopiero
 

ROBI772

RGH
Użytkownik
Odp: Jak wyjdą next-geny to czy nadal będą robione gry na obecne konsole

Ja miałem ps2 slim ok. 6 lat, zero problemów z laserem, przegrzewaniem..
Teraz mam xbox360 slim i także nie mogę narzekać :)
A gry na naszego xboxa pewnie będą jeszcze wychodzic po premierze nowego :)
A większość tak przeżywa żeby jak najpóźniej wyszly next, jakby mieli im zabrac te stare..

Wysyłane z mojego ST27i za pomocą Tapatalk 2
 

Leszczyk96

Użytkownik
Użytkownik
X1 wyszedł na rynek, gdy Sony sprzedało już ileśtam milionów konsol (nie pamiętam dokładnie), a mimo to ostatnia gra na "kloca" wyszła w 2009 roku, więc X360, który jest o wiele większym sukcesem od X1 pożyje jeszcze kilka lat.
 

rufus282

Banned
Użytkownik
Odp: Jak wyjdą next-geny to czy nadal będą robione gry na obecne konsole

Czy Ty wiesz co piszesz przecież od wyjścia xboxa360 w 2005r. microsoft odciął się od jedynki niemal natychmiast. Napisz mi co to za gra wyszła w 2009 roku.

Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2
 

panborysek

Użytkownik
Użytkownik
Gdyby Xbox 1 okazał się niewypałem to na pewno nie powstałby X360 i masę dobrych gier z xboxa1,które doczekały się kontynuacji na 360.Okazał się bardzo konkurencyjną maszyną dla ps2,przewyższając ją oprawą graficzną i exclusivami,oczywiście nie miał szans wyprzedzić ps2 w ilości sprzedanych egzemplarzy i właśnie dlatego microsoft szybko stworzył następcę i promował ile sił($$$).Happy New Year 2013.
 

Leszczyk96

Użytkownik
Użytkownik
Madden NFL 09 (Xbox) | GRY-Online.pl
Sory, to był 2008 rok.
 

rufus282

Banned
Użytkownik
Odp: Jak wyjdą next-geny to czy nadal będą robione gry na obecne konsole

Nie piszę że xbox był nie wypalem bardziej konsola badającą rynek. Moze z 360 tak nie będzie.

Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2
 

Jakub Sobczak

Użytkownik
Użytkownik
@panborysek Xbox przewyższał oprawą graficzna - fakt Pentium 3 był wydajniejszy od układu w PS2, ale w czasach PS2 Xbox stał gdzieś z boku, 2,5 tysiaca tytułów gier na PS2 to spore osiagnięcie, do tej pory mamy ponad 900 tytułów na X360 i ok 750 na PS3. Xbox 1 nie wiem czy doczekał się 400-500 tytułów.
 

Leszczyk96

Użytkownik
Użytkownik
Na X1 było c.n. ~800 tytułów (wg. encyklopedii gry-online) + gry pisane przez fanów X'a.
 

panborysek

Użytkownik
Użytkownik
Jakub Sobczak masz rację z tym (3) trzym pozycji tytułów,też zagrywałem się wtenczas w gry a nie jak teraz achievementy.Masz rację co do ilości gier/łączcie się razem my gracze nie zważając na wiek który nie zmusza ale zobowiązuje na granie nie tylko hardcorowo a z miłości da naszej pasji.rzekłem.
 

fanXboxa360

Użytkownik
Użytkownik
jak myślicie Wiedźmin 3: Dziki Gon wyjdzie z obecne konsole ? bo REDZI zapowiedzieli że gra wyjdzie na obecnie najnowsze konsole a gra ma być wydana w 2014 roku , tak samo z Assassin's creed 4 ? który też ma wyjść.
 

maciejet

Użytkownik
Użytkownik
Osobiście myślę , że X360 nie zostanie tak szybko porzucony jak Xbox Classic? Zapytacie dlaczego? A otóż dlatego , że baza 76 milionów konsol to nie przelewki i cały czas będzie na kim zarobić. Oczywiście coraz więcej gier będzie na next-geny na obecną generacje będą okrojone wersje. Oczywiście kontynuacje szlagierowych IP raczej tylko na next-geny.
 

Lucky Luke

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
Nikt nie ma odpowiedzi na zadane pytanie. Bo niby skąd. Użytkownikowi przedstawiono sytuację. Temat więc zamykam.
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom