1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Jak zabezpieczyć się przed 3Rod?

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez Qbala12, Styczeń 15, 2009.

1. Qbala12

Qbala12 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Chciałbym się dowiedzieć jak zabezpieczyć przerobionego Xboxa(Xenon2x90nm) przed RRod. Pytam , ponieważ jest to mój drugi xbox(xenon)po wymianie M$. Mój 1 xbox(też Xenon) padł na RRoda i został wymieniony na podobny "śmietnik" konsola niby nowa(2008-11-04) ,ale chłodzenie stare ,dodam że napęd został wymieniony z Samsunga na Benq (NIE LITE-ON).No na pewno 1 taki przypadek na 1000 wymienionych konsol przez M$,ale ja już się przyzwyczaiłem do pecha :( ,dlatego chciałbym zapobiec niż płacic za naprawę 150zł.Chciałbym znać tanie i dobre rozwiązania aby zapobieć 3rod. Może kupić 60% wydajniejsze wiatraki montowane wewnątrz(widziałem kiedyś aukcje ,ale nie mogę znaleźć) ,uszczelnie tunelu chłodzącego?? Poprzednia padła po 9 miesiącach sporadycznego używania raz mnie pro'street wciągnął+6godzin grania=RRod ;(. Ta konsola nie może się zepsuść tyle wtopiłem w xa 2xprzeróbki , 1xCofnięcie przeróbki , 2 pad ,20 gier itd... . Proszę o pomoc ;) pozdr

2. Lotnik421 Xbox One

3. Przemi06

Przemi06 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Skąd możesz wiedzieć że masz stare chłodzenie ? Wydaje mi się ,że M$ raczej nie dałby ci takiego "składaka" zapobiec możesz ustawiając konsolę w przewiewnym miejscu , kupić jakiś tani ale uznany wentylator i zamontować go w konsoli ,tunel możesz uszczelnić silikonem białym czy też przezroczystym można też kupić pastę termo przewodzącą Arctic Silver 5. Tylko to też ci nie da 100% pewności przed rodem . Rod był jest i najprawdopodobniej będzie w x360 .

4. Qbala12

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Bydgoszcz
    1.Od dołu patrzyłem pod światło i ma tą miedzianą rurkę-http://x360iso.org/poradniki-sprzet/1282-jak-rozpoznac-falcona.html
    2.Koleś od przeróbki na Dworcowej w Gry-Sky powiedział mi podczas przeróbki(przy mnie przerabiał) ,że dali mi najgorszy śmietnik w M$.Jak to możliwe powinienem dostsać Opusa ,a tu Xenon i jeszcze benq ><

5. Monny

Monny Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Moze ten koles od przerobki ci podmienil plyte. Nie mozliwe zeby jeszcze xenony wkladali.

6. liqid

liqid Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Przerabialem tam konsole Sklep/Salon nawet nawet ale jesli chodzi o obsade dwóch kolesi po 20-23lata .. maja dosc drogo ja wymienialem naped (300zl) kiedy jeszcze nie bylo iestreme 1.5 i na dodatek nie dostalem starego... bo niby liczone jest to w koszta. :? pospieszylem sie ale bywa. takie male cwaniaczki :) mozliwe ze Benq'a nabyles wlasnie tam :) przy wymianie chwalili sie ze maja nowe Napedy BENQ (3mc gwarancji) jako jedyni z allegro i ze niby Samsungi padaja jak muchy niby ok ale o texturach nic nie powiedzieli.. maja na miejscu sporo sprzetu ,ktory przyjmuja z allegro na serwis takze calkiem mozliwe ze dostales nowe MOBO :) 2 sprawa to fakt iz byles przy przeróbce...
    ale mimo to wolalem napisac..

7. Qbala12

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Pierwszego dnia gdy przyjechał z M$ sprawdzam napęd tacka Benq 2 kabelki białe. Kilka dni później sprawdzam od dołu ma miedzianą rurkę-http://x360iso.org/poradniki-sprzet/1282-jak-rozpoznac-falcona.html. Więc myśle ,że pech stare chłodzenie,ale data 2008-11-04. Na infolini pan Rafał powiedział mi,że została wymieniona na nową.
    W styczniu 2008 robiłem przeróbke u tego pana(Jakub) z serwisu ,ale jeszcze w u niego w domu jak nie pracował w salonie. W październiku 2008 cofałem przróbke(50zł!) już w salonie ten sam koleś.Teraz styczeń 2009 przerobiłem w salonie na miejscu przymnie, podczas przeróbki pytam czy nowe chłodzenie? odp: Stare chłodzenie ,najorszy śmietnik ci dali.Zawsze ten sam koleś właściwie tylko on tam przerabia. A CENY !!! naprawdę wyje*ane : Mieli aukcje zczytanie klucza z lite-on-100zł. Wymiana napędu Lite-On na benq -300 zł(do tego mnie namawiał gdy myślałem ,że po wymianie M$ dostane Lite-On ,że iExtreme 1.5 TO FAKE!!!, dał mi linka do aukcji i napisał żebym zalicytował. Cofnięcie przeróbki (powinno być za free)-50zł!. Ten gościu jest najbardziej pazernym człowiekiemna świecie!. To była trzecia usługa moja u niego i pytam o zniżke(przez telefon) ,a on pogadamy na miejscu. Po przeróbce pytam o zniżke(dałem stówę) wyciąga z kieszeni 50 dych i schował. Z drugiej wyciągnął duży plik kasy i wydaje mi 30 zł i mówi sory ale nie! Ale jedna rzecz mi wynagradza wszystko! Ich salon został okradziony! ;] Zajumali chyba 3 xboxy ,1 ps 3. I z całej ściany gier powyjmowali płyty.Oje*ali go w nocy na kilka tyśięcy;;)
    Nie Polecam! Pan przedemną 2 miesiące jeździ do nich po swojego xboxa i jeszcze nie naprawili.

P.S sklep został przeniesiony obok do większego pomieszczenia ,gdy byłem cofnąć przeróbkę były 3 kanapy i te kilka xboxów , jeden ps 3 można było tam grać za 6zł/h !
    A teraz nie ma na czym siedzieć i grać ;] może kanapy też wynieśli;]
    Jak coś to może otworzę xboxa i porobie foty i mi powiecie??

8. liqid

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bydgoszcz
    hehe ja bylem tam mniejwiecej 10 grudnia jakos tak. otwarte bylo duze pomieszczenie byly chyba 3 telewizory LCD na oko 32-37" 2x Xbox i 1 PS3 do grania. ok 10 Xboxow przy sciane po/przed serwisem od ludzi. no i cale sciany gier. drogo drogo.. pospieszylem sie jak pisalem ale chcialem miec przed swietami . wkurzylem sie tylko ze chcialem stary naped spowrotem a on mi ze na aukcji jest napisalne Wymiana.. hmm ja zrozumielem ze place i mam wymieniony naped ale stary zabieram.. a on ze BENQ sa drozsze itd ble ble.. na szczescie wzialem pieczatke z gwarancja (wymuszona) skoro kroja mnie na 3stowy to gwarancja musi byc na papierze a nie na slowo. Nie pzrerabialbym tam ale w Miescie nigdzie taniejna allegro nie widzialem:/ .. najgorsze ze kumpel dostal konsole na swieta i przerobil przed sylwkiem za 100zli :D ale przynajmneij moj BENEK tak nie chrupie jak jego LITEK oba 12x

GRY SKY Budgoszcz

Przerabianie: Z doswiadczniea:

Obsługa 2/5
    Szybkosc obslugi: 4/5 (na miejscu)
    Jakosc usługi: (poki co dziala) 4/5
    Cena: 2/5

Serwis: Brak danych jeszcze nie naprawialem (konsolka swieza Arcade z konca 08' Falcon) Jesli ktos mial stycznosc prosze o usupelnienie.

Obsługa:
    Szybkosc obslugi:
    Jakosc usługi:
    Cena:

9. Qbala12

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Następne usługi będe wykonywał raczej przez neta ;p
    A tak w ogóle na dworcowej od strony gdańskiej podrodze do gry-sky jest fajny serwis komputerowy tam Verbatimy chodzą po 4,50zł ;)

10. liqid

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Oo :) a dokladniej? przed czy za sklepem SONY ? a moze na przeciw ?

11. Qbala12

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Chyba przed. Od strony gdańskiej idzie się prawą stroną chodnika i podrodze jest szyld sim-lock,serwis komputerowy, idzie się gdańską i skręca w prawo(taka wnęka)
    i po prawej 1 dzwi sim-lock ,2 dzwi serwis ;p Szybko schodzą płytki ;p

Wczytywanie...

Poleć forum