1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Jaka jest różnica pomiędzy systemem wyświetlania PAL a NTSC w konsoli xbox360 ??

Temat na forum 'Oprogramowanie' rozpoczęty przez djatak, Październik 16, 2008.

1. djatak

djatak Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam!
    Czy mógłby się ktoś z Was wypowiedzieć w tym temacie troszkę szerzej niż jest to na necie??
    Mianowicie co mam na myśli:
    1. Dlaczego M$ dzieli PAL na wyswietlanie w 50 lub 60 klatkach skoro wg mnie 60 klatek to NTSC ( na starych konsolach 50 to PAL a 60 to NTSC; chodzi mi o zwykłe TV a nie o HD)???
    PS: Konsola M$ jest wogóle dziwną konsolą :D
    2. W takim razie jaki jest podział na regiony??? ( odpalam gre USA z region free na konsoli "naszej" czyli PAL i musze przestawić wyświetlanie na PAL 60 bo na 50 gra nie ruszy - przy czym wiem że gry JAP wogóle nie ruszą na naszych konsolach nawet z flashem! - przykł. nowy SILENT HILL - to w takim razie on jest inaczej kodowany czy co? ; przecież to też powinno ruszyć po przestawieniu na PAL 60 )
    3. Pytanie do osób grających na oryginałach i zwykłych tv : Czy u was też w grach - kupionych u nas w kraju - musicie przestawiać z PAL 50 na PAL 60 ??
    4. Dlaczego się czepiam tego tematu?! - bo gry w PAL'u (przez M$ nazwane PAL 50) na zwykłych TV może są mniej płynne ale "ładniej" wyglądają z kolei PAL 60 odwrotnie!
    Bardzo proszę o pomoc doświadczone osoby ponieważ pożarłem się z kumplem nawet w tym temacie!
    Z góry dziękuje i pozdrawiam! :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. Korsak

Korsak Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Odp: Jaka jest różnica pomiędzy systemem wyświetlania PAL a NTSC w konsoli xbox360 ??

Z tego co mi się wydaje to kwestia PAL, NTSC, NTSC-J jest sprawą wejścia do TV i jeszcze yba systemem kodowania, ale ja tam nie za bardzo w tych tematach bo i tak nie interesują mnie gry z NTSC-J, a jak już NTSC to i tak znajdę w Region Free.

4. mateusz_gosc

mateusz_gosc Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Odp: Jaka jest różnica pomiędzy systemem wyświetlania PAL a NTSC w konsoli xbox360 ??

OMG !! jakie klatki ... co Ty gadasz ...

to jest częstotliwość odświeżania !!! hz
    krótko mówiąc czym mniejsza częstotliwość tym większe migotanie ekranu a zarazem szybciej wzrok się męczy i prowadzi do ślepoty.

System PAL jest zazwyczaj stosowany dla obrazów w formacie złożonym z 625 linii na klatkę, przy częstotliwości odświeżania 50 Hz i 25 klatkach na sekundę.

System NTSC (NTSC-M) jest stosowany dla obrazów w formacie złożonym z 525 linii na klatkę, przy częstotliwości odświeżania 59,94 Hz (jest to skutkiem stosowania w USA częstotliwości prądu przemiennego wynoszącej 60 Hz) i 29,97 klatkach na sekundę. Odpowiedzialna za 2/3 informacji o barwie fala podnośna przenosi jednocześnie informacje o dwóch składowych danej barwy - czerwonej i zielonej. Powoduje to dużą podatność na zakłócenia fazowe

5. Curry_

Curry_ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Olsztyn
    Odp: Jaka jest różnica pomiędzy systemem wyświetlania PAL a NTSC w konsoli xbox3

no tak dodam jeszcze żę z tymi klatkami to w sumie nie jest 25 klatek tylko 50 półobrazów i analogicznie 60 zamiast 30 w NTSC. obraz w tych systemach jest wyświetlany przeplotem czyli najpierw parzyste linie potem nieparzyste co daje dwa półobrazy na jedną klatką co daje przy 25 klatkach w sumie 50 klatek (jak się ma np. opcję Pause w TV to nie pauzuje się klatki tylko półobraz).

Wczytywanie...

Poleć forum