1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Jaką konsolę mam wybrać?

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez robimy11, Czerwiec 24, 2014.

1. robimy11

robimy11 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam serdecznie forumowiczów! Jestem świeży na forum a jednocześnie za stary na rozwój konsolowy. Moja edukacja konsolowa zakończyła się na szaraku PS1 ponad 15 lat temu. Od tej pory nie grałem. Teraz chciałbym zakupić konsolę XBOX żeby pograć z moimi dziećmi w wieku 12 i 6 lat. Interesuje mnie kinect czyli żebyśmy nie musieli siedzieć na kanapie tylko się poruszać trochę. Czy możecie mi podpowiedzieć co mam dokładnie kupić, jaką konsolę żeby to mi nie popsuło się po miesiącu i na co zwrócić uwagę przy zakupie. Pozdrawiam.

2. Lotnik421 Xbox One

3. ROBI772

ROBI772 RGH Użytkownik

Polubienia:
    606
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    PZL
    Witam ! :)

Konsole kupuj Xbox360 Slim albo Slim E, najlepiej odrazu w zestawie z kinectem.
    Teraz jeszcze kwestia czy chcesz mieć konsolę przerobioną czy będziecie grali na oryginałach ?

1 osoba to lubi.
  4. miaucoon

miaucoon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Stałem niedawno przed podobnym wyborem. Słusznie czy nie, mój wybór padł na X-One jako tą która przez najbliższe kilka lat będzie wspierana i na którą będą wychodzić gry.

Owszem X360 jest tańszy, ma obecnie więcej gier, ale na tym jego zalety się jak dla mnie kończą. W One jest lepiej rozwiązana usługa Live, która zakupiona na jednym koncie działa dla całej konsoli, masz, lub lada chwila ma być możliwość rozszerzenia pamięci poprzez podpięcie dysku USB, ma BluRaya, lepszego i dokładniejszego Kinecta.

1 osoba to lubi.
  5. robimy11

robimy11 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    No dobrze Panowie. Dz za podpowiedzi ale ( może to będzie żałosne ) musicie mi parę rzeczy wyjaśnić zatem jak krowie na miedzy. Co oznacza przerobienie konsoli? Z szaraka pamiętam że oznaczało to możliwość gry na piratach. Czyli tu będzie podobnie? Czy to owe przerobienie konsoli będzie wiązać się z jakimiś niedogodnościami? np. nie będę mógł grać w sieci lub takie tam albo mnie do więzienia zamkną... ;-)? Jaka jest cena gry oryginalnej? Jaka jest relacja zestawu kinekt tego slim a tego x-one? Obawiam się, że zagramy parę razy a potem konsola będzie zalegać kurzem;-) Czekam na dalsze odpowiedzi. Z góry dziękuję.

6. ROBI772

ROBI772 RGH Użytkownik

Polubienia:
    606
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    PZL
    Tak, przerobienie daje możliwość gry na "piratach"

Są dwa najpopularniejsze typy przeróbek LT i RGH.

LT - jest to flash napędu, daje po prostu możliwość odpalania wypalonych kopii gier. Możesz grać online, z małym ryzykiem bana (dużo ludzi gra online na LT3.0 i nikt jeszcze bana nie dostał), musisz tylko pamiętać żeby nie grać w gry przed premierą

RGH - jest to chipowa przeróbka konsola, daje możliwość m. in. odpalania gier prosto z dysku, bez potrzeby płyt. Możesz odpalać gry NTSC i PAL i wiele więcej, możesz poczytać o tym na forum :) Jedynym jej minusem jest brak możliwości gry na XboxLive.

Jeśli interesuje Cie gra online to przeróbka LT, a jeśli tylko gra offline (singleplayer) to RGH

To zależy czy chcesz kupić nowość, czy gre którą chcesz już kupić jest już troche na rynku

Kinect na początku fajnie, później już tylko na jakieś imprezy itp.
    Ale dla dzieciacków kinect jest super, u mnie jeszcze do dziś w coś pykają na kinect :D
    a co do x-one to nie wiem nie mam porównania.

1 osoba to lubi.
  7. miaucoon

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    No cóż, takie ryzyko zawsze istnieje ;)
    Pamiętaj tylko że konsola, szczególnie XOne, to już nie tylko "gralnia". To jak wspominałem BlueRay, jeśli nie masz oddzielnego czytnika, do konsoli możesz podłączyć dekoder kablówki i przez Xboxa sterować kanałami, choć osobiście nie widzę sensu, możesz jej używać jako DLNA, czyli przez konsole z komputera, wyświetlać na TV filmy, zdjęcia, czy puszczać muzykę, co czasem się przydaje, możesz oczywiście przeglądać internet, oglądać YT itp.

Co do gier, to ja osobiście chyba już jestem w takim wieku, że stać mnie na na kupno od czasu do czasu gry oryginalnej, zamiast kombinować i dawać dzieciakom dość kiepski przykład ;)
    Kupując Live, dostajesz co jakiś czas darmowe gry, może nie są to jakieś mega wypasione tytuły, ale do pogrania i zabicia czasu wystarczają, poza ulubionymi tytułami.

8. robimy11

robimy11 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
  9. Azur

Azur Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    470
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Polska
    Tak, taka konsola jest ok.

1 osoba to lubi.
  10. solisie

solisie Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Jeżeli decydujesz się na kupno konsoli to z całego serca proponuję Ci kupienie wersji 250gb :(
    Mój kolega kiedyś popełnił ten błąd i teraz naprawdę żałuje tej decyzji. Nawet gry z gwg nie może pobrać bo ma za mało miejsca na dysku...
    Naprawdę warto dopłacić i kupić wersję z dyskiem 250gb :) Ja też na początku myślałem, że 4gb wystarczy. Ale po chwili rozmyślania postanowiłem, że kupię konsolę z dyskiem 250gb a mój kolega zrobił odwrotnie. Po prostu poszedł do sklepu i kupił pierwszą lepszą tańszą konsole nie myśląc nawet o tym, że 4gb mu nie wystarczy. Może o tym myślał, ale wmawiał sobie, że to mu wystarczy. Piszę to dlatego żeby tacy ludzie jak ty nie popełnili takiego głupiego błędu. Natomiast mój kolega teraz wmawia mi z zazdrością, że kupi sobie pendrajwa 16 gb i to mu wystarczy :D

11. Dav.e

Dav.e Banned

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Kraków
    Błędne porównanie, XO to nowa generacja a X360 jest to stara generacja. Wiadomo że nowa generacja jest lepsza to normalne. Ale jak już porównywać to nową generację z nową XO vs PS4 a starą ze starą X360 vs PS3

12. Dav.e

Dav.e Banned

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Kraków
    Zawsze można kupić 4GB, i dokupić dysk w razie potrzeby żadna filozofia. Jednak lepiej kupić już pakiet z dyskiem chyba że komuś na prawdę ten dysk będzie zbędny.

13. miaucoon

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    A czy jesteśmy na forum XBOX czy PS?
    A najważniejsze, czy pytający pytał o wszystkie konsole, czy może XBOX? :)

14. dragon1493

dragon1493 Banned

Polubienia:
    71
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Ja polecam konsole Xbox 360 Slim, nie Super Slim (ta co pokazales aukcje za 1049zl to z obrazka wyglada na Super Slim), polecam ja z powodu lepszego wyjscia AV niz konsola Super Slim. Jezeli chcesz miec jakosc obrazu zblizona do HDMI, a w TV masz zajete wszystkie wejscia HDMI to do konsoli Slim dokupujesz kabelek Component (5 lub 6x Chinch), zas do konsoli Super Slim takiego kabla nie ma przez co jest duzo gorsza grafika, bo tam jest tylko kabel Composite (3x Chinch) jezeli nie korzystasz z HDMI.

Obie konsole Slim i Super Slim sa bardzo malo awaryjne, mozna powiedziec ze jak sie dba to nie ma sie o co martwic ze konsola sie popsuje. Konsole Slim latwiej i taniej mozna przerobic.

Takze najlepszym wyborem wg. mnie bylby zakup konsoli Xbox 360 Slim.

Porównanie obu konsol co do wyjść AV:

Podłączenie kabla Component do konsoli Xbox 360 Slim:

15. skyDragon

skyDragon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    76
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kęty
    Solisie
    To powiedz koledze że dysk można dokupić.
    A co do kupna konsoli to najlepiej slim z płytą trinity, jakbyś chciał kiedyś zrobić rgh to na tej płycie i tanio i czasy bootowania najstabilniejsze.

Wysłane z mojego Wildfire S A510e za pomocą Tapatalk 2

16. solisie

solisie Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Oczywiście, że dysk można dokupić. Ale chyba lepiej kupić od razu w zestawie niż latać później za dyskami. SkyDragon niestety mój kolega nie myśli i kupił GTA V zamiast dysku lub pendrajwa :D

Wczytywanie...

Poleć forum