1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Jaka matura na studia IT?

Temat na forum 'Off-Topic' rozpoczęty przez bololabich, Wrzesień 10, 2014.

1. bololabich

bololabich Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Yo, leci już 2 rok informatyka wiec zaczynam myśleć o maturach jakie powinienem zdać abym mógł później iść na jakieś studia IT??

Pewien jestem, że zdaje rozszerzenie z angielskiego (choć w szkole uczą nas tylko na podstawę . ale lubię Eng i mi idzie..) ale jak wiadomo można nie obowiązkowo zdawać więcej rozszerzeń więc czy rozszerzenie z matematyki może się przydać? Wiem, że maturę rozszerzoną z informatyki zdają LO ale jestem w technikum inf. i zastanawiam się czy to też nie było by konieczne aby dostać się na studia, a jeśli tak to lepiej wiedziedź już teraz bo na pewno było by dużo do nauki w domu :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. XDFSQ

XDFSQ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Praust
    Zależy czy idziesz na studia dzienne lub zaoczne ,osobiście pisałem same podstawy wraz z informatyka i studiuje na PJSWTK zaocznie informatykę ,specjalizacje programistyka ale koszt miesięczny jest duzy

1 osoba to lubi.
  4. bololabich

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Raczej myślałem o dziennych i o ile z angielskim raczej nie będzie problemu to z matmą może być bardzo ciężko, a na inf. rozszerzonej sam nie wiem nawet co jest ale pewnie też jakieś rzeczy co w technikum nie ma więc jeszcze gorzej niż z matmą bo tu już tylko by można liczyć na siebie.

5. XDFSQ

XDFSQ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Praust
    Mój kolega poszedł do tej samej uczelni PJSWTK a zdawał mature gdzie matematyka nie była obowiązkowa dlatego jej nie posiadał również drugi nie zdał matury z matematyki ale dostali się na tą uczelnie ale wiadomo studia zaoczne i dla uczelni się liczy tylko zysk , na dzienne jest ciężej się dostać punkty i tym podobne

1 osoba to lubi.
  6. petroz

petroz Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    Studia IT to studia stricte techniczne... techniczne, czyli matma + fizyka. IT, czyli szeroko rozumiany programista to głównie programowanie, ale zanim do tego poziomu dojdziesz będziesz miał na studiach postawy, czyli fizykę, analizę matematyczną, algebrę liniową, geometrię analityczną. Zapewne też nie oszczędzą ci podstaw elektroniki w postaci miernictwa/układów cyfrowych/układów analogowych. Wszystko to bez dobrej matmy będzie kolcem w ***** przez pierwsze 2-3 semestry i bez odpowiedniego przygotowania będziesz w tyle za murzynami. Oczywiście rozszerzona matma nie zapewni ci sukcesu, ale jeżeli będziesz biegle posługiwał się narzędziami matematycznymi i logiką to te pierwsze 2-3 semestry będą o wiele lżejsze. Pominę fakt, że jak przyjdziesz na studia to i tak zapewne na wstępie będziesz miał zajęcia wyrównujące, które będą nadganiały poziom matematyki z szkoły średniej do poziomu akademickiego, bo to czego teraz uczą w szkołach to śmiech na sali.

Najlepiej obierz sobie kilka uczelni testowych i poszukaj na ich stronach planów studiów interesujacych cię kierunków. Da ci to pogląd jakie przedmioty tam będziesz miał. :)

1 osoba to lubi.
  7. bololabich

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    OK dzięki za informacje :)
    Z fizyką jest o tyle słabo, że od 2 lat w naszej szkole fizyki nie ma wcale przy techniku informatyku tylko ci co starą podstawą jadą mają, a my mamy w zamian geografię :( ale będziemy mieli dodatkową nie obowiązkową godzinę fizyki wiec zawsze coś
    Więc nie pozostaje nic innego jak korki z matmy :( :)

8. sk00ti

sk00ti Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Matma ledwo co zdana, fizyka dodatkowa nie zdana ale 25% zawsze coś daje do ogólnych pkt i przyjeli mnie na Lublin ;)

9. petroz

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    Ostatnio był u nas w firmie student z Polibudy Lubelskiej z informatyki na płatnym stażu wakacyjnym. Jako, że był to ktoś po znajomości, to po pierwszym miesiącu jego pracy zaoferowali mu jeszcze możliwość stażu bezpłatnego. Gdyby nie to i fakt, że rzeczywiście starł się coś nadgonić, to by wyleciał po pierwszym miesiącu. Na studiach niby sobie radzi dobrze.

Pytanie : co nie zagrało?

Tylko studiuje. Nie interesuje się i nie rozwija we własnym zakresie. Jego wiedza jest czystą wiedzą studencką a umiejętności czysto laborkowe. A wiec wiedza śmieciowa, wybrakowana i nieuporządkowana. Brak praktycznych umiejętności.

Tak więc to że się gdzieś dostaniesz nie gwarantuje ci sukcesu w przyszłym życiu zawodowym. Żeby być atrakcyjnym pracownikiem w dzisiejszych czasach wymagane jest, żeby samemu coś robić i mieć wiedzę praktyczną! Tytuł i studia pomagają, ale nie zapewnią nikomu pracy same z siebie. Bo ci którzy dostają się na studia i bimbają przez 3-5lat, później nie pracuje w wyuczonym zawodzie lub wykłada elektronikę w makretach :)

10. wionko

wionko Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Kolego lepiej idź rób profesionalne certyfikowane kursy - ale nie takie które trwają tydzień tylko kilkumiesięczne. Dadzą tobie więcej niż studia. Na studia dzisiaj nikt nie patrzy, każdy chce mieć fachowca w swojej branży. Ja ukończyłem biznes elektroniczny jednak z tych studiów nic nie wyniosłem. Postanowiłem założyć własny sklep internetowy. Na początku nie wiedziałem jaką branżę obrać jednak przeanalizowałem sobie konkurencję. Postanowiłem udeżyć w biżuterię , ponieważ na poczatku mogłem sobie pozwolić na sprzedaż rodzajów 1-3 produktów. Łańcuszki złote damskie to był moj pierwszy wybór z tego względu iż najwięcej kobiet szuka biżuterii. Przez pierwszy rok promowałem stronkę na portalach społecznościowych a dzisiaj już mam ładny sklep. Także czasami lepiej ukierunkować się jednej rzeczy niż wybierać się na studia i tam będą Ciebie uczyć wszytkiego i niczego ( wiedza ogólna) u pracodawcy liczy się tylko wiedza konkretna w danym zapotrzebowaniu a nie matematyka studenta.

11. petroz

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    wybacz moją uwagę, ale pozwolę sobie zauważyć, że sama nazwa "biznes elektroniczny" nie wróżyła za dużych sukcesów... ;)

Moim zdaniem - chcesz pracować po studiach, to idziesz na studia które cię interesują i się uczysz, ukierunkowujesz w tym co chcesz robić i samodzielnie pracujesz nad tym, a nie obierasz kierunek/uczelnię która obiecuje gruszki na wierzbie a sprzedaje wiedzę śmieciową. Co do oczekiwań pracodawcy względem specjalisty to się zgodzę. Pracodawca po studiach chce człowieka kompetentnego, obeznanego w najnowszych trendach i technologiach.

Podstawa to chęci i zainteresowanie. Jak to będzie to i praca będzie.

A co do interesu, to gratuluję inicjatywy i sukcesu. Życzę też dalszego rozwoju w branży i utrzymania się na rynku, bo wiadomo - konkurencja nie śpi.

Wczytywanie...

Poleć forum