1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Jaka ocena allegro

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Dominus PL, Sierpień 8, 2012.

1. Dominus PL

Dominus PL XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    37
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kielce
    Witam. Kupilem okolo 2 tyg temu Max Payne 3 na allegro. W opisie nie bylo wzmianki, ze gra sprowadzana z zagranicy dopiero pare dni temu sie zorientowalem. Napisalem do faceta i odpisal, ze jeszcze gier nie dostal a dzisiaj juz wystapil o zwrot prowizji z powodu, ze mu te gry skradziono. Czyli facet sprzedal towar ktorego nie ma a na koniec sie wykrecil a mial sporo ofert kupna z czego wiekszosc pewnie zrobila mu przelew na konto. I tutaj moje pytanie jaki mu komentarz wystawic ? Myslalem nad neutralnym, poniewaz z racji, ze sprzedawal cos czego nie ma, mowil wczesniej, ze za 3 dni wysle a nie wyslal i na koncu sie wymigal .

Wysyłane z mojego HTC Wildfire S A510e za pomocą Tapatalk 2

2. Lotnik421 Xbox One

3. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1661
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Powiem tak.. allegro to serwis w którym bardzo łatwo można trafić na bezmózgowców i co za tym idzie bardzo łatwo można dostać niesłuszny komentarz..
    Przyjmijmy, że wystawisz neutrala bo kolesiowi się należy naciągnął Cię na czas itp itd. A on w zamian tobie strzeli neutrala albo jeszcze gorzej i negatywa. I już twoje konto na allegro będzie gorzej wyglądać. I nikt nigdy nie czyta tych wytłumaczeń negatywów itp itd. Każdy tylko patrzy na ilość..

Dlatego pod tym względem uważam, że allegro to cieniutki serwis ponieważ jako słuszny użytkownik można sobie łatwo konto nasmarować błotem.

Miałem kilka takich przypadków i po prostu olałem to nie dałem żadnego komentarza. A przeważnie należał się negatywny.. Ale po co mam sobie konto niszczyć tym, że ktoś zawinił.

Dlatego lepiej dwa razy się namyśleć czy wogóle warto wystawiać jakikolwiek komentarz..

1 osoba to lubi.
  4. Littbarski

Littbarski Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    UK
    Allegro to jeden z najgorszych serwisów, jakie poznałem. I nie chodzi mi nawet o ilość oszustów i zwykłych matołów, ale o samą obsługę klienta. Dam przykład z życia wzięty.
    Moja siostra chciała sprzedać na Allegro torebkę damską, bardzo znanej i dobrej firmy. Rzecz jasna wyrób oryginalny, z numerem seryjnym, dowodem zakupu i wszystkimi papierami. Cóż prostszego, rzekłby ktoś. A jednak okazuje się, że wystarczy anonimowo zgłosić, że torebka jest podrobiona, i z automatu, bez żadnych szans na wyjaśnienie, przedmiot został usunięty z aukcji. Siostra próbowała rzecz jasna złożyć reklamację, ale bez żadnych skutków. Z góry uznano, że torebka jest podrobiona, i już. Wystawiliśmy więc torebkę jeszcze raz, dając więcej zdjęć, pisząc o dowodzie zakupu, certyfikacie i oryginalności. Pojawiły się oferty kupna, ale zaraz nastąpiła powtórka z rozrywki, i domorosły specjalista z Allegro na podstawie fotek uznał, że towar jest nieoryginalny.
    Ja z kolei uznałem, że mam całe to Allegro głęboko w d****. Towar sprzedaliśmy na angielskim Ebayu, bez żadnych problemów. Morał? Nigdy więcej Allegro, pod żadnym pozorem. Szokuje fakt, że tyle lat po upadku komuny wciąż istnieją instytucje, które idealnie pasują do rzeczywistości PRL-u: My wiemy lepiej, co pan sprzedaje, i pan nam zrobi??

5. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Macie dziwne doświadczenia, albo faktycznie sprzedajecie lipne rzeczy, sprzedawałem przeróżne towary, od starych monet po broń z przed 1850 roku (Bardzo delikatna sprawa) i nigdy nie miałem większych problemów z obsługą Allegro, może zamiast pisać z mordą do nich to spokojnie piszcie, oficjalnym językiem, co do Autora tematu jeśli odda pieniądze wystaw neutrala, ale poczekaj jeszcze do poniedziałku, bo jak nie będzie oddawał kasy to Allegro zablokuje mu konto, co do tego że on wystawi ci też neutralny albo negatywny komentarz, to spotkałem się z tym tylko 1 raz. A ty Tomsi wystaw kilka negatywnych komentarzy a potem gadaj, bo z tego co napisałeś to nigdy nie wystawiłeś negatywa a wiesz wszystko o ich konsekwencjach, Polska dziwna mentalność nie byłem, nie widziałem, nie robiłem, ale i tak wszystko na ten temat wiem.

6. Dominus PL

Dominus PL XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    37
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kielce
    No to teraz nie wiem. Fakt niewarto jak tamten facet wystawi mi neutrala. Zobacze czy reszta osób które wycyckał dali mu komentarz a jak nie to mu nie dam :)
    Altres wybrałem całe szczęście pobraniową więc o pieniądze się nie martwie :p

7. TheDarkKnight

TheDarkKnight Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    160
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wielkopolska
    Z jednej strony racja, jak napisał Tomsi, że nie warto sobie teraz brudzić konto negatywami, bo na 99% on by Ci takiego strzelił, ale z drugiej strony - przez takie myślenie takie właśnie barany czują się swobodnie bo wiedzą że nikt nie chce dostać negatywa w zamian, za nic. Ja bym chyba na twoim miejscu zaryzykował i walnął mu negatywa od razu, nie można się z nimi tak pier*olić.

8. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1661
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Altres
    Mam pisać wszystko od A do Z? Miałem sytuacje, gdzie zależało mi na czasie brałem kurierów (byle by jak najszybciej otrzymać paczkę) i czekałem 2 tygodnie po czym dostawałem informacje, że towar idzie idzie, aż wkońcu łaskawie okazało się, że towaru nie ma. Na szczęście życie mnie nauczyło że jak ktoś ma jakikolwiek negatyw to tylko za pobraniem. Tym sposobem nie byłem stratny na kasie ani nie musiałem czekać na jej zwrot. Jedynie co to stratny był bratanek, który otrzymał prezent znacznie później niż miał..
    Dla mnie robienie ludzi w bambuko jak zależy komuś na czasie to jest negatyw a nie neutral.
    Albo olewanie telefonów bo sprzedawca ma cię głęboko w dopie, a nie możesz zamówić gdzie indziej bo "być może" w końcu ci wyśle zamówioną rzecz..

Była taka sytuacja, iż wiele osób kupiło od danego gościa daną rzecz i tylko obserwowałem jak się sprawa potoczy dalej i potoczyła się tak: ktoś neutral to on neutral (choć strzelił czasami negatywa), jak ktoś negatyw to on też negatyw.

Więc na olere mam ryzykować moim kontem??

Fakt faktem nic nie sprzedaje. Ale jako kupujący też nie chce mieć negatywów jak nie zasłużyłem na nie!

I jeszcze te przekręty kupisz przedmiot wystawisz komentarz, a sprzedawca leje na to i tobie nie wystawi.
    A kiedyś było wiele aukcji "sprzedam za pobraniem jeżeli masz więcej niż 20 pozytywów itp itd".

Sry za chaotyczne pisanie ale jestem aktualnie w pracy to jednym okiem siedzę na tym monitorze :D

9. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Tomsi nie chcę abyś pisał od A do Z ale po prostu dzięki postawie taką jaką masz ty, jest pełno oszustów na allegro, znam osobiście jedną taką osobę i co, sam mówi że starczy iż napisze o negatywie na e-mail i ludzie wymiękają i dają pozytywy albo nic nie wystawiają, więc jak ktoś zasłużył to daje się mu tego negatywa a nie boi się o swoje konto, ja mam negatywa i co ? Dalej ludzie kupują u mnie, ja nawet czasem jak widzę np 200000 pozytywnych komentarzy i 0 negatywnych bądź neutralnych to omijam gościa bo jest to nie możliwe aby na tyle komentarzy nie dostać negatywa albo neutrala.

Wczytywanie...

Poleć forum