1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Jaką pralkę wybrać??

Temat na forum 'Off-Topic' rozpoczęty przez Giovani, Listopad 7, 2014.

1. Giovani

Giovani Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Uprzejmie proszę o pomoc w wyborze niedrogiej, dużej pralki, bez specjalnych bajerów, obroty min. 1200, cena ~1500zł. Na ciszy mi nie zależy bo i tak będzie w kotłowni.

Wstępnie wybrałem 2 modele, oba mają ład. 8kg, A+++, 1200 obrotów

Główne różnice:
    LG
    Pralka LG F-10B9LD, Pralki ładowane od frontu - Media Markt
    silnik Direct Drive 6 motion, gwarancja na silnik 10lat
    za producentem:
    6 MOTION, czyli 6 różnych ruchów bębna (pełny obrót, narzucanie, kołysanie, rolowanie, tryb przemienny i filtracja ) wykorzystywanych w różnych trybach pracy pralki, odpowiednio dobranych do stopnia zabrudzeń i delikatności tkanin.Dzięki silnikowi Direct Drive pralka wyjątkowo cicho pracuje, gwarantuje stabilność i trwałość na lata
    inteligentny system diagnostyki (Smart Diagnosis) wystarczy połączyć się z serwisem, wcisnąć odpowiedni przycisk w pralce i przyłożyć mikrofon telefonu.
    Posiada funkcję blokady rodzicielskiej

Bosch Maxx 8 WAK24240PL
    Pralka BOSCH WAE20492PL, Pralki ładowane od frontu - Media Markt
    -bęben 63 L,
    - Aqua Stop
    - blachy "antywibracyjne" (?)
    - żadnych bajerów, jest wyświetlacz czasu do końca prania
    - cena wyższa o ok120zł

Może się ktoś odnieść albo zaproponować coś podobnego? Byłbym wdzięczny za pomoc.

Ewentualnie jakie inne z tych pralek moglibyście polecić Najlepsze pralki automatyczne, ładowane od frontu - sklep MediaMarkt.pl w cenach podobnych, do tych w/w przeze mnie. Z góry dzięki za pomoc!

2. Lotnik421 Xbox One

3. o M a c z 0 S

o M a c z 0 S Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    367
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Dolny Śląsk
    Moim zdaniem im więcej bajerów tym jest więcej do popsucia się, ja jeżeli miał bym ci coś doradzić to ta pierwsza od LG jest bardzo dobrym wyborem prosta z analogowym pokrętłem bez wyświetlacza który mógł by sie spier... jak to czasem bywa, no i gwarancja na 10lat to jest coś, jeżeli dają tak długa gwarancje masz pewność ze pralka nieprędko się zepsuje
    Bosch to też dobra firma sam miałem przez 10 lat pralkę ich firmy, która w końcu padła, a zepsuło się co ? Pier... cyfrowy wyświetlacz

4. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Szajsusg wytrzymał 2lata i 5dni. Ta firma na pewno nie jest dobrym wyborem.

5. Damian_89

Damian_89 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    419
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Devil Team Hacked
    Samsunga i ja nie polecam, może popatrz na Beko, mam lodówkę i teraz pralke od 6 miesięcy i nie narzekam. Chociaż lodowka do cichych nie należy :)

6. miaucoon

miaucoon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Ja mam Bosch Logixx 6 Sensitive WLM24440PL kupiona na początku 2011 roku, nie ma się od czego przyczepić i śmiało mogę polecić, zarówno jeśli chodzi o funkcje, jak i poziom głośności na bardzo niskim poziomie. Mam też Elektroluxa ładowanego od góry pralka bezawaryjnie działa już z 10 lat.

7. Mirun

Mirun Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    moim zdaniem ładowane od góry są mniejsze i łatwiej je gdzieś wstawić, ale za to gorzej dopierają - bęben może być zapełniony max w 3/4.
    jak ktoś stoi jeszcze przed zakupem, to warto poczytać sobie poradniki konsumenckie, na przykład http://www.morele.net/wiadomosc/jak-wybrac-pralke/308/ - nie ma modeli czy marek - są tylko parametry, na jakie warto warto zwrócić uwagę.
    nie wiem, czy silnik jest najbardziej awaryjną częścią pralki - skoro bęben ma tyle możliwości ruchu, to już lepsza byłaby gwarancja na łożyska, które mogą się szybko wyrobić. To samo z diagnozowaniem - wydaje mi sie, że w takim modelu najszybciej mogą pójść sterowniki właśnie, a nie silnik.
    No i warto porównać gwarancje na oba modele, bo krótsza może być korzystniejsza, tzn ma mniej obwarowań i małych druczków.
    Im sprzęt mniej skomplikowany, tym łatwiej i taniej można go naprawić.

8. marteno

marteno Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    A nie polecam niczego firmy Whirpool -kupiłam lodówkę tej firmy za prawie 4tyś,a ta małpa zalała mi cały dom(mało tego ,jak istny duch,nocami stawiała nas na równe nogi zaczynając ni z gruszki ni z pietruszki mielić lód),nie umieli jej naprawić,przyjeżdżali do niej cztery razy,aż w końcu jakiś młody geniusz powiedział jak ją naprawić.
    Kolejna sprawa,sąsiadka tej samej firmy kupiła sobie indukcję,pola były już wymieniane cztery razy,a już kolejne jej się zepsuło

Nie wiesz jeszcze gdzie jechać ? nie wiesz gdzie to masz się wybrać ? Przede wszystkim poczytaj sobie na tej stronie http://blogwalkwithme.tumblr.com/ i przede wszystkim z tej strony bierz inspiracje.

Ostatnia edycja: Lipiec 3, 2015
  9. zimorrodek

zimorrodek Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    to wszystko chyba zależy od modelu ja mam w domu sprzęt tej firmy już od kilku lat i jestem bardzo zadowolony

Zdobywanie wiedzy zwłaszcza w młodym wieku jest niezwykle ważne - odwiedź http://wieszkawiedza.blog.pl/ i sprawdź co możesz jeszcze w swojej karierze zmienić!

Ostatnia edycja: Czerwiec 18, 2015
  10. martwypixel

martwypixel Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    A ja mam samsunga i sobie chwalę. Ogólnie wiele sprzętów w domu kupiłam tej firmy - telewizory, lodówka itp. wszystko chodzi bez zarzutu od paru lat. Więc ja mogę polecić z czystym sumieniem.

Boisz się, że firma ubezpieczeniowa Cię oszuka? Bądź czujny zhttp://bezpiecznie.yolasite.com/. Ubezpiecz się bezpiecznie.

Ostatnia edycja: Czerwiec 26, 2015
  11. ziutas

ziutas Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Polecam LG. W tej chwili co by nie kupic, to tylko kwestią szczescia jest to, czy bedzie dzialac 5 lat, czy padnie po 2 albo juz po miesiacu beda problemy. A co do modelu i jak ktos wpomnial o braku elektroniki. Wszystkie sa tym naszpikowane. Programator jest taki sam, oczywiscie pomijajac wyswietlacz. Tam sa czujniki, ktore sprawdzaja, mierza, ważą. .. wybierajac taki sprzet lepiej zwrocic uwage na wygode i funkcjonalnosc niz szukac opinii co dluzej podziala. Nikt nie ma szklanej kuli i nawet jesli np. U mnie jakis lg dziala powiedzmy 4 rok, to ten moze za pol roku byc do wyrzucenia. Doslownie loteria. Jesli juz szukac czegos na dluzej, to moim zdaniem lepiej wziac prostszy i tanszy model i kupic 5 lat gwarancji. Jedynie jeszcze takie firmy agd jak miele czy liebherr robia sprzet ktory faktycznie jest trwaly, ale z reguly kosztuje 2-3 razy wiecej niz inne.

Wysyłane z mojego GT-I8260 za pomocą Tapatalk 2

12. bld

bld XBOX MANIAK Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    473
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Siemens i tylko siemens , oryginalny niemiecki , jeszcze można kupić w sklepach.

13. tattusiek

tattusiek Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Siemens tak słyszałem, że bardzo dobra firma. Powiem wam, że słabe są firmy te zaczynające się na A w lodówkach bardzo wadliwe - sprawdzone informacje mam. Jeszcze słaba firma to beko, poważnie mówię bo znajomy mi mówił co pralki naprawia, że często mu przynoszą te do naprawy. Ja u siebie mam samsunga jest okej ale liczyłem na coś więcej bo trochę głośna. Podobno dobre firmy to bosh, wspomniany siemens i electrolux.

W czyje ręce powierzyć zarządzanie naszą nieruchomością? Kto zasługuje na te zaszczytną rolę? Poczytaj na http://ksiegawieczystaown.blox.pl/2015/04/Zarzadzanie-naszymi-nieruchomosciami-przez.html i dowiedz się więcej o zarządzaniu.

Ostatnia edycja: Lipiec 2, 2015
  14. zbarik

zbarik Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Ja po akurat też kupiłem Samsunga kilka miesięcy temu. Długo się zastanawiałem, bo w nie miałem zaufania, ale powiedzmy, że świadomie zaryzykowałem pralkę samsunga z funkcją ecobubble. Żona zachwycona, to ja też jestem zachwycony. Zobaczymy co będzie jak dłużej popracuje. Ma rewelacyjny program 15 minutowy.

15. buczo

buczo Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Jako że pracuje w Samsungu w AGD właśnie to polecam właśnie produkty tej firmy. :)

16. rocznikbest91

rocznikbest91 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Pracujesz i polecasz to chyba jasne, że robisz reklamę..Trzeźwo patrząc to jednak Samsung nie jest za dobrym wyborem do pralek, owszem ma dobre monitory i telefony ale w pralkach nie wypada najlepiej. U siebie korzystam z niezawodnego Bosha, który do dzisiaj mi nawet nie sprawił żadnych problemów i wszystko działa jak trzeba.

17. fryxon

fryxon Banned Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    No myślę, że jak pralki to Bosch, ew Beko bo to chyba to samo prawie. Siemens tez może być niezłym wyborem. Co do Samsunga to trudno powiedzieć, ale wolałbym telewizor Samsunga bardziej niż pralkę. No ale jak kto co lubi.

18. tyuch

tyuch Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam. Ja szczerze, jako zadowolony użytkownik polecam produkty marki LG. Nie znam akurat tego konkretnego modelu, ale mam inny jestem bardzo zadowolony. Mamy ja w domu już jakiś czas i nigdy nie było z nią żadnych problemów. Ma wiele programów i rzeczy są na prawdę doprane.

19. weglowa25

weglowa25 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Ja polecam Miele.

20. buczo

buczo Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miele to Mercedes w AGD. Nie każdego na to stać.

21. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Ważne aby mieć ubezpieczenie na 5 lat. Do tego czasu pralka najczęściej się zepsuje.

Wczytywanie...

Poleć forum