1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Jaka przejściówka/konwerter do podłączenia się do monitora?

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Everlastdg, Kwiecień 6, 2011.

1. Everlastdg

Everlastdg Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam
    Opiszę problem, który spowodowałem małym niedopatrzeniem... :D
    Sprawiłem sobie nowy monitor, iiyama prlite E2472HD, wyjście HDMI, DVI D i VGA. Zadowolony, że będę mógł podpiąć xboxa pod cyfrowe wejście dokupiłem HDMI, który oczywiście nie był dołączony do monitora. Jako, że gram rzadko, nie interesowałem się specjalnie specyfiką konsolki. Dopiero, kiedy próbowałem podpiąć się do monitora, zauważyłem, że mój iX z 2006 roku nie ma jeszcze wyjścia HDMI -_-
    Rozważam teraz parę opcji, ale najbardziej prawdopodobna w temacie:
    Jakiej przejściówki lub konwertera będę potrzebował, żeby podłączyć się do monitora, do obojętne którego wyjścia, za pomocą kabla Component z 5 wtykami? Wystarczy zwykła przejściówka za 20 zł, czy trzeba mieć jakiś konwerter?
    Pozdrawiam

Inna opcja, którą rozważałem to:
    -kupienie płyty głównej z wyjściem hdmi i przelutowanie wyjścia do swojej konsoli

2. Lotnik421 Xbox One

3. loza6

loza6 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Kup tą przejściówkę:

PRZEJŚCIOWKA ADAPTER DVI NA VGA FEMALE - MALE AS8 (1546564957) - Aukcje internetowe Allegro

podłączysz ją do monitora, następnie kup ten kabel:

Kabel XBOX 360 VGA FULL HD AV LCD CRT gold KX1 (1527724352) - Aukcje internetowe Allegro

i podłączysz do tej przejściówki, można bez przejściówki podłączyć prosto do VGA ale w tedy jakość słabsza będzie a jak podłączysz przy pomocy przejściówki pod DVI jakość będzie lepsza - przynajmniej mi się wydaje że lepsza;p ale nie jestem pewien ;p

kup na początek sam kabel i tyle ;p

Pomogłem? naduś POMÓGŁ !

4. Dragon_2009

Dragon_2009 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
    i nie będzie działać.

masz w monitorze DVI-D który przesyła dane tylko cyfrowe. D-SUB jest analogiem więc nie ma możliwości by zadziałało. kup tylko drugi kabel i podłaczć się bezpośrednio przez vga.

5. Everlastdg

Everlastdg Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    takie przejściówki mam dwie w domu. czyli DVI D nie czyta sygnału analogowego?

6. Dragon_2009

Dragon_2009 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
    nie. skopiowałem z wiki bo szybciej niż bym sam pisał:

Złącze DVI występuje w 3 wariantach:
    DVI-I - przesyła zarówno dane cyfrowe jak i analogowe. Po zastosowaniu właściwej przejściówki można je połączyć ze zwykłym złączem D-Sub karty graficznej
    DVI-D - przesyła tylko dane cyfrowe; niektóre karty graficzne posiadają możliwość przesyłania dźwięku poprzez złącze DVI. Należy jednak zauważyć, że nie jest to zgodne ze standardem DVI - w sposób niestandardowy wykorzystywane są jedynie niektóre pin'y, co pozwala na zastosowanie niestandardowej przejściówki DVI->HDMI.[1]
    DVI-A - przesyła tylko dane analogowe.

7. szukaj1

szukaj1 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    ja mam taki kabel na sprzedaż http://xboxforum.pl/sprzedam-f46/kabel-vga-audio-stereo-5-1-a-88650.html
    JBC to napisz na pw lub na gg 7818041

Wczytywanie...

Poleć forum