1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

jaka roznica miedzy dual layer a double layer plyt dvd ?

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez p0g, Styczeń 15, 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. p0g

p0g Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    witam
    Czy jest jakas roznica w oznaczeniu plyt dvd dL , bo na jednych pisze double layer a na innych pisze dual layer i w obu przypadkach plyty maja po 8.5 gb na zapis.
    Pytam bo chcialem dzisiaj kupic jakies inne plyty dvd na probe oprocz verbatimow i mialem do wyboru w realu plyty firmy mint double layer, a jakies media cos tam dual layer . Kupilem te minty, ale pewnie i plyty media-costam z oznaczeniem dual layer tez by sie nadawaly?

2. Lotnik421 Xbox One

3. krisr77

krisr77 Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    roznica w nazwie i tyle

a tych mintów radze ci nie kupowac - to pieniadze wyrzucone w błoto

4. livingfear

livingfear Guest

nie zaoszczędzisz na innych płytach oprocz verbatim.Teoretycznie 2 zł na sztuce a po roku dodasz pare stów za napęd który ci prawdopodobnie siadnie przez kiepskie płyty.O ile wogóle ci bedą chodzic te gry wypalone na takich płytach?.

5. meleks

meleks Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    krosno
    A co sądzicie o płytach TDK double layer

6. p0g

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    w zasadzie to raczej o naped sie nie boje , bo wszystkie gry instaluje na dysku, a wiec praktycznie roznicy raczej to nie robi czy instaluje sie z verbatim czy z mint, a jak wiadomo pozniej juz wszystko w czasie gry idzie z dysku, wiec naped sie nie 'piluje' na tych mintach czy innych tam. kupilem na probe, jesli nagra mi sie 8 plyt na 10 i jesli beda dzialaly to nie widze przeszkody zeby nie kupowac verbatimow. Gry i tak mi sluza do tego zeby je nagrac, przejsc w kilka dni i odlozyc- pozniej juz drugi raz do nich nie wracam :] wiec jak pisalem wyzej jesli mialo by byc wszystko ok, to czemu nie oszczedzac :] za minty dalem 23 zl za 10 sztuk , verbatimy kosztuja 48 zl , wiec oszczednosci mam 25 zl czyli np 11 sztuk gratis :] a ze xklocka mam od niedawna to nadrabiam zaleglosci a to tez kosztuje :] pozdro

7. japon25

japon25 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    czasem nagrywam na nich i stwierdzam że są dobre , nie mam z tdk żadnych problemów

8. ewernewest

ewernewest Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Lublin
    ja tam raz kupilem 5 plyt Verbatim i 2 do kosza;], teraz kupilem jakies memorex i dzialaja

9. krisr77

krisr77 Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa

jest duza szanasa ze po prostu nie zainstalujesz ich na dysku...... wyskoczy ci wyczysc sciereczka

10. livingfear

livingfear Guest

Na pewno nie była to wina płyt.

11. p0g

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    dlatego kupilem na probe :] ale jedno wiem ze w sumie widac po plytach roznice, w budowie,jakosci materialow/wykonania po kilku latach , sam mam troche plyt roznych firm verbatim,tdk,platinum,mint,esperanza,sony,hawk i duzo wiecej ktorych juz nawet nie pamietam i np. takie verbatimy i tdk wygladaja ladnie po 5-10 latach starosci a np. takie wlasnie minty,esperanzy itp po kilku latach nie nadaja sie do niczego , bo albo naklejki sie odklejaja , albo robia sie jakies pekniecia (chociaz niewiem jak) albo cos gdzies tam odpryskuje itp. :] jednak i tak w zasadzie dla mnie to bez roznicy, bo jak napisalem nagrywam/przechodze/odkladam :] a za kilka lat i tak mi nic po tych grach i plytach :D

a wracajac do tematu: wiec nie ma zadnej roznicy czy double layer czy dual layer i na to wogole nie patrzec przy wyborze plyt ?

ps. bo z tego co mi sie jeszcze wydaje to jakas tam roznica chyba jednak musi byc , bo np. verbatimy wystepuja z naklejkami i double layer i dual layer, wiec jedna i ta sama firma a oznaczenia rozne .

12. bodziek93

bodziek93 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Dla mnie najlepsze to: Verbatim, TDK, Esperanza. Nie polecam SONY, albo trafilem na taka serie albo cos ale juz nigdy wiecej. Kupilem 3 plyty DVD sony, wkladam do nagrywarki, zaczynam wypalanie a tam pisze ze nie wypali bo to plyta CD, a na niej pisze DVD, no głowa boli!

13. bartle

bartle Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Elbląg
    Z mojej strony z czystym sumieniem moge polecic Verbatimy i Esperanze (100% skutecznosci) Testowalem rozne plytki, omegi dziala 7/11, Xtreme czy jakos tak dziala 2/10, memorex padaly srednio 2/3, tdk nagralem zaledwie 3 czy 4 sztuki, ale wszystkie ok. emtec tak samo 2/2 ok.

Niby kosztcake tanich plytek za 20-25zl to teoretycznie polowa ceny verbatimow, ale jak sie pozniej okaze ze dziala tylko 6/10 plyt, wychodzi nam prosty rachunek ze koszt 1gry to 4.20. Sadze iz lepiej od razu dac te 4.8/szt i miec pewnosc ze gra nagra sie ok, i z plyty bedzie mozna korzystac jeszcze dlugi czas.

Najwiecej gierek nagralem na verbatimach i esperanzach i ani razu mnie nie zawiodly (no moze 1 verbatim, z FORZA3 disc 2. nie chce sie zainstalowac, wyrzuca mi "wloz plyte", pomimo tego ze gra nagrala sie ok, obraz jak i plyta sprawdzone w abgx wszystko ok)

14. kolcz91

kolcz91 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Płock
    ja po raz pierwszy kupiłem 2 płyty Emtec-a i nagrałem dragon age i ac II i wszystko ładnie śmiga w napędzie :D

15. Harakiri

Harakiri Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Chlopaki to nie jest temat o tym ktora płytka jest lepsza/kto jaka kupuje itd

od tego jest TEN temat

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum