1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Jaką wersję konsoli kupić i dlaczego ??

Temat na forum 'Co kupić?' rozpoczęty przez offtopic, Styczeń 29, 2009.

1. offtopic

offtopic Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Temat poświęcony wywodom na temat kupna nowej konsoli. Czyli jaki model wybrać i dlaczego.
    Jeżeli ktoś założy nowy temat poświęcony temu zagadnieniu z miejsca temat leci do kosza i autor dostaje warna.

2. Lotnik421 Xbox One

3. blackhat156

blackhat156 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Lublin
    Mym zdaniem opłaca się wziąśĆ eliteponimo ceny.

4. chomik01

chomik01 Banned

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    legnica
    Bardzo długa wypowiedź od kolegi .

Według mnie najlepiej jak kupowac xbox'a 360 to oczywiście nowszego niż kwiecień 2008.
    Nowsze konsolę posiadają lepsze chłodzenia oraz wydajniejszę płyty główne dzięki czemu X się nie psuje jak w starych konsolach. Gdy będziesz kupował od obcej osoby najlepiej abyś się zapytał osoby:
    Jaki model (Core, Arcade, Premium, Elite )
    Jaka Płyta główna ( Jasper, Falcon, Xenon i inne )
    Data produkcji : np . 05.04.2008 r
    Czy była naprawiana lub serwisowana

Co do modeli Xbox'a
    Sa 4 modele :
    Core - stary model już go praktycznie nie ma
    Nie powiem Wam o nim nic bo nie spotkałem się jeszcze z tego typu konsolami szczerze :p

Arcade
    - wychodzą już najnowsze arcade lecz nie posiadają twardego dysku
    W zestawie są :
    --konsola
    --bezprzewodowy pad
    --karta pamięci 256 mb
    --okablowanie ( w nowszych wydanch w 2008 r także kabel HMDi)
    -- papiery
    -- oraz gry zależy jakie się trafi albo Kung Fy pande i Indiane Jons'a lub
    5 Gier Arcade
    Arcade maja to do siebie że mało kosztują kosztem twardego dysku. W sklepie można je kupić za około 599 złotych na allegro taniej nawet za 450-550. Nie przejmować się tym że w Arcade nie ma twardego dysku możesz sobie dokupić 20gb, 60b lub 120 gb i podłączyć w każdej chwili

Premium :
    - Jak wyżej ta konsola już nieco droższa też jest nowa i posiada wszystko to samo w sobie co ARCADE (Hdmi, FALCON lub JASPER )
    W zestawie są :
    --konsola
    --pad bezprzewodowy lub 2
    --headset
    --okablowanie to samo co w zestawie Arcade
    --twardy dysk zleży jaki box najmniejszy to 20 gb oraz większy 60 gb ( ta wersja nie posiada karty pamięci bo zastąpiona ona jest twardym dyskiem
    --papiery, pudełko
    -- Gry, no tutaj już nie ma Kung Fu padny czy innych marnych gierek tylko są już porządne gry. Można kupić ten zestaw bez gry oczywiście taniej niż z grą.
    W zestawach są gry takie jak HALO3 czy PRINCE OF PERSIA ale wtedy cena zestawu idzie w górę.
    Ogólnie najbardziej polecam ten zestaw, ponieważ masz twardy dysk i praktycznie wszystko. Cena konsoli bez gry to wcha sie 650-750 a grami 799
    Xboxy w wersji premium z dyskiem 60 gb są też droższe i kosztują w granicach 849-949 Ta wersja jest najbardziej popularna i dużo osób kupuje ten zestaw.

Elite:
    -Ta konsola jest najdroższa jeśli chodzi o zestawy xbox'a 360. Konsola ma kolor czarny ale można też spotkać białą wersje. Nie różni się niczym innym od Arcade czy Premium oprócz rzeczy dodawanych do zestawu.
    W zestawie są :
    --czarna konsola ( taka sama jak inne)
    --2 pady bezprzewodowe lub jeden ( czarne białe zależy on zestawu )
    --headset
    --okablowanie takie same jak w poprzednich zestawach
    --twardy dysk 120gb ( dlatego jest to ten zestaw nazywa się ELITE, ponieważ posiada ogromny dysk 120GB
    --pudełko,papiery
    --gra tak samo jak w Premium zależy jak producent wypuści czy doda Prince of Persje czy Halo3 czy GTA4 ale cen pódzie w góre oczywiście
    Taki zestaw to proponuje dla osób które będą chciały cały czas grać w gry z kumplami bądź sami, ponieważ obszerny dysk pomieści masę gier, filmów czy też dem
    Cena takiego zestawu kosztuje troszeczkę mniej od PS3 w MM widziałem Xbox'a 360 Elite za 1099 zł BEZ GIER a z GRA za 1199 czyli sami widziecie Elite dzięki swojemu wielgaśnemu dysku kosztuje ciut więcej niz poprzednie wersje. Na allegro te zestawy chodzą po 900-1200 zł chociarz powiem Wam że też zależy bo któś może sprzedawać cały zestaw Elite + 20 oryginalnych gier to się nie zdziwcie jak zażąda ceny 1400 ;p

Osobiście proponuje zestaw Premium ale pamiętajcie Każda konsola może się kiedyś zepsuć obojętnie czy Elite, Premium, Arcade. Jeżeli zdecydowaliście się kupić na allegro pamiętajcie że prawie nigdy nie dają Wam gwarancji MicroSofu. Ja kupiłem zestaw arcade + Need for speed Pro Street za 500 zł i planuje sobie dokupić dysk twardy 20 gb
    Myślę, że wszystko opisałem i nie będzie już więcej pytań odnośnie kupna konsol ta czy tak

Ten opis odnośnie zestawów został stworzony przeze mnie oraz korzystałem z mojego doświadczenia. Mogłem się mylić z co przepraszam

2 użytkowników lubi ten post.
  5. norberdo

norberdo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    zGora
    Wg mnie oplacalnym cenowo rozwiazaniem jest kupno taniego Arcade i dysku na allegro (~250 zl) ;)

6. Fasto

Fasto Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Nowy Korczyn
    Najlepiej albo Elite albo Premium

7. mateusz8881

mateusz8881 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    1 moja konsola ... prosze o pomoc

Witam

jestem zielony w sprawach konsol ... cały czas korzystam z pc ...

chciałbym kupic konsole xbox 360 ... i prosze o pomoc ...

chciałbym cos sie dowiedziec o tej konsoli ...
    jaka warto kupic ...
    co proponujecie ...
    prossze moge wydac na konsole 750zł :rolleyes:

na allegro znalazłem cos takeigo co o tym myslicie
    PHP:
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=554281000&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.#gallery

8. x-sauber

x-sauber Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Bielsko Biała
  9. kibbek

kibbek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Nysa,,,Prudnik
    Nom ja też nowego i to premium bo ma 60g jest dobry i ok jak na 750zł moze tam dołożysz 100zł ale to nie jest juz taskie straszne

10. Mefistofeles

Mefistofeles Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Co lepiej kupić? Arcade + dysk 120 gb, Premium 60 gb czy też Elite? Chodzi mi czy poza dodatkami nie ma innej różnicy (grafika, wydajność) i jeszcze jedno czy warto kupić konsolę od razu przerobioną?

11. gadzet87

gadzet87 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
  12. offtopic

offtopic Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Różnicy w grafice i wydajności BRAK.
    Oczywiście, że lepiej wybrać ELITE - pęd za Jasperem to głupota, ale jak ktoś che wydać więcej i mieć mniej to jego wybór.

13. BaginiakGB

BaginiakGB Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Chomik01 - poprawka do tego Elite :D co do okablowania to ma on jeszcze kabel HDMI na HDMI a w premium i arcade jest HDMI na AV :D nie wiem jaka jest różnica w obrazie ale tak jest i już :D

PZDR :D

14. Gajos

Gajos Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Hmm ja dorzucę swoje 3 grosze do tematu.

W marcu ubiegłego roku kupiłem X360 w wersji Arcade wraz z przeróbką 1.41. Zapłaciłem wtedy za niego ~900 złotych + najtańszy kabel HDMI. Wydałem ~950 złotych. Około 2 tygodni temu kupiłem zestaw na allegro co się nazywa Live Starter Pack - dysk 60GB, headset microsoftu, dostęp do xbl gold 3-mc oraz kabel ethernet ( heh:) ). Za ten zestaw zapłaciłem 350 złotych. Można więc rzec, że przepłaciłem i to całkiem sporo, natomiast wyjścia za bardzo nie miałem. Teraz wiem, że z perspektywy czasu nie warto oszczędzać te kilkadziesiąt złotych. Jeśli różnica między arcade a premium 60GB teraz jest naprawdę nieduża to warto wziąć premium i myślę, że jest to najatrakcyjniejszy wybór pod względem cenowym. Elite jest bardziej dla entuzjastów, którym zależy na wyglądzie konsoli, bo sam dysk myślę, że w obecnym czasie nie jest już takim atutem. Chociaż ten kolor ma w sobie to coś... ;)

15. Maciek797

Maciek797 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Głogów
    Witam co o tym myslicie chce kupic nowego arcade jaspera zflashowanego 1.5 za 829 zl z nieuszkodzonymi plombami aby w razie czego mozna go bylo odeslac na "spiecie" napedu i potem na gwarancje chociarz to jasper wykonany w technologi 2x65nm wiec mysle ze roda i tak nie zlapie i dolaczyl bym do niego dysk z mojej starej konsoli wiec niczym by sie nie roznil od wersji premium czekam na odpowiedzi

16. Bandzioch

Bandzioch Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Anywhere City
    Ja bym chcial kupic xboxa 360 arcade za max 800zl i nie mam co wybrac , macie moze jakies sklepy do polecenia? Oczywiscie z ixtreme

17. orb1tal

orb1tal Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Warsaw, Poland, Poland
    Arcade/Premium nieskończony problem

Właśnie co lepiej kupić?
    1. Premium jasper czy Arcade jasper?
    Oczywiście chce grać na piratach!
    2. Czy dysk w jakimś stopniu w tym pomaga?
    Dodatkowe pytanie.
    3. Czy gracie na piratach na Xbox Live?
    Chodzi mi o to czy logujecie się bez strachu na piracie czy zwyczajnie tego nie robicie, ewentualnie oryginałem.
    4. Nawet jak mnie zabanuja to ... będę mógł ściągać dema gierek czy NET już mi całkiem zablokują?
    Może nie wszystkie pytania odnoszą się do topiku ale interesuje mnie odpowiedz na każde pytanie :)
    Pozdrawiam.

18. falcon

falcon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Bielsko Biała

1.Wiadomo że premium Falcon.będzie lepszy bo ma dysk.. a do ARcade Jasper.. nie warto dokupywać.. i FALCON i JASPER.. są mało awaryjne na ROD

2.Przerobisz i Arcade i Premium
    .Dysk..służy do zgrywania gier,,pobierania dem,..dodatków..zwiastunów...theme.. itd.

3.Zawsze jest ryzyko bana.. na Ixtreme 1.5 najmniejsze..gra musi być również dobrze nagrana (patch i SS)

4.Jak cie zbanują to nawet dema nie pobierzesz.. chyba że przez PC i na płyte.. Ban to bloka na cały XBOX LIVE..game marketplace itd.

Pomogłem..dziękuje

19. Stylez

Stylez Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
  20. hypnos

hypnos Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    JO81SX
    Ponoć opłaca, ale się trochę na niego naczekasz. Z tego co tu można było na forum poczytać to co najmniej miesiąc ludzie czekali na przesyłkę od Pana piekary28 :D

21. Stylez

Stylez Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    No to nieźle... Dziwne troche :p 1-5 dni góra powinno być.. ale myślę, że za taką cenę warto nawet tyle czekać ; )

Wczytywanie...

Poleć forum