1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Jakby ktoś szukał dysku do Slima w dobrej cenie...

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Doczu, Grudzień 29, 2010.

1. Doczu

Doczu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Pinecity
    ... to kupowałem przed Świętami na ebayu u usera Mój świat eBay w cenie 173 PLN za dysior.
    Właśnie dziś przyszła paka, po podłączeniu działa bez zarzutu. Przesyłka od chwili zamówienia szła ok 10 dni, z czego dobre 4 dni to było oczekiwanie na wysyłkę kontenera z Hong Kongu.
    Sprzedawca wysyła towar pocztą tradycyjną (jest tracking ale tylko do momentu opuszczenia Hong-Kongu) stąd tyle czekania, ale za to paczki śle jako "Gift" i w deklaracji zaznaczył wartość 5$ więc w PL nie ma żadnego cła ani VAT.
    P.S.
    Teraz nie widzę, aby miał te dysiory na stanie ale można go podpytać czy będzie miał kolejne.
    P.S. 2
    Nie jestem w żaden sposób związany z tym sprzedawcą, ani nie czerpię z tego tytułu zadnych korzyści. Ot polecam to co sam sprawdziłem.
    Pozdr.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Lukkon

Lukkon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Rybnik
    Moim zdaniem wątpliwe jest aby dysk z Hong-Kongu był orginalnym produktem microsoft. Zapewne kupiłeś podróbkę. Nie lepiej dopłacić 40 zł i kupić dysk z 3 letnia gwarancją na allegro ?? Ciekawe gdzie będziesz zgłaszał roszczenia gwarancyjne w razie awarii, w Hong - Kongu ?? Oczywiście twój dysk twoja sprawa i życze aby Ci działał jak najdłużej, ale nie wiem czy to jest takie godne polecenia.pozdro

4. cyborg95

cyborg95 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Śląsk
    99.99% nie jest oryginalny jest to oryginalna Chińska podróbka jak dobrze pójdzie to w środku będzie dysk WD a jak nie to jakiś chiński shit. Ale twoja kasa rób co chcesz jak byś kupił w Polsce na allegro WD to byś miał 3lata gwarancji ja mam taki dysk i się nie boje że się zwali 3 lata gwarancji paragon.

5. Doczu

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Pinecity
    heheh a myślisz że dyski Microsoftu nie są produkowane w Chinach ? O Święta naiwności !
    Komputerem posługuję się od 20 lat, w tym czasie miałem wiele "blaszaków", laptopów i netbooków, oraz dysków przenośnych. Dyski wymieniałem wielokrotnie i w zasadzie przez ten czas padł mi tylko raz jeden dysk Seagate 4,3 GB. Z Nowszych konstrukcji żaden.
    Nie mam powodów by mieć obawy, że tym razem dysk padnie.
    A jak padnie - jest w PL przedstawiciel WD więc można się do niego zwrócić.
    Zresztą nie mam zamiaru się tu wdawać w jakieś jałowe gadki - każdy decyzję podejmuje samodzielnie. Ja tylko informuję co ijak, bo padało tu sporo pytań o tańsze dyski do slima.

6. cyborg95

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Śląsk
    Wszystko jest produkowane w Chinach tylko fabryka M$ ma swoją jakość a fabryka na przeciwko produkuje to samo ( wygląda identycznie ) a jakość od 60% gorsza i jeszcze jak poślesz na gwarancje do M$ to ci nie naprawią bo powiedzą że to nie ich to podróbka i tylko stracisz czas a naiwność to jest twierdzenie że mam oryginalny dysk 250gb M$ za 173zł no to tak jakby wierzyć w koniec świata w 2012. Owszem za ok 170zł kupisz dobry dysk jakościowo bardzo dobry WD i taki polecam kupić przynajmniej wiem co mam w środku ( w obudowie mam Fata) i w razie czego wiem gdzie posłać na gwarancje bo wiem co mam. No ale co znaczek M$ robi z ludźmi

7. Doczu

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Pinecity
    Tak, to HDD też MS robi ? No popatrz, a myślałem że WD.
    Ale aby uciąć głupie gadki i mądrości "wiedzących lepiej" otworzyłem obudowę, a w środku jest... tadaaaa ... WD Scorpio Black z datą produkcji z 1 listopada br.
    A po co dysk słac do MS ? Przecież to nie ich towar. Sle sie do producenta.
    Nooo - pewnie masz coś innego, po przecież kupiłeś na Allegro ! Z Allegro sprzet jest 100% oryginalny i na pewno Twój dysk nie jest kupiony w Chinach. Gratuluję naiwności.

8. cyborg95

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Śląsk
    No to nie mów że masz oryginalny dysk M$ oryginalny dysk M$ na pewno nie są WD skąd ty się urwałeś w oryginalnych obudowach M$ są montowane dyski Hitacha i Samsunga na pewno nie WD i wysyłasz do M$ jak ci się zepsuje oryginalny dysk bo pisze ci M$ a nie Hitach czy inne bo nie wiesz co jest w środku to już jest sprawa M$ wiadomo że nie wszystko produkuje M$ tak jak napędy wiele firm produkowało a jak się zepsuł to wysyłałeś to np. Benq czy do M$ i masz odpowiedź. I nie potrzebnie czekałeś na dysk 10dni bo na allegro byś dostał za 2dni w tej samej cenie taki sam dysk no ale już wiesz że nie kupisz oryginalnego dysku 250gb za 173zł tylko dysk WD

9. NuMeR

NuMeR Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Łódź
    Rozumiem ze całość kosztowała cie 173 zł ? Czy do tego jakaś przesyłka jeżeli tak to ile za całość. Jeżeli chodzi o gwarancje to będziesz mógł na próżno szukać i jej nie będzie. Wystarczy wejść na str producenta i sprawdzić po S/N czy masz gwarancje. pozdro

10. Doczu

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Pinecity
    Z obudową ? Za 170 zł z przesyłką ? Nie sądzę.
    Zresztą nie ma to dla mnie absolutnie żadnego znaczenia jakiego to producenta jest dysk. Istotne jest dla mnie że działa.
    Faktycznie pochopnie nazwałem w pierwszym poście ten dysk "oryginalnym", bo rzeczywiście ktoś się może poczuć rozczarowany. Zrobię edytę żeby nie było jakiś pretensji później.

11. cyborg95

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Śląsk
    No wtedy już będzie ok oryginalny dysk WD to tak za tą cenę jest to bardzo dobry dysk i był to dobry zakup też mam taki tylko ze za 210zł + musiałem kupić obudowę bo mam fata i jestem tego zdania że dyski M$ za nie długo nie będzie miał ich kto kupować bo WD zdominowało rynek są to bardzo dobre dyski i sory za uniesienie ale już wiele ludzi mówiło że oryginały M$ i byli by w stanie mnie pobić a po otwarciu się okazało że to poczciwy ( też bardzo dobry nie odbiegający jakościowo od M$ ) dysk WD i wtedy było zdziwko że pisało oryginał i że miały być plomby itp. Lepiej by było aby sprzedawcy pisali że w obudowach jest dysk WD i wtedy nie było by dal niektórych rozczarowań

Tak masz racje ok 190zł z przesyłką HDD DO XBOX 360 250GB (228GB) GW 3 LATA!!! NOWE FV (1377629481) - Aukcje internetowe Allegro chyba że mieszkasz blisko trochę co do ceny to zaniżyłem ale to i tak nie dużo

12. Doczu

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Pinecity
    Luzik ja tam wrażliwy nie jestem więc nie ma się co kajać za uniesienie. Wielu ludzi reaguje impulsywnie :)
    Tak czy inaczej jestem zdania, że i tak większość sprzętu na Allegro, to towar kupiony właśnie w podobnym miejscu w jakim ja kupiłem dysk i pewnie nie różniący się niczym.
    Oczywiście do dysku, do którego podajesz link jeszcze nalezy doliczyć koszt obudowy (min. 50 zł) co daje 240 PLN + przesyłka za obudowę, czyli w okolicach 250 zł.
    To po przeanalizowaniu na spokojnie wychodzi że jednak to jest ponad 30% taniej.
    Oczywiście jeśli ktoś ma fobie na punkcie oryginalnych produktów, to pozostaje mu jedna droga, ale jak ktoś potrzebuje tylko magazynu na dane, to IMO warto.
    Jak pisałem - nie mam zamiaru wdawać się w dyskusje co lepsze. Podaję tylko alternatywę a czy ktoś skorzysta to jego sprawa i kasa.

13. cyborg95

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Śląsk
    No tak obudowę ale to fata do slima nie potrzebujesz obudowy wkładasz taki dysk. Ja bym w życiu nie kupił oryginały ze względu na cenę niczym się nie różni od WD a cena powala mnie tam znaczek M$ nie kręci. Mam tak dysk z obudową już kupiony z przesyłkom dałem coś koło 240zł to jest fakt. Tylko ci co sprzedają hurtowo to kupują takie dyski nie przerobione za ok 120zł ( hurtowo mają taniej ) przerabiają sami i sprzedają po 180zł + jeszcze obudowa do Fata bo do slima to zbędny koszt tylko estetyczny ( ale i tak nie widać )

Wczytywanie...

Poleć forum