1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Jaki hosting?

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez QwerTaj, Styczeń 6, 2012.

1. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    Cześć, mam do Was pytanie, a ściślej - pytania.

Niedługo stawiam portfolio, zaraz po tym bloga (na Wordpressie) i tutaj właśnie wchodzą moje pytania:

- Jaka powierzchnia będzie mi potrzebna? Najlepiej, gdyby wypowiadały się osoby, które mają już swojego bloga na swojej domenie (nie żadne bloggery, itp.). Chodzi mi głownie o to, jaki transfer, powierzchnia, itp. będzie mi potrzebna, żeby blog i portfolio chodziło mi stabilnie.
    - Ciekawi mnie oferta 1&1, bo od nich będę brał także domenę, czy opcja 'STARTER' wystarczy? 10GB jak na obrazki i sam tekst wydaje się wystarczająca, ale chciałbym znać Waszą opinię.
    - Co do 1&1, o co chodzi z tą platformą (Linux i Windows)? Ja muszę mieć taki system, czy...?\

Pozdrawiam i czekam na Waszą pomoc ;)

Dla osób 'niebezinteresownych' dam 'przydatne'...

2. Lotnik421 Xbox One

3. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    najlepiej jakbyś miał bez ogranicznika transferu bo przy wyświetlaniu zdjęć itp ładnie transfer idzie, napisz jaki masz budżet to coś pomyślimy, a i przydatne nie musisz dawać :p

4. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
  5. johny009

johny009 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witaj, wybierajac hosting wirtualny musisz pomyslec jeszcze nad kilkoma sprawami, mianowicie.

Czy blog a bardziej jego tematyka zwruci uwage wielu potencjalnych czytelnikow.

Ilosc dodatkowych wtyczek dla wp.

Dostawcy serwerow daja spora quota ale to nie przeklada sie na wydajnosc serwera, jezeli strona bedzie miala sporo wejsc w jednym czasie bedzie dzilac powoli. Wlasciciel hostingu ma tez prawo ja wylqaczyc jezeli bedzie nadmiernie zjadala ram i proc serwera ale przy blogu raczej to ci nie grozi. Pamietaj cena idzie w jakosc hostingu wirtualnego. Warto tez zwrucic uwage gdzie dany dostawca posiada hosting czy to niemcy czy dalsze regiony swiata.

Sent from my HTC ChaCha A810e using Tapatalk

6. yp2

yp2 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Ja korzystam z vipserv. Ciekawe oferta niskie ceny. Bardzo dobry kontakt z obsługą. Polecam.

Wysłane z mojego ZTE-BLADE za pomocą Tapatalk

7. CSpec

CSpec V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    579
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    K-PAX
    Nie bierz nic od 1&1 ta firma to kpina, najpierw rolowali USA teraz robią to w Polsce, jest przecież wiele innych (lepszych) firm jak mzone, home.pl... a jak już musisz to czytaj każdy punkt regulaminu 30 razy.

Albo jedno albo drugie.

8. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    A co myślicie o webd?

9. johny009

johny009 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Webd nie polecam sporo limitow jezeli nie sta cie na nic poczciwego jak kolega napisal wyzej jak home albo nazwa.pl to jedynie linuxpl hosting.

10. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    Szukam możliwości oszczędzania ;) Na konie na telefonie mam prawie 200zł i co miesiąc robi się tego więcej, więc szukam hostingów gdzie można płacić smsami.

11. johny009

johny009 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Uczciwy za sms? Powodzenia :p

12. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    Hmm, no dobra, zacznijmy od początku. Powiedzmy, że budżet jest ograniczony do 20zł/miesiąc (dobrze by było, gdyby była możliwość płacenia abonamentu co miesiąc, a nie na cały okres z góry). Portfolio + blog (a raczej blog + portfolio). Blog będzie na Wordpressie, portfolio bardzo minimalistyczne, bez flasha, proste skrypty. Altres wspomniał o nieograniczonym transferze, czego jeszcze potrzebuje?

Czy jest możliwość kupna jednej domeny pod bloga i portfolio? Np. mojastrona.pl i mojastrona.blog.pl, czy potrzebuję wykupywać dwa adresy lub ew. rozwiązać to w sposób mojastrona.pl/blog (czego chciałbym uniknąć).

Home.pl ma bardzo fajną ofertę, home.pl : Hosting - nowoczesne strony internetowe w pakiecie z pocztą e-mail, bussines starter za 12,50 miesięcznie + 3 domeny (z tego, co zrozumiałem są one po '3 grosze' tak?). Niestety transfer ograniczony do 12GB, nie znam się, nie wiem, czy jak na stronę jest to dużo, czy mało, dlatego proszę Was o pomoc :)

Słyszałem też, że przy takich stronach, jak home.pl, nazwa, itp. w umowach jest sporo 'kruczków' i można się nieźle naciąć, ile w tym prawdy?

13. pzajac2

pzajac2 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Częstochowa
    home.pl jest drogi. Polecę Ci Hosting, stabilne serwery wirtualne ! Tani hosting! - Linuxpl.com . Od paru lat tam trzymam stronki i zero problemów, dostęp przez SSH, pomoc techniczna bez zarzutu. Domeny też można nieco taniej kupić. Sprawdź tylko, czy parametry transferu i pojemności Ci starczą. Ew. załóż konto na próbę 14dni.

1&1 i inne "super atrakcyjnie" zdecydowanie odradzam - jak ktoś wyżej zauważył, na kruczkach dodatkową kasę trzepią (np. mogą zrobić tak, że przekroczysz transfer i płacisz dodatkowe X zł), albo po roku, 2 zawyżą ceny 100% albo 200% :)

Prawdopodobnie za pierwszy rok (tak zawsze home.pl promocje robi), a umowę podpisujesz na min. 2 lata. Drugi rok płacisz dużo drożej.

PS. na linuxpl.com mają fajny instalator popularnych - aplikacji phpbb, wordpress, joomla i kilkadziesiat innych.

14. mk89

mk89 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    26
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Nowy Sącz
    home.pl to gówno, ostatnio klientom stawiam proste strony na zyma.com, prosty tani i działa :)

A domeny to na ovh.pl - co z tego że na home.pl zapłacisz 1 zł za pierwszy rok jak za drugi już 100?

15. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    A co powiecie o Hekko.pl? Macie z nimi jakieś doświadczenia?

Wczytywanie...

Poleć forum