1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Jaki internet mobilny?

Temat na forum 'Co kupić?' rozpoczęty przez ps3user, Sierpień 6, 2014.

1. ps3user

ps3user Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Witam, w tym roku wyjeżdża na studia i będę potrzebowal jakiś internet mobilny. Będzie on oczywiście używany do neta, YouTube no i oczywiście aby sobie trochę pograć ;)
    Czy są tu może jacyś forumowicze co korzystają z takiego internetu codziennie? Z jakiej sieci będzie najkorzystniej wziąć taki internet i jak ma się zasięg/prędkość w poszczególnych sieciach?
    Przeglądając oferty chyba najkorzystniej będzie wziąć z Playa lub Plusa. No ale nie wiem jak z prędkością, zasięgiem itp. itd. dlatego prosilbym o wypowiedzenie sie przez osoby, ktore z takiego internetu korzystaja. Co do limitu to myślę, ze okolo 30 GB to będzie wystarczająco na miesiąc. Ściągać raczej nic nie będę, po prostu do neta, muzyki, youtube, gierek :)
    Z gory dziękuje za pomoc :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Lte to tylko z plusa. Play ma kiepski zasięg. Prędkości realne do 70 mega bitów w maksymalnym zasięgu. Jesli masz zasieg lte to masz bez limitu caly czas koszt 90zl na miesiąc

4. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    jeśli mieszkasz w mieście to z PLAY nie powinno być problemu

5. bld

bld XBOX MANIAK Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    473
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    U mnie w mieście play daję radę , akurat w mojej okolicy to 60 MB/s :)

6. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1237
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Do końca 2014r za darmo jest LTE w Red Bull Mobile (PLAY), wystarczy kupić modem LTE + startówkę RBD za 5zł + doładować za 50 i masz na 3 miesiące darmowy internet, albo za 30 i mieć na miesiąc, chodzi o to żeby aktywować darmowy LTE trzema mieć aktywną kartę (wychodzące) i min 30zł na niej.

Mam realne 40/20Mb/s a nieraz dobija i do 60/30

Zasięg, w miescie bez problemów na obrzeżach różnie, trzeba sprawdzić mapkę zasięgu.

Ps. W RBM niema limitów, 2TB w miesiącu to na luzie udało mi się nabić :p A w Play jest zaledwie 200GB

Ps2. Dzięki temu modemowi Huawei CPE B593 z internetu będą mogli korzystać wszyscy domownicy.

7. ps3user

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Przeglądając aktualną ofertę Plusa, wygląda na to, że będąc w zasięgu LTE będę mieć internet bez limitu. A gdy atrace LTE to mam do wykorzystania 20gb. No chyba ze źle cos rozumiem. Wiec byłaby to chyba lepsza oferta niż z Playa gdzie mam tylko 25gb na miesiąc i darmowe noce. Co o Tym sadzicie? Boje się tylko o ten zasięg bo jeżeli Plus ma slabe lte to będę mieć tylko 20 GB na miesiąc...
    A co sądzicie o mobinym necie z Orange?

8. akir

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Napisał ci kolega najlepsze rozwiazanie do konca roku. Z redbulla. Jesli zaś myślisz o abonamencie to nie myśl nawet o innych operatorach jak plus. Przy lte masz bez ograniczeń lecz limit 25gb najpierw ci wpierdyli. Później jesli masz lte to nic sie nie wydarzy, jesli wyjdziesz poza lte brak internetu. W poprzednich ofertach mozna bylo przeglądać strony www zawsze. W tych nowych ofertach juz tego nie ma.
    Co do play to wystarczy mi mordega z telefonem w tej beznadziejnej sieci. Zasięg jest zawsze kiedy go nie potrzeba...

9. ps3user

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Niestety ten net z Retbulla jest właśnie tylko do końca tego roku co mnie nie zadawala bo potem będę musiał szukać i tak cos nowego. Wiec nie ma to dla mnie sensu. Czyli chyba skłonie się ku Plusowi.

10. jaszczurka23

jaszczurka23 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    83
    Punkty za osiągnięcia:
    28
  11. ps3user

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Tylko do tego będzie potrzebny router LTE które są dosyć drogie z tego co widziałem :/ wiec ta opcja raczej odpada.

12. roch0

roch0 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    30
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Poznań
    Witam, też się zastanawiam nad kupnem internetu LTE, jednakże mam wątpliwości co do stabilności takiego internetu. Chodzi mi o to czy w wypadku używania tego wynalazku do gry na XBL występują jakieś przelagowania (podobne do tych na wifi) czy raczej łącze jest stabilne cały czas.

Wysłane z mojego ST25i przy użyciu Tapatalk 4

13. akir

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Działa stabilnie. Trzeba tylko pamiętać ze jestes za natem i nie odblokuje sie portów. Nie powinno ci to przeszkadzać w normalnej grze. Jak cos mogę ci sprzedac sam modem lte za 180zl lub router z modemem za 330zl. Modem to e398 router lt6408

1 osoba to lubi.
  14. Kwasek

Kwasek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Giżycko
    Jeżeli używa modemu usb+router'a (np. takiego jak chcesz sprzedać) to nie ma problemów z odblokowywaniem portów, a nat z łatwością można ustawić na "open" ;)

15. akir

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Nie kolego gsm ma zablokowane porty przez dostawcę internetu. To jest temat nie do przeskoczenia. Temat poruszany bezpośrednio na forum plusa oraz informatykami sieci plus :). Więc otwieranie na routerze da tyle co nic. Bo jesteś w kolejenej sieci ktora jest za natem :p.

16. roch0

Polubienia:
    30
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Poznań
    Czyli nie będę miał otwartego NATu przy LTE?

17. akir

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Nie będziesz miał na żadnym mobilnym internecie. Tak dziala gsm

18. roch0

Polubienia:
    30
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Poznań
    Czyli o hoscie w bo2 można zapomnieć niestety :( . A co do tych sprzętów które możesz sprzedać. To są jedne z lepszych na rynku, czy raczej średniaki?

19. akir

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Osobiście routera lepszego pod lte nie znam. Modem jak modem laczy działa bez problemu

20. Kwasek

Kwasek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Giżycko
    Mógłbyś podrzucić link do tematu, gdzie piszą o tym plusie?
    Ja na swoim Cyfrowym LTE mam nat otwarty (tak wskazuje mi MW3, chociaż wcześniej był ograniczony i musiałem włączyc UPnP na routerze).

21. akir

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Wejdź na oficjalne forum plusa moj nick znasz :) . Ze ci pisze ze masz otwarty nie znaczy ze tak jest. Łatwo to sprawdzić próbując połączyć się z urządzeniem w twojej sieci z zewnętrznego ip. Ps. Mi tez na konsoli przechodzi test nat, co innego jest w rzeczywistości.

Wczytywanie...

Poleć forum