1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Jaki internet na wsi?

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Andrzejgopr, Wrzesień 27, 2016.

1. Andrzejgopr

Andrzejgopr Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Pielgrzymka
    Witam,Chciałbym się dowiedzieć jaki internet będzie działał na wsi? Mieszkam małej miejscowości Pielgrzymka woj.Dolnośląskie oraz kończy mi się umowa z Plusem (Ich internety to czysta tragedia...)

Ogólnie mam na oku Play,orange. Chciałbym żeby to było bez limitu po moim domu każdy używa internet.

2. Lotnik421 Xbox One

3. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1878
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    A nie masz tam jakiejś normalnej firmy pokroju UPC czy coś? Te Plusy, Orange to mają na ogół limitowane LTE.

4. zelka91

zelka91 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    W play kiedyś (nie wiem jak teraz) był internet na kartę. 45 zł za miesiąc i miałeś nielimitowany transfer, oczywiście jakiś lejek zawsze może się trafić, ale znajomy ma i lejek poszedł przy pobraniu powyżej 55gb. Innym razem 40 ale spadło do 2-3mb. Jak nie masz alternatywy w postaci radiowego internetu to warto skorzystać z Playa. Oczywiście antena zewnętrzna raczej jest koniecznością żeby złapać w pełni lte.
    Zerknij gdzie masz nadajnik na BTsearch i jakie przeszkody na drodze.
    Sam u siebie bym taki myk zastosował ale mam las o budynki na przeszkodzie do nadajnika i męczę się z radiowym 4mb.

5. Andrzejgopr

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Pielgrzymka
    Kuleczka91 Jest normalne UPC ale jest 65 km stąd nie wiadomo czy to dobry internet,czy jest chociaż internet bez umowy itd. i od razu mówię że jestem w tym zielony proszę o wyrozumiałość.

zelka91 dzięki za koment może spróbuje korzystać oferty na kartę,może się okazać dobry albo zły zobaczymy.

6. mac_abra

mac_abra Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Hornšperk
    Ja ostatnio byłem zmuszony zmienić kabel na radio/mobilny. Wybór padł na internet domowy LTE właśnie z + . Skorzystałem z smatrdomu 3 usług i cenowo z max pakietem internetowym nie jest najgorzej. Co do jakości. W bok'u dowiedziałem się o BTS'y z których łapie sygnał 1500 m LTE 800 wyniki szkoda gadać ok 3 km bez większych przeszkód środowiskowych LTE1800 up 50/60 Mb/s down 30/40 pining w teście na xbl 150/200 ms :/ . Myślę że jak antenę zewnętrzną zamontuje na dachu to parametry powinny się polepszyć. Co do hasła bez limitu narazie nie jestem w stanie się wypowiedzieć bo jeszcze nigdy nie wykorzystałem GB z abonamentu. Jedyny ból to że HBOGO, Netflix i ogólnie treści cyfrowe muszę już z rozwagą planować niestety.......

7. diego1028

diego1028 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Również mieszkam na wsi i u mnie okolicy ludzi mają albo internet LTE Orange, Plus, Play und internet stacjonarny z Orange. W moim przypadku jest to internet, telewizja, telefon i mi dochodzi jakoś 6,2 MB. Znajomy mieszka jakiś 1 km ode mnie i mu dochodzi do 10MB.
    Musisz popytać się, dobrze sprawdzić i jakiś dobry wybrać.

8. Andrzejgopr

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Pielgrzymka
    diego1028 A jaki kolega używa internet ? limit czy bez limitu? Na razie umowę mam do 3 października słyszałem że nju mobile ma też dość ciekawą ofertę co o tym myślicie 40 GB za 29zł Ktoś,coś ma z nju ?

9. Samurai

Samurai Xbox One Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    20
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Lubin
    Możesz też ewentualnie poszukać/popytać znajomych czy czasem jakiś lokalny dostawca nie doprowadza internetu.Zawsze jakieś radiówki to lepiej niż z sieci komórkowej bo masz bez limitu (przynajmniej u mnie).Sam jestem z dolnośląskiego i tak mam.Radiówka 11MB słabiutka ale lepszego łącza mi nie trzeba, gry online nie zacina :)

10. Andrzejgopr

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Pielgrzymka
    samurai sam mialem radiówkę i było to uciążliwe cały czas zrywało łącze ach szkoda gadać.. pomińmy ten temat o radiówce :)

11. maker3

maker3 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    72
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Tu możesz sobie sprawdzić jak mniej więcej wyglądają nadajniki http://beta.btsearch.pl/?dataSource=locations&network=&standards=&bands=&center=51.118614,15.809944&zoom=13

W środku wsi na kościele znajduje się nadajnik Playa i ma pozwolenie na LTE (pozwolenie nie oznacza, że już uruchomili).

Dalej na południe masz wspólny maszt pozostałych sieci. Mieszkasz daleko od niego, że Plus słabo działał?

Widać, że miejscowość ma mały priorytet wśród operatorów, bo nikt nie wystąpił jeszcze o pozwolenia na 800Mhz i 2600Mhz z ostatniej aukcji.

12. diego1028

diego1028 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8

Mamy ten sam internet do 10 MB tylko że do mnie dochodzi trochę powyżej 6 MB. Trzeba też powiedzieć że mieszkam po lasem. 1 Km i taka różnica.

13. p_bladek

p_bladek Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    487
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Zmień rodzaj transmisji, bo to że zmienisz na orange/ t-mobile itp. nic Ci pewnie nie da, Najprawdopodobniej jadą z tego samego BTS-a który jest wysycony.

14. Andrzejgopr

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Pielgrzymka
    Dobra chłopaki mam pytanie i to ostatecznie czy lepiej z nimi sie wiązać na abonament czy lepiej na kartę? No i czy będzie działać na moim modem Hułałej E5373?

15. p_bladek

p_bladek Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    487
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Wszystko zależy od oferty, widzisz, ja mieszkam też na wsi i mam neo(całe do 10MB) ale mam też w ofercie smart dom internet za 1pln(Lte bez limitu, i tu wyciąga już 3 razy tyle) do tego koma bez limitu za 39 płn. Rozważałeś wogóle ofertę Polsatu?

16. Damian_89

Damian_89 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    423
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Devil Team Hacked
    Przede wszystkim jeżeli chcesz się bawić w internet bezprzewodowy sprawdz gdzie i jakiej sieci masz najbliższa stacje BTS. Sprawdzisz to na stronie http://www.btsearch.pl.

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

17. pangorecki

pangorecki Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    dobrze powinien się sprawdzać internet z orange, bo podobno mają największy zasięg.

18. unio

unio Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Poznań
    Sprawdź dokładnie, czy nie masz możliwości jakiegoś internetu po kablu.

Te mobilne dobrze sprawdzają się w miastach. Ale już na wioskach, gdzie nie ma w pobliżu stacji BTS jest już dużo słabiej...

19. Forysek

Forysek Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Tez kiedyś miałem i radiowy i taki mobilny ale kiszka wyszła... Poszukałem po lokalnych i mam obecnie neta z koby - https://www.koba.pl/ .Powiem Ci, ze całkiem nieźle śmiga a też mieszkam na wsi. Zorientuj się czy w Twojej okolicy też mają łącza.

20. EL335

EL335 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Nowy Sącz
    Nie mam zaufania co do internetu mobilnego. Sama używam internetu radiowego. Jeżeli mieszkasz w bardzo małej miejscowości gdzie nie dochodzi zasięg internetu to jest również rozwiązanie: internet satelitarny. Prędkość pobierania do 22 Mb/s, lecz wysyłanie tylko 6 Mb/s. Tutaj z tego względu pojawiłby się problem z grami oferującymi tryb wieloosobowy.

21. Andrzejgopr

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Pielgrzymka
    Aktualnie wybrałem internet Play na razie nie narzekam,internet działa jak powinno.Tutaj na intenet play multipleyer działa dobrze nigdy nie pojawiło się jakieś poważne problemy.Aktualnie nie wypowiem się teraz jak będzie działało przez następne kilka miesiąc/Rok,wg.powinno dobrze lecieć te całe ,,LTE" ale też sobie nie wyobrażam żeby pobiło UPC czy ,,światłowód" gdzie mają (chyba) stabilne łącze itp. A o internet satelinarny nie zwróciłem uwagi (Nawet troszkę nie wiedziałem że coś takiego jest.Cofam się w czasie rozwoju technologi .)

EL335 lubi to.
Wczytywanie...

Poleć forum