Jaki kupić monitor do konsoli Xbox 360 - temat ogólny.

unnamend

Użytkownik
Użytkownik
Witam ; ))

Motam się z kupnem Xbox'a 360 tylko że nie stać mnie na telewizor plazmowy czy LCD... więc muszę sobie kupić jakiś porządny monitor ; ))

Jaki byście mi polecili?

Pozdrawiam

PS. może to MONITOR LCD 19" SAMSUNG 933SN 15000:1 5ms HIT (568360503) - Aukcje internetowe Allegro ? ; ))
 

obcy33

Użytkownik
Użytkownik
kup taki na jaki Ciebie stać. proste...
 

MiQ

Użytkownik
Użytkownik
19" to za mały do X0, min 20" a najlepiej 22" lub 24", nie mówiąc o TV LCD i najlepiej szukać 16:9 bo w takich rozmiarach robione są gry X0.
 

unnamend

Użytkownik
Użytkownik
dasz jakiegoś linka? np. na allegro..?

już wiem że musi mieć minimum 20 cali, matryca panoramiczna (gdzieś wyczytałem że taka najlepsza), HDMI....
 

luleq

Użytkownik
Użytkownik

MiQ

Użytkownik
Użytkownik
Jak chcesz przez HDMI łączyć to wystarczy podłączenie DVI, odpowiednia przejściówka z DVI>HDMI i po sprawie.

22" cena całkiem niezła, jak sie dowiadywałem bo sam chcę kupić jakiś 22" to napisał że to nowe tylko otwarte i zwrócone od razu do sklepu klientowi się nie podobał żadnych śladów. Nie wiem tylko jaki to parametr czy 16:9 czy 16:10 ale za tę cenę. Może ktoś jeszcze się wypowie.

Mógłbym Ci polecić LG ale to inny przedział cenowy lub Samsunga T220 ale również koszt lekkiej używki 650zł.

Sam zastanawiałem się nad Gateway-em HD2200 lub 2201 ale jakoś mało ludzi mi go polecało a ten to ma już sporo wejść HDMi, DVI, Component, D-SUB i wyjście jack na audio z HDMI, czyli podłączając Xboxa nie trzeba sie bawić tylko dokupić przedłużacz jack lub odrazu podłączyć głośniki do monitora.
 

unnamend

Użytkownik
Użytkownik
ja bym chciał coś takiego do 600 zł . ;p jeśli da rade ;d
 

MiQ

Użytkownik
Użytkownik
ja bym chciał coś takiego do 600 zł . ;p jeśli da rade ;d
Da rade:) Sam szukam do 600zł z DVI minimum
Uzupełniam wcześniejszy post:
ACER:ACER 22'' X223W 2500:1 5ms GW36 F-VAT (565244491) - Aukcje internetowe Allegro

Chyba nie był by najgorszy.
 

unnamend

Użytkownik
Użytkownik
hmm... ; )) chyba kupię... tylko ile będzie kosztował kabel do podłączenia do xbox'a i złączka do podłączenia głośników?

kupuje xbox'a elite ; )
 

MiQ

Użytkownik
Użytkownik
Już napisałem wyżej ale podam poradnik bardzo dobrze i czytelnie napisany:
http://x360iso.org/sprzet/10302-jak-i-czym-podlaczyc-monitor-oraz-glosniki-stereo-5-1-do-konsoli-xbox-360-a.html

Nie koniecznie potrzebujesz kabla HDMI>DVI może być HDMI>HDMI taki jest w zestawie z Elite i tylko kupujesz przejściówke z HDMI na DVI za ok 5zł a głos według poradnika.

Zerknij jeszcze na ten HD2200
http://allegro.pl/item566091067_super_okazja_gateway_hd2201_hdmi_fvat_sklep_wwa.html

Dowiadywałem się są to nówki nie powystawowe jakich pełno na allegro.

Ten ma już wejście component więc podłączył byś oryginalnym kablem dołączanym do Elite i Premiuma. Jeśli chciałbyś głoś na głosniki jakieś komputerowe to jest jack w monitorze "out" więc tylko podpina się tak jak w PC.

Pomyłka Component ma HD2200 HD2201 ma tylko DVI, HDMI, D-SUB i Jack out ale to i tak bardzo dużo daje.
 

unnamend

Użytkownik
Użytkownik
kupuje ten :)
SUPER OKAZJA GATEWAY HD2201 HDMI FVAT SKLEP Wwa (566091067) - Aukcje internetowe Allegro

Chyba nikt nic lepszego już mi nie może zaoferować ;] w moim przedziale cenowym ;]

PS. czyli jak kupie ten to już żadnych kabli kupować nie muszę...? (pytam dla pewności)
 

Grinch

Użytkownik
Użytkownik
Nie polecma GATEWEY'a ;] ale jak lubisz ryzyko to spoko. TO są wszystkie "nówki" poserwisówki ;]
Będziesz musiał jeszcze kupi kabel HDMI
 

luleq

Użytkownik
Użytkownik
OMG kupujesz elita i oszczędzasz na monitorze? to dla mnie jakieś nieporozumienie, bierz premium i porządny monitorek

sam wychodzę z założenia że dopóki się na własnej skórze nie przekonam to ludziom w 100% nie wierze, ale o gatewayach się już przekonałem i na pewno nikomu ich nie polecę

jeśli jesteś pewny ze chcesz go kupić to umów się chociaż na odbiór osobisty, zauważ też że w opisie aukcji nigdzie nie pisze że to nowy monitor!

zastanów się czy czarny kolor pudełka jest ważniejszy od dobrego monitora? ja bym brał premium i iiyame jeśli tak bardzo zależy Ci na dysku
 

unnamend

Użytkownik
Użytkownik
biorę elite bo ma wszystko wymienione na lepsze (płyta, procesor, napęd) nie mam zamiaru co chwilę do serwisu oddawać...

co do monitora to mnie teraz nastraszyliście... ; ] ale chyba do wakacji powinien przetrwać . ;] bo w wakacje kupuje tv plazmę... napiszę do nich maila czy monitory są nowe czy używane...
 

luleq

Użytkownik
Użytkownik
wszystko wymienione na lepsze? co ty mówisz, przecież Xbox-y arcade/premium/elite nie różnią się od siebie sprzętowo w ogóle, a jeśli masz na myśli to że elite którego sobie upatrzyłeś ma nowszą płytę główną to równie dobrze możesz sobie znaleźć premium-a z tą samą płytą i poza obudową różnicy nie uświadczysz, a różnicę w cenie dołożysz do lepszego monitora

niech no się tutaj podpisze ktoś z większą liczbą postów pod nickiem ;p będzie autorytet :p

http://x360iso.org/sprzet/9421-jaka-konsole-kupic-i-dlaczego-2.html tutaj sobie przeczytaj post moderatora $offtopic
 

MiQ

Użytkownik
Użytkownik
Gateway z aukcji która podałem ja za 599zł HD2201 to są nówki fabrycznie zapakowane. Co do Elite to koledzy wyżej mają rację wewnątrz to samo co w Arcade czy też Premium płacisz głównie za dodatki.

Luleq jak piszesz o IIYAMIE to pokaż jakaś w normalnej cenie.
 

luleq

Użytkownik
Użytkownik
ten konkretny model sam obserwuje już od jakiegoś czasu bo wiem że jeśli będę kupował monitor to na 90% będzie to ten model, z tego też powodu wiem że ta aukcja LCD 22" IIYAMA E2208HDS ISO FULL HD W-W (561572053) - Aukcje internetowe Allegro to naprawdę jest okazja bo większość innych jest w cenie powyżej 700zł, kiedyś były aukcje po 650zł z Tychów, ale najwyraźniej kryzys doszedł także do śląska :p

ja uważam że warto, do Xbox-a tym bardziej bo nie uświadczycie pasków u góry i na dole - jak już mówiłem 16:9 (1920x1080)

ostatnio też kumpel kupił powystawowy ale w idealnym stanie, poza brakiem oryginalnego pudła nie ma się do czego przyczepić HP W2207 JAK NOWE 12 MIESIĘCY GWARANCJI SUPER : (561631926) - Aukcje internetowe Allegro z tym że ten sam facet jeszcze miesiąc temu wystawiał te monitorki za 550zł teraz sam żałuje że nie kupiłem, tutaj "tylko" (bo też nie uważam tego za jakąś wielką wadę) 1650x1050. Bardziej dokuczałoby mi 16:10 niż sama rozdzielczość

mogę też odradzić SAMSUNG 2032MW, obraz nie jest taki ładny jak na wspomnianych wyżej (nasycenie kolorów), jego właściciel głównie używa go jako dodatkowego TV i nie jest to wtedy rażącą wadą - ponadto wyraźnie widać smużenie od czego HP jest wolny. Kierując się też opinią którą sobie wyrobiłem na tym monitorze ogólnie wystrzegam się samsunga.

niestety też nie miałem okazji na własne oczy widzieć monitora iiyamy na żywo w akcji z szybkimi scenami (gry i filmy), na statycznych obrazach jest bardzo fajna ale tak można powiedzieć o większości monitorów - jednakże opinie które czytałem w internecie były pozytywne, czytałem też testy innych monitorów iiyamy w gazetach i na czas reakcji matrycy też nikt nie narzekał

a najlepiej zrobisz jak pójdziesz do sklepu i poprosisz o odpalenie jakichś szybkich scen na kilku monitorach i sam dokonasz wyboru widząc obraz na własne oczy...

aha polecam przeczytać Iiyama ProLite E2208HDS Full HD 22in LCD - Exclusive Review Review - Display Reviews - TrustedReviews :)
 

unnamend

Użytkownik
Użytkownik
ten konkretny model sam obserwuje już od jakiegoś czasu bo wiem że jeśli będę kupował monitor to na 90% będzie to ten model, z tego też powodu wiem że ta aukcja LCD 22" IIYAMA E2208HDS ISO FULL HD W-W (561572053) - Aukcje internetowe Allegro to naprawdę jest okazja bo większość innych jest w cenie powyżej 700zł, kiedyś były aukcje po 650zł z Tychów, ale najwyraźniej kryzys doszedł także do śląska :p
kupiłbym go ale nie ma wejścia HDMI a ja nie chce się bawić w dokupowanie kabli itp...

nie kupie raczej monitora z zagranicy...

a i jeszcze to:

Monitory zostały sprawdzone i każdy posiada jeden wypalony pixel na matrycy.
nie zachęca...
 

Maciek797

Użytkownik
Użytkownik
na swoim przykladzie wiem ze lepiej kupic 22" lub 24 renomowanej firmy i w trybie 16:9 bo w 16:10 niektore gry (wiekszosc) dzialaja normalnie a niektore sa rozciagane lub zmniejszone i sa tzw. pasy ja mam LG 22" ale ze zmienianym trybem z 16:10 na 16:9 i wszystko smiga przy kupnie wez pod uwage kontrast, jasnosc, czas reakcji itp. i zalezy jakim kablem podepniesz jezeli bedzie to VGA to polecam firmy BIGBEN warto dolozycz i cieszyc sie gra niz kupic za 30 zl allegro i miec obraz jak kupa a jezeli HDMI to wlasciwie nie ma znaczenia dobry bedzie nawet za 20 zl jezeli znajdziesz pozdra jak cos jeszcze chcesz wiedziec zawsze pomogę:)
 

luleq

Użytkownik
Użytkownik
nie kupie raczej monitora z zagranicy...
chciałem tylko żebyś przeczytał test

a za

Monitory zostały sprawdzone i każdy posiada jeden wypalony pixel na matrycy.
sorry - moje niedoczytanie, w takim razie iiyama nie będzie cenowo konkurencyjna na chwilę obecną

szkoda że w kable się pobawić nie chcesz bo uważam że byłoby warto :) tym bardziej oszczędzając na elicie kupując premium
 

Do góry Bottom