1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

jaki pendrive do konsoli xbox 360

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez biggerPL, Listopad 22, 2012.

1. biggerPL

biggerPL Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam wszystkich bardzo serdecznie mam na dysku (60GB) parę gier kupionych za punkty ms i chciał bym je teraz przenieść na pendrive i tu rodzi się moje pytanie jakiego wybrać a dokładnie chodzi w jakiej wersji USB 2.0 czy 3.0 ponieważ w 2.0 prędkość odczytu oscyluje w granicach 22mb/s a 3.0 posiada nawet 70 mb/s ale jest sporo droższy i chodzi o to czy będę odczuwał różnice grając w daną grę z 2.0 np czy nie będzie się przycinała itp.2 pytanie brzmi czy mogę podłączyć pendriva o pojemności 32 GB skoro można pod jedno wejście tylko 16 GB ? pytam żeby nie było tak ,że kupię 32 GB i nie będzie chciał działać
    tutaj linki do penów:

PenDrive Kingston 32GB DataTraveler 111 USB 3.0 (2795167143) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
    .
    PENDRIVE GOODRAM EDGE 32GB HIPERSZYBKI ZŁOTY 32 GB (2787407423) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
    .
    KINGSTON PENDRIVE 16 GB DTI +25Mb/s WYSYLKA 24H (2772546466) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam Bartosz

2. Lotnik421 Xbox One

3. Wojtek Paterek

Wojtek Paterek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Stalowa Wola, Poland
    Odp: jaki pendrive do konsoli xbox 360

Pendrive może być z usb 3.0, jednak w przypadku x360, nie odczujesz żadnej różnicy podczas odczytu jak i zapisu, gdyż x360 jest pod usb 2.0. Niemniej, jak wspomniałem wyżej, usb 3.0 będzie też działał ale jako 2.0 w tym wypadku.

Co do pojemności, ostatnia aktualizacja systemu podwoiła maksymalną pamięć nośnika zewnętrznego do 32 gb. Więc jeśli masz najnowszy system, to kupuj 32 gb :)

Wysłane z Samsunga Galaxy SII.

4. biggerPL

biggerPL Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    rozumiem dziękuję a pendrivy w 2.0 również mają różne prędkości odczytu czyli tutaj też to nie będzie miało znaczenia,czy będzie to np. do 12 mb/s lub do 25 mb/s tak ? czy już teraz może być jakaś różnica ?

5. DeadWarrior

DeadWarrior Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Wgrywanie gier,odczytywanie,ładowanie znacząco szybsze.

6. zb3n3k

zb3n3k Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Uważnie i od dłuższego czytam forum, ale w tym przypadku muszę się odezwać i poprosić o pomoc.. Kolega biggerPL poruszył kwestię zakupu pendrive-a 16GB do swojej konsoli. Jeden z nich w wersji USB 3.0. W odpowiedzi dot. specyfikacji 3.0 padło zdanie "nie odczujesz żadnej różnicy podczas odczytu jak i zapisu".. Czy ktoś jest w stanie/ma możliwość sprawdzenia tego np. na komputerze? Nie chodzi mi o to, czy konsola osiągnie transfery maksymalne dla Pendrive-a, ponieważ oczywiste jest, że nie. Ograniczenie USB 2.0 to w/g różnych źródeł ok. 25-30 MB/s dla zapisu oraz 30-42 MB/s dla odczytu.

I teraz pytanie właściwe. Jaki transfer osiągnę na pendrive 3.0 (o parametrach powiedzmy 24MB/s zapis i 148MB/s odczyt - ADATA N005 16GB) podłączonym pod USB 2.0 w tym przypadku pod konsolę?

Może to ktoś sprawdzić, niekoniecznie na w/w modelu 3.0? Czy będzie to maksimum dla USB w specyfikacji USB 2.0 czy mniej? A jeśli mniej to o ile, bo może lepiej kupić szybkiego pendrive-a USB 2.0, np. Partiot-a Rage XT?

Przed kliknięciem "Zamieść szybką odpowiedź" poszukałem trochę (w sumie jedno zapytanie do wyszukiwarki) i sam sobie odpowiem.. Opłaca się kupić pendrive-a 3.0, ale uważając na jego prędkość zapisu. Prędkości odczytu są tak czy inaczej duże i nie do wykorzystania w konsoli, ale zdarza się, że zapis mają wolniejszy. Z testów które znalazłem wynika, że z szybkim pendrive-m USB 3.0 port 2.0 uzyska maksymalne transfery wynikające z jego specyfikacji. Nie wiem czy tu mogę wrzucić linki, ale porównanie pendrive-ów 3.0 na złączu 3.0 i 2.0 jest na stronie czasopisma Komputer Świat, a obszerny test pendrive-ów już tylko w wersji 3.0 jest na jednym z popularnych portali dot. PC.

Jak już kupię i sprawdzę to się pochwalę.

Wczytywanie...

Poleć forum