Jaki telewizor do xboxa 360? Led czy Plazma?

Mateusik

Użytkownik
Użytkownik
Jak w temacie? macie jakieś uwagi? Spostrzeżenia? Grać chce z odległości 3m.
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
Ja mam plazme...wiele osob sie nie zgodzi ale w ledzie kolory sa jakies takie.....dla mnie do doopy

Wysyłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 2
 

Mateusik

Użytkownik
Użytkownik
A jakiej wielkości? full hd?
 

maxankazuya

Banned
Xbox One
Użytkownik
LCD/LED! przynajmniej 42" a najlepiej 46-50" przy takiej odległości (w hd to już raczej nie oplaca sie inwestować, wiec fullHD)
 

ROBI772

RGH
Użytkownik
Jak widzisz jeden woli plazme, drugi lcd/led, więc wyboru musisz dokonać sam, bierz oczywiście we Full HD.
Ja osobiście gram na LCD 52" full hd z odległości ok. 3m i jest super, nic więcej nie potrzebuje :)

Wysłane z mojego C6603 za pomocą Tapatalk 4
 

Mateusik

Użytkownik
Użytkownik
Wiadomo ze zawsze jest ograniczenie cenowe. Ciężka sprawa. Ponoć na LCD potrawi smużyć obraz przy dynamiczniejszych obrazach to prawda?
 

stw997

Użytkownik
Użytkownik
Według mnie najlepiej idź do jakiegoś marketu z rtv i popatrz na wszystkie telewizory, najpierw wybierz rozmiar i szukaj w tym przedziale.
Popatrz na obraz, jak jest możliwość to sprawdź dźwięk, itd. Zapisz sobie modele tv, wróć do domu, sprawdź opinie ludzi na ich temat i wybierz.
Polecam jakiś smart TV, ponieważ użyjesz go nie tylko do Xboxa.
 

paxmack

Użytkownik
Użytkownik
Wiadomo ze zawsze jest ograniczenie cenowe. Ciężka sprawa. Ponoć na LCD potrawi smużyć obraz przy dynamiczniejszych obrazach to prawda?
Pierwsze modele może tak, teraz już tego nie doświadczysz. Wiadomo, że plazmy są prądożerne i czasem można zobaczyć pulsujący obraz ( w końcu tak działa plazma, zapala i gasi punkty), ale kolory na pewno mają lepsze :) Co do LED, to zależy na jaki trafisz, ja brałem pod uwagę czy jest jasny (żeby nie mieć problemów z oglądaniem w dzień), kąty, odwzorowanie kolorów, opinie ludzi ( nie z PL ) i punkty testowe na różnych stronach :)
 

Mateusik

Użytkownik
Użytkownik
Właśnie nie potrzebuje smart tv, internet mam w tablecie, laptopie i komórce a w telewizorze nie potrzebuje. Telewizor ma byc do oglądania telewizji i grania na xboxie, żadnych bAjerow wiecej nie potrzebuje. W sklepach to co odtwarzają to wszystkie tv sa w ustawieniach sklepowych i cieżko zobaczyć różnice. Oglądanie w dzień robi wielki problem? Przecież sa rolety... Z wszelkich forów i opinii na hdtv.com.pl wynika ze lepiej wybrać plazme.
 

Pixel

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Polecam ci LG 42LN5400 (LED), może nie jest to jakiś TV z górnej półki, ale obraz bardzo ładny, dobre kąty widzenia, wiadomo, że kolory nie będą takie jak w plazmie ale i tak nie narzekam. Nie posiada zbędnych rzeczy typu Smart TV itp.
 

Krzysztof PL

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Samsung UE32F5000 - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD ja mam i obraz jest bardzo dobry . Możesz sb ustawić Dynamiczny , Naturalny itp . Pamiętaj że na plazmie mogą pojawiać się powidoki ;)
 

maxankazuya

Banned
Xbox One
Użytkownik
Samsung UE32F5000 - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD ja mam i obraz jest bardzo dobry . Możesz sb ustawić Dynamiczny , Naturalny itp . Pamiętaj że na plazmie mogą pojawiać się powidoki ;)
zapomniales o trybie ZABAWA (najlepszy do gier) :p albo nie wiesz jak odpalić :p
 

xenus

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Posiadam zarówno plazmę jak i leda i powiem, że plazma jednak się lepiej sprawdza. Kolory są bardziej naturalne, lepiej sobie radzi w dynamicznych scenach, ma o niebo lepsze kąty widzenia. Plazma ma wysoki kontrast, więc obraz w ciemnych scenach jest bardziej szczegółowy. W ledach w tańszych modelach masz podświetlane jedynie boki ekranu, w plazmie świeci każdy piksel. Ale cała ta dywagacja nie ma sensu, bo plazmy zostały prawie całkowicie wyparte z rynku. Optymalnym rozwiązaniem będzie min 200Hz led z przyzwoitym kontrastem. A do smart warto się przekonać, dużo przyjemniej się ogląda np. iplę choćby ze względu na mniej uporczywe reklamy niż w wersji pctowej.
 

maxankazuya

Banned
Xbox One
Użytkownik
200Hz do grania...może w single player, najważniejszy moim zdaniem do gier jest input lag (max 20ms), full 4:4:4 reproduction i mat matryca której żadna plazma nie posiada, dodatkowo w dzien nie da sie komfortowo grac-odbicia! kolory na LCd nie sa takie straszne mi wrecz bardziej odpowiadaja :p
 

xenus

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Problem input lag dotyczy tylko paneli lcd i w dodatku mało który producent podaje jego wartość. Ekranów matowych jest jak na lekarstwo, 90% są błyszczące albo pół matowe i kolory sprawiają wrażenie "wypranych". Zresztą nowsze plazmy posiadają warstwy antyodblaskwe i czujniki światła dzięki którym telewizor dobierze sobie moc podświetlenia do panujących warunków.
 

Krzysztof PL

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
maxanzua wiem jak odpalić tryb "Gra" ale dostosowałem sb obraz standardowy i mi bardzo odpowiada . :)
 

maxankazuya

Banned
Xbox One
Użytkownik
maxanzua wiem jak odpalić tryb "Gra" ale dostosowałem sb obraz standardowy i mi bardzo odpowiada . :)
a czy ja pisałem o trybie GRA chyba nie - ten jest do niczego :p

Problem input lag dotyczy tylko paneli lcd i w dodatku mało który producent podaje jego wartość. Ekranów matowych jest jak na lekarstwo, 90% są błyszczące albo pół matowe i kolory sprawiają wrażenie "wypranych". Zresztą nowsze plazmy posiadają warstwy antyodblaskwe i czujniki światła dzięki którym telewizor dobierze sobie moc podświetlenia do panujących warunków.
widać ze nie masz zielonego pojecia o czym piszesz - plasma ma tak samo problemy z input lagiem jak i LCD! nie mylić z czasem reakcji matrycy! tak teraz najcześciej wystepuja polblyszczase (ale to i tak lepeij jak na plasmie) do tego generuja dużo wieksza jasność co jest bardzo istotne grajac w dzien nawet na zaslonietych roletach :p w 2010 roku jeszcze standardem byly matowe LCD szkoda ze poszli w polmat...
 

Mateusik

Użytkownik
Użytkownik
Myslaem nad tym LG, cena dość przystępna. Około 1500zl. Tylko na moje warunki 42cale to trochę mało może byc...
 

ROBI772

RGH
Użytkownik
Myslaem nad tym LG, cena dość przystępna. Około 1500zl. Tylko na moje warunki 42cale to trochę mało może byc...
I co bierzesz plazme?
Z rozmiarem musisz już sam się określić, ja bym brał coś koło 50", skoro chcesz siedzieć jak pisałeś 3m od TV :)



Wysłane z mojego C6603 za pomocą Tapatalk 4
 

Mateusik

Użytkownik
Użytkownik
Jutro ide do media marktu popatrzeć, ale wskoczył jeszcze jeden model ale nie wiem czy marka jest ok.
Thomson 48FU4243
 

Do góry Bottom