1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Jaki telewizor LED - Sharp czy Samsung, 40 czy 46 cali, co powinien mieć?

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Domisio, Maj 15, 2011.

1. Domisio

Domisio Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Telewizor, który obecnie posiadam to Samsung 32 cale. Mam go już około 4 lata, dlatego postanowiłem kupić nowy, większy, oczywiście LED, Full HD, 100 Hz (głównie z myślą o xboxie). Marki jakie wchodzą w grę to tylko Samsung i Sharp (z tego co wiem są najlepsze, a po za tym najbardziej podoba mi się ich wykonanie). Co do wielkości to są trzy opcje: 40, 42 albo 46 cali, ale 42 niestety raczej odpada, ponieważ Samsungów LED w ogóle nie ma 42, a Sharpów też jest bardzo mało. W związku z tym chciałbym spytać jaką markę z tych dwóch uważacie za lepszą i polecili byście mi oraz jaką wielkość (40 czy 46)? Dodam, że mam pokój średniej wielkości, normalnie kiedy oglądam coś to siedzę od telewizora gdzieś 2,5 do 3 metrów, ale jak gram to około 1,2-1,5 metra. Ostatnie pytanie: co telewizor powinien mieć jeszcze oprócz Full HD i 100 Hz, żeby lepiej się grało/oglądało. Pozdrawiam

2. Lotnik421 Xbox One

3. chicku

chicku Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witaj . Nie znam się zabardzo na tym ale według mnie powinieneś wybrać samsunga mam tak owego 42" calowego LCD Full HD. W zupełności mi wystarcza a tak poza tym powinien mieć dobry kontrast tryb gry ( najlepsze ustawienia wyświetlania) no i oczywiście dolby digital czy coś takiego :p Poza tym niektórzy twierdzą że im większy tym lepszy lecz wątpię w to.

4. mass95

mass95 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Sandomierz
  5. krisr77

krisr77 Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    po co ci 100Hz do xbosa jak obraz dostaniesz max w 60 Hz??

6. Dimol

Dimol Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Tychy
    Taki bogaty jesteś żeby kupić telewizor LED? Poza tym rzadko taki spotkasz, wyświetlacze LED są robione w małych wymiarach. Dla niewiedzących - w telewizorach jest podświetlenie LED, a nie wyświetlacz LED ^^ . Taka mała dygresja.

7. zetrov

zetrov Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Lodz, Poland, Poland
    Prawdziwe ledy też są tylko że cena jest bardzo wysoka.nie wiem czy opłaca Ci się zmieniać

Sent from my Sapphire/dream using Tapatalk

8. Jarek882

Jarek882 Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bełchatów
    Samsung ue40c6000 lub ue40c6500

9. K0TAKU

K0TAKU Banned Użytkownik

Polubienia:
    238
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Bierz telewizor LED SHARP. Ja mam właśnie taki, 32" i musze powiedziec że wrażenia NIESAMOWITE! A jak masz mały pokój, to bierz 40", bo jak weźmiesz 46" to nie ogarniesz tego wzrokiem :D A telewizory LED nie są drogie, ja kupiłem za 2500 zł... Acha, mam telewizor LCD SAMSUNG 42", i o WIELE lepszy obraz jest na LED-zie. Pozdrawiam

10. ratajek

ratajek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Nie zgadzam sie z tym. Dzisiaj w mediamarkt widzialem chyba z 10 TV od 40cali do 60cali LED. W cenach np. 60"za 8890zł.

11. Domisio

Domisio Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    gość w media markt powiedział mi, że jeżeli gram na konsoli to ważne żeby telewizor miał 100 Hz

12. Domisio

Domisio Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    LED to najnowsza technologia, ale cena nie jest wcale taka powalająca. Z tego co oglądałem w kilku sklepach to nie są o wiele droższe od LCD, a co do wielkości to nie prawda, że są tylko w małych rozmiarach. Dowiedziałem się jeszcze, że jakbym kupował Sharpa to ważne, żeby miał dodatkowy jeden kolor (razem 4 podstawowe). Nie wiem jeszcze jaką markę wybiorę, ale najprawdopodobniej 40 calowy, chociaż 42 byłby najlepszy dla mnie, ale LEDa nie mogę nigdzie spotkać, a 46 będzie raczej za duży.

13. franklamp

franklamp Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jak chcesz zobaczyć porządne telewizory LED to proponuję zajrzeć na stronkę do której podałem linka. Brałem od nich Panasonica TX-L32E30E i jestem na maxa zadowolony. Jakość taka, że najchętniej bym w ogóle z domu nie wychodził, a cena też mi w miarę odpowiadała. Generalnie na duży plus ten zakup zaliczam.

14. ratajek

ratajek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    LEDy są tylko do oglądania z większych odległości.

15. Remek00

Remek00 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Powiedział Ci, że potrzebne jest 100Hz, bo chcę żebyś wydał więcej kasy na lepszy telewizor, proste. Tak samo mogą Ci odradzać parę marek telewizorów, bo dostaną z nich mniejsza kasę. Kupiłem ostatnio 32" LED, LG z 100Hz, ale jak widzę - xbox nie wyciągnie Ci więcej jak 60Hz. Taką informację podaję mi TV, a zmienić nie chyba nie można.

16. kacper4601

kacper4601 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Gdynia
    Z tego co opisałeś w temacie to telewizor 46 cali jest zbyt duży jeśli jak oglądasz telewizje to siedzisz w okolicy nie dalszej niż 3 m , a to że jak grasz to siedzisz bliżej jest z przyzwyczajenia czy też może że masz jakiś problem ze wzrokiem ? Jeśli z przyzwyczajenia to ja kiedyś miałem to samo ale da się siedzieć w okolicy 2.5 , 3 m i widać nawet lepiej i oczy mniej sie męczą . Co do tematu telewizora raczej polecałbym SAMSUNG bo wyglądają lepsze i z moejgo doświadczenia są lepsze od tych sharp , polecał bym jednak 40 cali ze względu żbyś nie miałe telewizora który jest wielkości ściany ;d .

Wczytywanie...

Poleć forum