1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Jaki TV do 1600 zł ?

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez Famous, Listopad 27, 2016.

1. Famous

Famous Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    68
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Katowice
    Witam, obecnie posiadam LG 32" lecz stwierdzam że to za mało i czas na zmiany.
    Telewizor będzie służył głównie do grania i filmów, rozmiar który chce to 40", oczekuje niski input lag, 4k albo full hd i ogólnie jakiś dobry model. Nie chcę żadnej manty itp ;)

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

2. Lotnik421 Xbox One

3. ArturM05Pl

ArturM05Pl Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    45
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Gdańsk
    40" 4K dobry model za 1600? Eeee yyyyy no. To już chyba wszystkie dostępne modele.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

kuleczka91 lubi to.
  4. Blest

Blest Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    131
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    O-ka
    Zejdź na ziemię z wymaganiami albo czekaj 5 lat.

kuleczka91 lubi to.
  5. Famous

Polubienia:
    68
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Katowice
    Napisałem 4k lub full hd ^^ także co z full hd polecacie

6. ArturM05Pl

Polubienia:
    45
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Gdańsk
    Chyba najkorzystniej wypada LG stosunek jakość --> cena. Ja jestem zadowolony z tej marki. I maja ustawienie "gra".

7. Famous

Polubienia:
    68
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Katowice
    Obecnie właśnie posiadam LG lecz jest jedna rzecz która mnie mega irytuje, otóż obraz sam się rozjaśnia i ściemnia, zależy od tego co jest wyświetlane i nie da się tej "auto jasności " wyłączyć

8. ArturM05Pl

Polubienia:
    45
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Gdańsk
    Mam LG i nie mam takiego problemu. Faktycznie zmienia się jasność i inne ustawienia ale po zmianie źródła obrazu. Np po przełączeniu z kablówki na xboxa. No ale to wszystko można ustawić.

9. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    2315
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Dokładnie :) Też mam LG i sobie chwalę :)

10. Famous

Polubienia:
    68
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Katowice
    Nie zrozumiałeś chyba, chodzi o to że np podczas grania w grę albo oglądania filmu lub tv telewizor w czasie bieżącym zmienia sobie jasność w zależności od wyświetlanego obrazu nazywa się to "global dimming" i nie da się tego wyłączyć, dzwoniłem nawet z tym do serwisu lg to mi powiedzieli że tego nie idzie wyłączyć

11. Velthar

Velthar Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Strzelin
  12. torawa

torawa Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Taki szmelc, że szlag mnie trafia, można polecić tylko najgorszemu wrogowi, przez takich oszustów jak Velthar straciłem kupę kasy (95% bardzo to poleca!).

Owszem obraz jest dobry +, ale smużenie jak diabli (wiadomo - matryca VA, nie może się równać z IPS LG - choć i tu sporo smuży), do oglądania TV dobry, do grania DNO, więc gram na monitorze.

13. Velthar

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Strzelin
    Misiu słodziutki, kochaniutki z pod celi... nie nazywaj mnie oszustem. Wybaczam Ci tym razem, na oligofrenopedagogice opisywałem takie przypadki jak Ty. Podkreśliłem, że to moje odczucie. A co do smużenia to nie mam i nie miałem. Kwestia ustawień. W dalszym ciągu polecam Sony :) Mam LG 4k z matrycą IPS i mi pasuje Sony. A radę dam jedną. Weź konsolę, idź do sklepu i podepnij. W Media Markt i Media Expert mi pozwolili.

14. Famous

Polubienia:
    68
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Katowice
    To co Panowie co mi polecicie z fullHD niskim input lagiem i smart tv ?

15. Cyga0000

Cyga0000 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Bzdury gadasz. Też mam w705c tylko 32 cali i zero smużenia. Grałem na xbox, ps4 i PC na nim. Mamy w domu Samsunga i 2 LG i żaden nie ma tak dobrego obrazu. Jedyny minus to kąty widzenia. Kontrast i czerń miażdżą konkurencję w tej półce cenowej.
    A jak ci się nie podoba i źle działa to czemu go nie oddałeś?

16. torawa

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Bo jesteś ślepy (lub uległeś propagandzie jak ja grając na monitorze 2ms mimo że widziałem rozmycie), smużenie mają WSZYSTKIE poza CRT, to jest S&H. Natomiast szmelc Sony ma dodatkowe.

1. Bo się starałem przyzwyczaić (wiem z doświadczenia, na każdym nowym coś mi się nie podoba, tu do skandalicznych kątów przyzwyczaiłem się po miesiącu).
    2. W tym czasie grałem na monitorze. Ponadto szmelc Sony smuży potwornie w ciemnych scenach, grając więc w grę typu Rayman nic nie zauważysz, zaś np. w Splintera Cellu aż się chce rzygać i to dosłownie! Od tego rozmycia boli głowa. Smużenie da się zlikwidować znacznie podnosząc jasność, ale wtedy wszystko wygląda ohydnie (czarny jest lekko szary).

Teraz tego szmelcu oddać nie mogę i na gwałt szukam zastępstwa (już 2 nieudane próby, lepsze niż szmelc Sony, ale nie warte danych pieniędzy).

17. Velthar

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Strzelin
    Może to wada wzroku? wiem jak wygląda smużenie, ale z odległości 2 metrów nic nie widać. Albo ja i tysiące innych ludzi mamy wadę wzroku. Miło by było aby kogoś nie obrażać tylko za to, że ma swoją opinię (pierwszy nie zacząłem). Bliżej Ci do nienawiści za nieudany zakup niż realnej oceny posiadanego sprzętu. Jak już wcześniej napisałem, można z konsolą iść do większości sklepów i zobaczyć jak wygląda obraz.

18. goran

goran Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    418
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    @torawa@torawa po cholerę tutaj wpadasz i obrażasz wszystkich po kolei. Serio kupiłeś TV na podstawie lakonicznej oceny obcego gościa z forum? Jeżeli tak to nie będę pisał za kogo Cię uważam bo zniżyłbym się do Twojego poziomu. Weź się uspokój i szanuj ludzi na forum. Poczytaj regulamin, weź coś na srakę i wtedy się wypowiadaj na spokojnie. Nazywanie kogoś bezpodstawnie oszustem lub ślepcem jest żenujące.

Wpisz sobie w google odpowiednie zapytanie i doprowadzi Cię to do forum dla onanistów telewizyjnych, benchmarków, rankingów i innych statystyk. Może wtedy coś ogarniesz dla siebie i jak będzie lipne to będziesz mógł miec pretensje tylko do siebie!

Velthar, marthinez i kuleczka91 lubią to.
  19. torawa

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Tak, to jest nienawiść, ale i realna ocena.

Kupiłem na podstawie masy opinii (fora konsolowe, fora o TV, ceneo, skąpiec, opineo)! W końcu ten TV był popularny wśród graczy więc liczyłem, że ktoś coś zauważy i ostrzeże. Wiem, że wiele takich wpisów jest kupionych przez oszukańcze firmy jak Sony.

Dopiero rok po zakupie udało mi się znaleźć jeden wpis pełen nienawiści i dowodów, oszuści z Sony nawet mu uznali, że smużenie jest OK więc nawet nie wysyłam swojego na gwarancję.

I wpisuję się tu nie żeby OBRAŻAĆ, ale żeby ostrzec, by nikt inny się nie wpakował w szambo Sony jak ja (gdybym ja widział takie 2 wpisy jakie są teraz w internecie to bym nie kupił lub testy by poszły w innym kierunku, a wtedy bym to zwrócił).

20. Velthar

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Strzelin
    Daj link do tych złych opinii. Chętnie poczytam.

21. torawa

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Jedna jest moja a drugiej już nie znajdę (chyba na polygamii) - widziałem ze 2 miesiące temu. Dodam, że pewien sklep sprzedał ostatnio 145 sztuk w 89 dni (32 cale Samsung), a z tego są tylko 2 opinie (dodatkowo ten sklep ostro spamuje prośbami o dodanie opinii) więc opinie są bardzo wyrywkowe (podobnie z monitorami).

Udało mi się NAPRAWIĆ ten smużący szajs Sony: podnosząc jak pisałem jasność, na szczęście nie trzeba drastycznie, kolory stały się bardziej wyblakłe, wygląda ble fuj, ale i tak lepiej niż na monitorze TN (zaś gorzej niż na IPS). Smuży dalej (dużo bardziej niż TN), ale już bez makabry (za głową nie ma drugiej z rozmazu, ale ok. 1/5).

BTW: nowe modele Sony WD75x 32 cale mają matryce IPS (40-tki VA) więc może te nie smużą.

Wczytywanie...

Poleć forum