1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Jaki TV?

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez Wozik, Październik 4, 2014.

1. Wozik

Wozik Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Mój obecny telewizor, z uwagi na to, że jest trochę leciwy (7 lat) nie pozwala w pełni cieszyć się graniem na X One. Widać na nim przejścia tonalne, taka technologia, stara technologia.

Co polecacie z dzisiejszych tv godnego uwagi? Szukam czegoś do 46 cali (ograniczenie ściany).

2. Lotnik421 Xbox One

3. kamilos ms

kamilos ms Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    38
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kraśnik
    Przydała by się informacja jakimi środkami dysponujesz?

4. prourug

prourug Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kutno, Poland
    Ja ostatnio kupiłem 48H5500 - fajnie to działa - podpięte x360 ; nc+ i czasem filmy z pendrive.

5. Wozik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Na razie niech to nie będzie przeszkodą.

6. Wozik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Dzięki, jednak za szeroki, max to 102 cm.

7. geometric77

geometric77 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    41
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Opolskie
  8. LoRo1987

LoRo1987 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Chorzów
    Jeśli kasa to nie przeszkoda to polecam każdy jeden Smart tv z 3D a szczególnie te od LG, myślę że model 40cali powinien się zmieścić i Cię zadowolić

9. ryad3k

ryad3k Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Szukaj plazmy panasonica. Bedziesz bardziej zadowolony. Teraz jest ostatnia szansa bo niestety panasonic zostal zmuszony sie wycofsc z produkcji. Teraz na piersszym miejscu jest tandeta.

10. nollo

nollo Użytkownik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    222
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Zawiercie
    Plazma jak najbardziej do gier .. Ale nie opłaca się moim zdaniem pchać już w to pieniędzy teraz ledy są na jakimś poziomie, czerń i te sprawy już nie są jakimś wielkim problemem . Jedyna opcja która odradzam to 3D chyba że często grasz z podziałem ekranu z kimś to wtedy jak najbardziej (dual play) ale żeby oglądać filmy no to moja babulka się cieszyła ale jak dla mnie to LIPA .
    A dołożyłem +/- 400 zł żeby mieć to 3D ...
    Firmy jakie polecam to LG(led) (tak jak @up )Panasonic jeżeli ma to być plazma
    Oraz Toshiba tanie świetne telewizory które są niechciane zapomniane lub niewystarczające ale jak się zastanowić to czego chcieć więcej jak tylko full hd i dobrego odzwierciedlenia efektu czerni

11. Wozik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Dzięki za dotychczasowe rady. Ambilight rzeczywiście może dawać ciekawy efekt. Głośniki mnie nie interesują zupełnie, sprzęt mam podłączony do amplitunera.
    Faktycznie: najważniejsze jest odwzorowanie czerni, ale i pozostałych odcieni, a także brak widocznych przejść tonalnych. Co ciekawe mój obecny TV potrafi czasem smużyć np. w Fifie.

Czyli: porządna czerń, przy jednoczesnym dobrze odwzorowanyej reszcie kolorów, widoczne szczegóły w ciemnych scenach, itd.

12. iNapa

iNapa Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    To ja się podłącze do pytania bo też planuje zakup jakiegoś TV do grania, dlna, i smart tv. Myślę o Samsungu 40uh6900. Ma ktoś takie TV? Co o nim sądzicie? Pomieszczenie w jakim się będzie znajdował ma wymiary 3x5 metra

13. maxankazuya

maxankazuya Banned Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    95
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    co do philipsa 7000 i samsunga 6900 oba te tv sie do grania nie nadaja- wysoki inputlag!

14. geometric77

Polubienia:
    41
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Opolskie
    W takim razie poinformuj nas ile wynosi input lag w philipsie 7109 i panasonicu który sprawia, że telewizory nie nadają się do grania?

15. Sae

Sae Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    70
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    @iNapa
    40 calowy 6900 to całkiem dobry wybór aczkolwiek sięgnąłbym po coś 42/46 calowego.

@XO maxankazuya
    Nie wiem skąd masz takie informacje odnośnie samsunga 6900, ale ktoś Cię wprowadził w duży błąd. 40" S6900 ma 28ms, włączając tryb gry ta wartość jeszcze bardziej maleje. Dopiero na poziomie +- 48-50 input lag może być problemem, zresztą na konsoli w quake'a czy UT się nie gra.

16. maxankazuya

Polubienia:
    95
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    co do Samsunga te 31ms to minimum :p w trybie gry ma wiekszy input lag :p dla przeciętnego gracza możę i starczy dla mnie to ewidentnie za dużo - max 20ms
    Input lag (high-speed camera) 31ms compared to lag-free CRT in [PC] mode
    Leo Bodnar input lag tester [PC] mode 40ms; [Game] mode 46ms; [Movie] 57ms

W UT może się nie gra na XO ale na x360 i owszem :p ale gra się w takie gry jak cod, titanfall, battlefield itp i tam każda milisekunda się liczy :p

Proszę input lag philipsa pfs7109 wynosi 43ms
    O jakim panasonicu mowa bo o żadnym nie wspomniałem? ktoś pisał by kupić plasme Panasonica ale nie napisal jaki model - nie kazda sie do grania nadaje :p W sumie ja zwolennikiem plasm nie jestem gdyż w dzień gra się na nich niekomfortowo.

17. geometric77

Polubienia:
    41
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Opolskie
    Nie panasonica, miałem na myśli tamtego samsunga :D. Co do tego input laga, sam gram na tym philipsie 7109 i nie zauważyłem żadnego opóźnienia. Czuję tak się tak, jakbym grał na PC. Stwierdzenie, że nie nadaje się do grania można włożyć w między bajki i z czystym sumieniem polecam jako sprzęt do grania na konsoli. Sprawdzane na multi FPS jak BF4/Titanfall.

18. maxankazuya

Polubienia:
    95
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    radziłbym Ci zagrać na tv który ma input lag na poziomie chociażby 16ms, gwarantuję Ci że różnicę poczujesz i zobaczysz :) Monitory maja input lag na poziomie od 0-20ms także różnica na bank jest. Ja jak ustawie w tv tryb standardowy to mam input lag na poziomie 31ms - jak dla mnie jest to nieporozumienie w porówniniu do trybu PC w którym mam 16ms... teraz poluję na tv z input lag'iem poniżej 10ms (w sumie mam jeden w domu ale jest trochę mały)

19. fanhorizon

fanhorizon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ja mam UE46EH5000 i działa wyśmienicie za swoją cenę.

Nie wiem jak jest w wyższych modelach ale ten mój był budowany
    na 3 różnych typach matryc i okazywało się że przed zakupem trzeba było sprawdzać
    w menu serwisowym telewizora czy przypadkiem nie trafiła się lipna matryca bo można było się nadziać
    na smurzenia albo inne cuda.

Powiem tyle że wybór telewizora nie jest łatwy.... a intput lag ma kolosalne znaczenie
    bo przy wyższych wartościach nie da się grać (mowa nie tylko o strzelankach).

20. ryad3k

ryad3k Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Szkoda że tak ludzie się boja telewizorów plazmowych. Najlepsze odwzorowanie kolorów, najbardziej żywy obraz, bardzo wysoki kontrast. Co więcej pisać. Ja mam Panasonica g30 i jestem bardzo zadowolony. Długo szukałem tv i nie wybrałem pierwszego lepszego. Teraz niestety panasonic musiał zrezygnować bo produkcja jest za droga a ludzie patrzą na cenę i cale. Radzę się wybrać do kogoś kto posiada jakiś nowy model i zobaczyć jak wygląda obraz a nie powielać mity.

21. Wozik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Hello,

dzięki za głos w temacie. Czy możesz podpowiedzieć na co jeszcze zwracać uwagę przy wyborze TV? Ostatnio zauważyłem, że wrażenie z grania uzależnione też jest od pory dnia, np. w słonecznym jasnym pokoju na ekranie widać mniej szczegółów niż w przciemnionym lub całkiem ciemnym wnętrzu. Może coś z czujnkiem natężenia światła, pod warunkiem, że dobrze zadziała.

Wczytywanie...

Poleć forum