1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

jakich nagrywarek unikac/laptopow.

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez grzes1108, Listopad 26, 2011.

1. grzes1108

grzes1108 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    witam. przymierzam sie z a) wymiana nagrywarki w laptopie hp compaq b) kupnem nowego lapka. i mam kilka pytan :) odnosnie punktu a - czy nagrywarki liteon radza sobie z nagrywaniem gier na xboxa? jakich nagrywarek unikac ? odnosnie punktu b gdzie mozna znalezc jaki ma naped dany model laptopa? jakich producentow laptopow unikac zeby niemiec problemow z nagrywaniem gier na xboxa. z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi ktore moga mnie uratowac z wtopieniem kasy :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. Brudsien

Brudsien Pomocnik Pomocnik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Katowice
    Nowa to praktycznie każda nagrywarka ci nagra grę pod xboxa, te laptopowe mają owszem gorszą jakość zapisuj od wersji destopowym ale wiele osób na takich nagrywa gry i im działają, najlepiej nagrywać na firmowych płytach typu Verbatim
    Co do producenta nagrywarek unikaj firmy matshit
    Model nagrywarki można zobaczyć w specyfikacji danej serii na stronie producenta lub pod odpaleniu laptopa i włączeniu bios'u
    Jak laptop ma nagrywarki firmy samsung, liteon, nec, pioneer możesz śmiało brać

4. Killjoy

Killjoy Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Ja mogę tyle powiedzieć, że wszystkie nagrywarki w notkach są słabe, nie ma znaczenia co to będzie. Pracowałem prawie 3 lata w dziale technicznym jednego z największych producentów laptopów i zapewniam Cię że producent nie ma znaczenia, bo do wszystkich notków wsadzają praktycznie to samo jeśli chodzi o ODD i tak samo to się sypie. Jak chcesz mieć z tym spokój to sugeruję zaopatrzyć się w nagrywarkę zewnętrzną

5. Brudsien

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Katowice
    No z ciekawości zapytam co tam robiłeś bo nie dają wszędzie takich samych napędów, nawet dana seria może mieć kilka modeli nagrywarek, tak jak pisałem są one gorsze niż destopowe ale nagrywają na tyle dobrze aby xbox je odczytywał

6. grzes1108

grzes1108 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    witam. nagrywarka w moim hp dawala rade bez problemu przez 2 lata niestety umarla juz zreszta latop tez juz ledwo ciagnie ( hp- compaq). Zalozylem ten temat bo natknolem sie gdzies na necie ze nagrywarki liteon maja problemy z nagrywaniem ( cos gdzies trzeba booktype zmieniac ). Czyli rozumiem ze liteony tego problemu juz niemaja? dzieki za pomoc :)

7. Killjoy

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Generalnie wsparcie techniczne wewnątrz firmy jak i na zewnątrz. Może jakbyś się naoglądał tyle statusów napraw z wymienionymi napędami to byś miał inne zdanie :) Może mieć, ale to detale. Wszyscy i tak biorą z jednej fabryki, wszyscy i tak składają praktycznie na tych samych komponentach, różne są tylko marki i oprogramowanie jakie producent do tego dorzuca. Nic więcej. Co do samych nagrywarek to są one po prostu słabe konstrukcyjnie, slimowe napędy nigdy nie będą działać dobrze taka ich charakterystyka. I może nie tyle co nie będą nagrywać w ogóle, ale często, bardzo często padają. Niby pierdoła taka a na serwis trzeba wysłać i zostać bez kompa na kilka dni. Dlatego moim zdaniem, zresztą powtarzałem to wiele razy użytkownikom najlepiej mieć nagrywarkę zewnętrzną.

8. Brudsien

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Katowice
    Możliwe ale ile miales tych statusów napraw w stosunku to ilosci modeli wypuszczonych na rynek Polski/Europejski ?
    To ze nowy pioner, liteon to oemy robione w tej samej fabryce to wiem ale nec, samsung nie maja takich samych podzespołów, ta sama fabryka nie oznacza ze to to samo, wiele marek samochodow produkowanych jest w tych samych fabrykach, a jakosc kazdego modelu jest inna, produkcja w jednej fabryce oszczędza koszta
    Nagrywarki slimowe sa gorsze niz destopowe, sam o tym pisalem w pierwszym poscie ale destopowe tez sa robione w tych samych fabrykach i maja te same podzespoly np plextor, pioneer, sony to sa liteony

9. Killjoy

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Sprzedawało się tego naprawdę sporo, i sporo było zwrotów w ogóle, w zależności od serii. Każdy producent zalicza jakąś wpadkę z jakąś serią (ASUS K50, palące się notebooki Acera, wybuchowe baterie LG, czy Toshiba z ich padającymi napędami w serii której nie pamiętam, ale to tylko przykłady na szybko które akurat mi przyszły do głowy), nikogo to nie ominie. Przykład z samochodami jest dość błędny, na rynku komputerowym inaczej to funkcjonuje. Oficjalnie się o tym nie mówi, ale jeśli chodzi o notebooki to wszyscy praktycznie biorą części z Tajwanu z fabryk ASUSa. Tak samo jak płyty główne gdzie podstawki robi foxconn, nie sądzę abyś na rynku znalazł płytę z podstawką na CPU inną niż tej firmy. Kolejnym przykładem jak Ci wiadomo zapewne jest sandybridge gdzie chipset jest po prostu źle zaprojektowany, wyprodukowany jest według błędnej koncepcji i nie ważne jaki producent płyty -chipsety są wadliwe :) Cały Tajwan to mass-produkcja, błędów nawet nie unikniesz w highendowych HPkach, ASUSach, wyjątkiem może być DELL bo tą firmę znam najmniej i nie jestem pewien gdzie oni składają notebooki. Reszta to Tajwan. W ogóle teraz kupić notebooka dobrego to nie lada sztuka, kiedyś był IBM i to były pewniaki, albo Comapq, obecnie rynek zalewają bardzo, bardzo niskiej klasy produkty, ale za to z porażającym marketingiem - to i tak się opłaca. Poza tym zdziwiłbyś się mocno ile kosztują notebooki nie wprowadzone jeszcze do dystrybucji...

PS. NECa już nie ma, teraz jest Sony-Optiarc, Plextor tez ma modele oparte na Lite-on'ie - nawet legenda TEAC trzepie na lite-on'owych podzespołach napędy. Firmom się już nie opłaca robić na swoich podzespołach mają do tego najemników z Tajwanu, wychodzi taniej o wiele :)

10. Brudsien

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Katowice
    Przecież ja o tym wiem tylko potwierdzasz to o czym ja pisze, siedze w tym interesie zawodowo 7 lat, nec sam w sobie nie robi nagrywarek ale uklady i konstrukcje sa ich, stosuje sie ich chipsety, sony to przecie liteon, mozna tak gadac jeszcze dlugo ale nadal chodzi o oszczędności i masowa produkcje wybacz ale nie jestem przeciętny kowalski ktory lubi takie opowiadania bo wiem na czym rynek stoi, ale tez wiem jakiej jakosci sa te nagrywarki bo sprawdzałem jakosc nagranych plyt na nich z reszta wiele osob na tym forum nagrywa gry na xbox za pomoca slimowych nagrywarek i nie narzekaja, a to ze jest to awaryjne i gorsze to nie zaprzeczę ale dla dla klienta wazne ze dziala i jest gwarancja

Opieranie sie na awaryjnosci w stosunku kraju czy europy jest bez sensu bo to procent z calej produkcji

11. beardo0

beardo0 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Plextor PX-L890SA jest bardzo dobry, mogę spokojnie polecić.

12. Brudsien

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Katowice
    Plextor PX-L890SA to OEM Lite-ON iHAS124, bez problemu można zrobić w nim crosflash nawet na ten aby można było nagrywać gry XGD3 bo tam jest układ Mediateka MT1839LN

Prawdziwym plextorow już nie ma

13. Killjoy

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Tak, ale to upierdliwe żeby wysyłać sprzęt na serwis z powodu nagrywarki. Wadliwe i awaryjne strasznie. Akurat firma w której pracowałem PODOBNO miała najniższy wskaźnik awaryjności, ale i tak tego była masa. Jednakże dla serwisantów to dobra sprawa jak notek przyjeżdża z uwalonym ODD. 10 minut roboty a kasę bierze jak za każdą naprawioną sztukę (akord). Więc dla niektórych to dobrze że napędy padają w notkach :)

A co do jakości nagranych płyt, to ja mam z tym problem, pogrzebiesz w opcjach eepromu wyjdzie Ci inaczej, zmienisz prędkość odczytu wyjdzie Ci inaczej, weźmiesz inny napęd wyjdzie Ci jeszcze inaczej... mam kilka takich perełek na płytach co nawet przy takich samych ustawieniach wszystkiego potrafią podać inny wynik, jednak zaznaczam że mówię tu tylko o grach XGD3. A za nagrywanie na notkowych napędach nawet się nie biorę, mam serwisowy uraz i tyle :) Ale fakt inaczej to postzregasz jak w tym jesteś a inaczej jak jesteś zwykłym ludko-użytkownikiem...

Wczytywanie...

Poleć forum