1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Jakie chłodzenie CPU kupić do AMD Athlon II X4 640 i do ilu warto go podkręcić?

Temat na forum 'PC' rozpoczęty przez MrDraiger, Luty 16, 2012.

1. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Witajcie, potrzebuję Waszej rady. Jakie chłodzonko na CPU polecacie, nie za drogie do mojego procesora AMD Athlon II X4 640 3.0GHz x 4 rdzenie. Od razu mówię że nie zamierzam nic kupować teraz, tylko chcę się obeznać w temacie. Od roku jadę na stockowym sprzęcie i raczej nie narzekam, raczej bo czasem mam ochotę trochę zbić temperaturę z procka czyli muszę kupić nowy radiator (bo słyszałem że kupowanie nowej pasty dla stocka nie wiele da) a jak nowy radiator to dlaczego by nie podkręcić i procka? I jak jesteśmy przy podkręcaniu, to do ilu opłaca się podkręcić AMDka? Do 3.5GHz? Wiem że jest to zależne od radiatora jaki miałbym kupić, bo na upartego to mogę do 4GHz podjechać ale wtedy radiator za +200zł potrzebny. Więc proponowałbym taktowania w okolicach 3.5GHz a cena chłodzenia tak do 120zł.

Przy okazji, czy moje aktualne GPU - GTX 560 Ti OC się marnuje przy moim procesorze (wspomniany AMD Athlon II X4 640)? Dużo ta karta jest ograniczana przez ten procesor? I Czy odczuję w grach różnicę gdy podkręcę procka?

Ten temat założyłem już na innym forum (komputerowym) ale może Wy mi coś podpowiecie ciekawego :p

2. Lotnik421 Xbox One

3. Sabertooth

Sabertooth Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Do 120 chłodzenie - Arctic Freezer 13 (PRO), Contac 29, SilentiumPC Fera. Wszystkie 3 są wydajne, ich testy są na chlodzenie.net

Ja popatrzyłbym również na ilość miejsca dostępnego w obudowie, gdyż z chłodzeniem o wysokości 158-159mm może być problem w postaci niemożliwości zamknięcia obudowy.

4. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Oho, dzięki za radę, przyda się, mam strasznie małą obudowę, ledwo co karta graficzna mi się zmieściła :p

5. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    To nie zamykaj budy, zawsze więcej powietrza wpadnie :D Aha, i nie pytaj do ilu kręcić, bo różnie z tym bywa, tylko wal ile fabryka dała i śledź temperatury.

6. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Obudowę się zamyka do lepszego obiegu powietrza.

Ten procesor bardzo mocno ogranicza tę kartę - jednym słowem - kupa. Przydałoby się go zmienić na coś lepszego - AMD Phenom II X4 955 (ew. Intel, lecz to większe koszty).

A jeżeli bardzo chcesz korzystać z tego dalej to SilentiumPC Spartan będzie wystarczający. Ewentualnie SilentiumPC Fortis (ten prędzej). Zapewni Ci ciszę i dobre możliwości OC.

Wczytywanie...

Poleć forum