1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Jakie macie tv i jaki jest obraz z Xbox One ?

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez dexter_21, Luty 16, 2014.

1. dexter_21

dexter_21 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Witam, zastanawiam się nad zmianą tv, ze względów iż w niektórych grach np. Fifa 14 lub Assasin przy szybkiej akcji lub powtórce strzelonej bramki mam takie zniekształcenie obrazu wookół postaci, najprawdopodobniej matryca nie nadąża za obrazem. Proszę o info kto ma jaki tv i czy obraz w grach macie OK, lub możecie polecić mi dobry tv pod konsole.

Pozdrawiam

2. Lotnik421 Xbox One

3. robi6969

robi6969 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ja ostatnio zakupiłem Sony W805 55 cali, w którym input lag jest na poziomie 30ms.
    W żadnej grze nie doświadczysz takich przykrych niespodzianek, o której pisałeś :)

4. dexter_21

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Ok, dzięki za info, No ja mam Panasonica L55WT50 i generalnie tylko w Assasinie i Fifie mam taki problem, w innych grach jest ok, obraz z nc+ tez jest idealny i zastanawiam się czy wymienic na nowy, troche mi szkoda kasy, tv kupilem niecały rok temu...

5. sradkg

sradkg Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    26
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kraków
    ja mam kolego akiegos starego Samsunga 10 letniego i opisywany problem zobserwowalem tylko raz w fifie.

6. Grzehooo

Grzehooo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź, Poland, Poland
    Nie jestem pewien czy to rozwiąże problem ale u mnie pomogło z TV. Mam podwójne rozmycie bo w dremboxie i w tv, u mnie były przycinki, eksperymentalnie dobrałem szybkość odświerzania i problem zniknął. Sam nie wiedziałem, że to może byc problem.

7. dexter_21

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Grzehooo a jak można zmienic szybkość odświeżania ?

8. Grzehooo

Grzehooo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź, Poland, Poland
    Mój dekoder ma taką opcje i telewizor błędnie odczytywał czy ma działać w 25, 23 czy 30 Hz. Był temat o wymuszaniu systemu pal na konsoli, wprawdzie odnośnie tv ale może temat jest powiązany.

9. dexter_21

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Aha, ale ja mam bezpośrednio podłaczoną konsolę przez HDMI do Tv a nie przez dekoder, zresztą te zniekształcenie mam w Xbox One i PS4.

10. Raffcio

Raffcio Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Input lag nie ma nic do artefaktów pojawiających się przy szybszym ruchu na ekranie... Sprawdź sobie natywne odświeżanie swoje matrycy. Czy jest 50 czy 100 Hz. Po drugie spróbuj włączyć tryb gry, jeśli nie posiadasz to wyłącz funkcje odpowiedzialne za płynniejszy obraz.

11. brattanek

brattanek P2Mforum.info Członek Załogi Administrator Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    530
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    KTW
    U mnie czegoś takiego nie ma TV SONY.

12. dexter_21

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Telewizor przywróciłem do ustawień fabrycznych, ponownie skalibrowałem go i jest zdecydowanie lepiej, Czasami przy fifie w powtórce strzelonej bramki widać przy piłce takie kwadraciki, ale tylko w powtórce podczas gry tego nie ma. Co do ustawień Hz to nie mam takich, lub nie wiem gdzie są

13. fryc88

fryc88 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tuchola
    @up
    Ustawień 'Hz' czasem nie ma, np w LG nazywa się to TrueMotion. Im wyższa wartość tym większa ilość klatek dodawana pomiędzy faktyczne klatki. A nie jest to nazwane 'Hz', ponieważ sygnał jest i tak puszczany na 50/60Hz, te wszystkie 100, 200, 500, 1000, 10000000 Hz to tylko 'chłyt' marketingowy i znaczy to tylko tyle, że dodawane są międzyklatki, obliczane na podstawie bieżącej i kolejnej klatki w oglądanym sygnale, przez co, zależnie od modelu TV, opóźnienie w obrazie jest mniejsze/większe o kilkadziesiąt/set milisekund.

14. miloslupsk

miloslupsk Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    17
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Jeżeli mogę odgrzać temat to chciałbym podzielić się swoją opinią. Należę do osób, które raczej sceptycznie podchodzą do zmian starych przyzwyczajeń i utartych stereotypów. Jednak swojego czasu znajomi zaczęli mnie nakręcać na projektor zamiast telewizora. Jako, że miałem pomysł i pewne pomieszczenie, postanowiłem je zaadoptować. Początkowo miałem Playstation 4 ale teraz jego miejsce zajął X1 i doszły głośniki w systemie 5.1 czego na finalnym filmiku nie będzie widać. Problem z Input Lagiem ? Nie ma. Problem z nasyceniem ? Nie ma. Obraz z konsolety jest pięknej jakości.

Zacznę może od tego iż postanowiłem w domu zrobić małą rewolucję i niezajmowany pokój ( w którym apropos odkładałem wszelkie kartony po TV, kinie domowym i innym sprzęcie ) wykorzystać jako " mój pokój uciech ". Sam pokój jest na poddaszu więc konstrukcja dachowa powoduje to iż jest w nim sporo skosów. Wcześniej przygotowywany był dla mojej córki więc nie obyło się bez kilku ścian w różowej barwie [:)] Niemniej mała ustawność spowodowała, że córka zajęła inne pomieszczenie a wspomniany pokój stał się składzikiem na kartony.

Zabrałem się więc do roboty i uprzątnąłem papierowy bałagan a różowe elementy przemalowałem na kolor grafitowy. Następnie na górę trafił mój komp wraz z biurkiem oraz kanapa.Do tego oczywiście PS4 oraz dosyć tani zestaw kina domowego Samsung gdyż kolejnym etapem miał być TV 55 cali.

Kiedy wszystko było ustawione poszedłem na "łowy" do Marketów. Jako, że w salonie posiadam już TV 55 cali ( do którego podłączony był Play ) nic mniejszego nie wchodziło w grę. Akurat jedna ściana "staro-nowego" pokoju pozwalała na powieszenie tak dużego TV. Nie chciałem nabyć nic z najniższego sortu modelowego a TV, które mnie interesowały mieściły się w przedziale 5300 - 7000 zł. Kurczę..... kupa siana. Wtedy akurat trafiłem na znajomego, który był pracownikiem pewnego sklepu RTV. Podpowiedział mi abym olał TV i zainteresował się projektorem DLP.

No i zaczęło się. Kopanie internetu, testy porównania itp. A lampa a model a firma itd.. Mam już swoje lata i projektor kojarzy mi się z wyświetlaniem slajdów na uczelni czy w pracy. Nie przemawiało to do mnie a niestety w moim mieście niemożliwym było zobaczenie gdziekolwiek projektora DLP w połączeniu z konsolą czy blu ray. Obejrzałem więc setki filmików na Youtube i z dnia na dzień coraz bardziej utwierdzały mnie w tym,że jestem dinozaurem [:E]

Zdecydowałem się. Wybrałem model BENQ W1070 ( oczywiście pełne FULL HD, system Smart Eco przedłużający żywotność lampy i do tego 3D ready. Poza tym sporo możliwości podłączenia innych urządzeń w tym 2 x HDMI i inne ). O samym projektorze nie będę się rozpisywał gdyż dane można znaleźć w necie lecz dodam tylko iż do płynnego giercowania czy oglądania filmów w projektorze potrzybny jest kontrast 6000:1. Wybrany przeze mnie model posiada kontrast 10000:1 .
    Od początku ściana nie wydawała mi się dobrym pomysłem więc zakupiłem ekran projekcyjny. Czytając sporo, postawiłem na "szmatkę" szarą a nie białą aby wydobywała z gier czy filmów lepszą czerń. To był strzał w dziesiątkę. Na ścianie zawisł ekran w formacie 16:9 o wymiarach 200cm x 113 cm co daje bagatela 92 cale ! [:diabel:] [:diabel:]

Podsumowując, użytkuję już trochę zaróno pomieszczenie jak i zestaw projektora.Nigdy, ale to nigdy nie kupię już do tego pomieszczenia "zwykłego" telewizora ! Nawet jak na hasło - siku - będzie wyjeżdzać z niego sedes z porcelany [.] To co daje projektor jest wprost niesamowite. Fakt - trzeba mieć kawałek pokoju i miejsca na ścianie na ekran oraz w bardzo słoneczny dzień jakieś żaluzje na oknach. Lecz gra jest warta świeczki. Może jako urządzenie do salonu i oglądania przez moją żonę seriali na TVP nie bardzo się nadaje ale już do pokoju uciech oraz oglądania Ligi Mistrzów, jest niezastąpione. Wybrany przeze mnie model Benq nawet w całkiem słoneczny dzień pozwala na obejrzenie TV lecz całą przyjemność zaczyna się wtedy gdy zasłonie rolety lub na dworze zrobi się ciemno.

Najważniejsze - KOSZTY ! Projo kosztował mnie niecałe 3100 zł ( teraz większość sklepów ma ten model w promocji bo niedawno kosztował około 4000 zł ) a manulany ekran 400 zł co daje 3500 zł. Zatem w porównaniu z pierwszym pomysłem o TV zaoszczędziłem +- 2500 zł. Za te pieniądze śmiało mogę kupić prawie 3 lampy co starczy na około 5 lat.

Nagrałem filmik prezentujący mój pokój dla samców [:)] Oczywiście obraz z kamery nie jest w stanie oddać jakości obrazu ( która jest rewelacyjna ) ani nie potrafię tego nagrać tak by nie były widoczne migocące paski. Również wielkość ekranu jest ciężko oddać ale wierzcie mi - jest spooory. Niemniej .... zapraszam do mojego Game Room'u bez zbędnych fajerwerków i kuli na suficie :

BenQ W1070 - Battlefield 4 & Avatar - My Game Room - YouTube

petroz lubi to.
  15. Castor360PL

Castor360PL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Samsung 100 MHZ - wszystko wygląda pięknie i nie zauważyłem podobnych problemów opisanych powyżej - raz miałem okazję podłączyć XO do Sony 600MHZ - no i tam JEST CZAD!!Zawsze możesz spróbować uaktualnić sofcik w TV podłączając go do netu lub przez pendriva (średnio raz na rok wychodzi aktualizacja systemu)..

16. jaszczurka23

jaszczurka23 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    83
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    jak przedmówcy poprzednio napisali SONY(W805A 47 cali) input lag/szybkość w ruchomych scenach rzadzi!!! na to zwracałem głównie uwagę przy wyborze mojego tv plus oczywiście jakość obrazu a nie jakieś bajery typu kamerki,sterowanie gestami itp , żadnych smużeń płynny obraz i piękny

jako porada w konsoli przy ustawieniach obrazu ustaw Color Depth na 24 bits per pixel a Color space na PC (RGB FULL) tv resolution na 1080P tv connection na HDMI , jak masz w swoim TV funkcję 24p bądź coś podobnego 24Hz to też to włącz wtedy obraz jest przesyłany tak jak producent przewiduje na max dla danego odbiornika, spróbój z innym kablem z szybszym transferem danych HDMI 1.4 high speed ale spodziewam sie że używasz orginalnego z zestawu który jest wystarczajaco ok , w tv ustaw także funkcję dla obrazu gry/game jak takowa jest lub coś ala true cinema, jeśli z tymi ustawieniami masz dalej to samo matryca może nie wyrabiać w szybkich scenach obrazu , mój brat kupił w podobnym czasie co ja swój tv samsunga 46 z serii f6xxx (zalecałem mu aby kupił np dość dobrego samsunga F6500 a wziął co chciał cena wzięła górę) i niby mu w kilku grach na x360 mocno obraz klatkuje w tym GTA V nie da sie grać , a po ustawieniu kilku opcji w tv niby jest poprawa nie widziałem tego bo mieszka w Niemczech , jak sam przyznał w odtwarzaczu BLU ray filmy są płynne to samo z dekodera HD , na przykładzie SONY tu jest płynnie przy standardowych /fabrycznych ustawieniach a po tunningu w opcjach tv jest MEGA , jak dla mnie jest kozacko wiem już w czym to zachwalanie ostatnich tv z SONY (szybkosć odświeżania jest na tyle wystarczająca że można go używać z powodzeniem jako bardzo dobry monitor do pc) , wachałem się bardzo długo przy wyborze z podobnych jakościowo tv to brałbym panasonica LCD o zbliżonych parametrach którego minusem jest właśnie słabszy input lag dalej w kolejności samsung , Lg ,philips
    Samsung ma dużo wyższy kontrast i lepiej sprawdza się w nocy i wieczorami. Ma za to dosyć słabe kąty widzenia. LG odwrotnie - gorszy kontrast, a lepsze kąty.

17. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Sam używam projektora, lecz akurat dlp unikam. Znam ludzi ktorzy nie sa wstanie oglądać na dlp

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

18. miloslupsk

Polubienia:
    17
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Używasz LCD ? Czemu nie są w stanie oglądać na DLP i czemu akurat ich unikasz ? Z tego co mi wiadomo do gier i filmów ciężko o lepsze świecenie niż oferuje DLP z uwagi na bardziej kontrastowy obraz pozbawiony widocznego efektu pikselozy jak to ma się w przypadku LCD

19. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Ból głowy występuje u niektórych. Przez wirujace talerze, widok tęczy

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

20. jaszczurka23

jaszczurka23 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    83
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    lub u ludzi cierpiacych na epilepsję w przypadku zwykłych tv, mam znajomego pogra z 10 minut w FPSa z dynamiczną kamerą i chce pawia puścić , w wyscigi,bijatyki jeszcze pogra

21. miloslupsk

Polubienia:
    17
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    No to o np filmach 3D takie osoby też raczej mogą zapomnieć :(

Wczytywanie...

Poleć forum