1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Jest sens? Xbox czy nie?

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez mantf, Wrzesień 28, 2010.

1. mantf

mantf Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Czy jest sens kupienia Xboxa 360?. Wyjaśniam o co chodzi.

Mam komputer zakupiony w 2009 roku (na gwarancji jeszcze 1,5 roku).

Intel Core 2 Quad
    Geforce 9500GT 1gb
    4GB RAM

+ do tego Monitor 18,5" Samusng SyncMaster 933 bez HD.

I teraz pytanie, czy jest sens kupowania, Xboxa 360 aby podłączyć go do tego monitora?
    Nowego tv/Monitora nie kupię gdyż to wyjdzie za dużo kasy.
    Planuję kupić już Elite z 120 GB dysk, za około 750 zł. (przerobiony).
    Chcę grać w gry na średnich detalach, na mojej karcie póki co wszystko ładnie, pięknie chodzi, Bad Company 2, Modern Warfare 2, Metro 2033. Na wysokich na takiej karcie nie bardzo dlatego chcę średnie nie schodząc do niskich.

Czy jest sens kupowania Xboxa do tego monitora, będzie on przerobiony, no i z grania przez sieć nici :/. Kuszą mnie niektóre gry oraz np. takie dj hero rdr czy alan wake, ale nie wiem czy potem nie bede żałował dla 3 gier konsoli.

Będę miał dużo lepszą grafe na X'ie? Karty graficznej za to 750 zl nie kupie, gdyz mam plomby gwarancyjne, a wedlug moim straszych zmienianie rzeczy w kompie odrazu wiaze sie z spaleniem PC.

Czy to wydanie 750 zł zrobi mi dużą różnicę w grach? i w komforcie grania, do PC mam już pada od Xboxa wiec nie dawajcie jako argument pada.

Nie obchodzi mnie również granie z kolegami, gdyz to ja tu bede spedzal najwiecej czasu/

2. Lotnik421 Xbox One

3. dziend0bry

dziend0bry Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Legnica
    PC - wysokie detale = Xbox/PS3 - średnie detale

Jeśli nie patrzysz na grafike (a ja roznicy nie widze) to bierz konsole :p

4. mantf

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Tylko uciążliwym się wydaje ciągłe przełączanie xboxa z pc do monitora, bo na pc i tak siedziec bede gdyz nie oszukujmy się ale gry bede jakos musial sciagac/ a te przejsciowki gdzie mozna 2 maszyny podpiac do monitora to pogarsza grafike ponoc.

5. dziend0bry

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Legnica
    kupujesz na allegro taki bajer

wciskasz 1 przycisk przelacza cie na pc
    wciskasz 2 przelacza cie na xboxa

nie wiem jak to sie nazywa,ale widzialem to

6. sid2007

sid2007 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Radom
    Gdybym nic nie miał , tzn. ani mocnego PC , ani konsoli , i chciałbym sprzęt wybitnie do grania to wziąłbym Xboxa 360. Gdybym wiedział o Red Dead Redemption to co wiem teraz , tzn. jaka ta gra jest wielka (choć nie dla każdego doskonałość tytułu ukaże się odrazu) , to nawet tylko dla tej gry mógłbym kupić konsolę. Zwłaszcza , że zagrałbym jeszcze w , niedostępne na PC , Gears of War 2 , Alana Wake'a , Forzę 3...
    Sam gram na monitorze 20' Samsung i jest świetnie , nie narzekam.

7. mattq

mattq Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Wieliczka
    ja ci tez polece konsole bo nie ma tyle urzerania sie co na pc ze gra ci nie pojdzie crack cd kay, tutaj sciagasz gre przepuszczas przez abgx lub 360wavepatcher nagrywasz i cieszysz sie gra

8. Gears6542

Gears6542 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Białystok
    Na konsoli się gra o wiele lepiej niż na PC :) Kupuj i podłączaj do monitora a jak nazbierasz kasę to kupisz telewizor.

9. mantf

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Nie, nie kupię telewizora. Chodzi mi o to.. bo wszyscy mi mówią, że xbox 360 ma jakby medium detale (i to widac bo pc ma ladniejsza grafa na pro kartach). Czy warto jest wydać to 700 zł po to żeby otrzymać tą samą grafike? Pada od xboxa do pc juz mam, tyle ze na tym xboxie nie bede mogl grac przez multi.

Macie wybór (powiedzmy że dostajecie na boze narodzenie i nie mozecie sprzedac):
    1. Komputer (4 gb ram, 9500gt 1GB, core 2 Quad) + monitor 22 LED Full HD + gry multiplayer

2. Xbox 360 Elite + monitor 18,5" (bez hd)

Który zestaw wybieracie. Nie mam zadnej wygodnej kanapy, gdyz monitor lezy przy biurku i na xboxie tez bym musial tak grac

10. dziend0bry

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Legnica
    Xbox.. bez HD? Podłączasz się VGA i masz obraz HD, bez koniecznosci posiadania hdmi..
    wyglada to tak, jakbys narzucal nam swoje zdanie, bo strasznie dokładnie opisujesz specyfikacje PC..
    wolisz za rok dodać 5stówek do kompa, czy przez 2-3 lata grać bez wydatków (lepsze verbatimy, niż podzespoły)

11. fidello

fidello Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Bież x'a to inne granie jest niz PC. Na własnej skórze się przekonałem

12. djploki

djploki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    250
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Zdecydowanie druga opcja,ale monitor to bym brał z pierwszej opcji,bo ten 18,5 to ciut za mały do grania.

13. Shin3

Shin3 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Nowy Targ
    widać ze kolega ma w miarę dobry komp i tym w jaki sposób pisze podkreśla to, że jest zwolennikiem kompa i przy kompie zostanie.
    Poza tym na allegro masz kable gdzie możesz sobie podłączyć xboxa pod twój 22" monitor.

Ale mimo wszystko radzę ci, odpuść sobie konsole i zostań przy kompie.

14. SebeekS

SebeekS Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Tu się można zgodzić, pod warunkiem że ktoś gta w 1280x720 ... Po odpaleniu rozdzielczości 1920x1080 oraz średnich detali, konsole z 1280x720, brakiem aa i słabą ilością polygonów na texturach (są wyjątki, jak Forza) wypadają tragicznie ...

Z takimi komponentami twoja grafika będzie co najmniej dużo lepsza na komputerze, choć za szczegółowych informacji to ty nam nie dałeś, to jednak po platformie procesora można stwierdzić że nie jest tak źle, orientujesz się może ile masz pkt w 3dmarku 06/ vantage ?
    Ja osobiście wybrałbym PC, przy takiej platformie grafika będzie o wiele lepsza niż na konsolach (wiem, bo mam podobną konfigurację, no może minimalnie lepszą oraz xboxa ...).

Aha, i nie słuchaj takich głupot w stylu "Aby mieć grafike jak na x'ie płynną to tszeba wydać 10 000 zł na kompa miesięcznie bo się bendzie zacinać"

Co do argumentów typu "Bierz x'a gra się lepiej i koniec" no jak dla mnie to nie jest argument, jednoznaczne stwierdzanie że coś jest lepsze i koniec ...

Co do grafiki na xboxie, to że to niby "średnie detale" tak, racja ale w rozdzielczości 1280x720, w takiej rozdzielczości byle komp pociągnie ultra high, a zawsze możesz grać w full hd, konsola i monitor full hd to jak oglądanie filmów 320x240 w formacie 3gp na "Retinie" iPhone'a 4 ...

15. nightmoon90

nightmoon90 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Murzynowo
    Jak tak czytam cały ten temat, to to co kolega wyżej napisał jest prawdą.

Jeśli masz zamiar kupić konsolę dla 3 gier i podłączyć ją pod ten monitor, który masz to daj sobie spokój bo zmarnujesz po prostu jej potencjał i sam z efektu końcowego w formie grafiki zadowolony nie będziesz.

Natomiast jeśli chodzi o samą konsolę, to muszę stwierdzić, że do puki nie posiadałem konsoli to kompa modernizowałem co roku około 400-600zł szło rok w rok na niego, minął rok odkąd mam konsolę nie muszę nic w niej modernizować ani nic grafika w grach jaka jest taka jest bo nie jest na prawdę superhiperpowalająca, choć pod względem PCta nie należy do najgorszych 7-8/10 bym dał na telewizorze FULLHD, i tą kasę przeznaczam po prostu na gry co szła na kompa, ogólnie byłem nastawiony sceptycznie do, ów konsoli ale aktualnie nie żałuję zakupu, z tym, że byłem na nią po prostu nastawiony, kupuję i koniec bo mam dosyć ciągłego dokładania do PCta... Dodam, że lubię pograć ze znajomymi i wg. mnie lepiej nadają się do konsoli telewizory ReadyHD...

W zaistniałej sytuacji odradzam Ci zakup konsoli, bo wygląda na to, że będzie się kurzyć...

16. maciek1027

maciek1027 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    wydawanie 7. stów, żeby pograć w 3 gry, nie ma sensu.Szkoda pieniędzy. Za te pieniądze kup jakiś porządny duży monitor:)

Sam miałem podobną sytuację, tyle że ja kupiłem nowego kompa dla 3-4 gier;p Ale i tak już musiałem kupić nowy, bo P4 i AGP, to cóż... filmy na YT na full screen cięły sięxD

PS. Gdybyś nie chciał przerabiać xboxa i grać na Live to by miało jakiś sens,a tak to... I chyba nie jesteś zbytnio nastawiony na Xboxa, po prostu masz kasę i nie wiesz na co wydać;p

17. krysin

krysin Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Gdynia
    Uwierz że na trzech gracz to się nie skończy :D Nie ma bata , komp mnie znudził , a konsola ma to coś :p
    ja bym wybrał konsole :)

18. venom85

venom85 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    mniej wiesz,lepiej spisz
    bierz karte,w serwisie gdzie kupiles kompa powinni ci ja zainstalowac bez utraty gwarancji,jezeli nie chcesz grac na tv wiekszym niz 37 cali to posiadanie konsoli traci sens gra na 22calach jest dobra przy garbieniu sie przed kompem...kupowanie przez ciebie konsoli nie ma najmniejszego sensu i dobrze o tym wiesz...pozdro

19. mantf

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Przeczytalem wszystkie odpowiedzi i teraz prostuje:

1. Do kompa nastanwiony bardziej niz do konsoli nie jestem, podalem specyfikacje zebyscie wiedzieli w czym tkwi problem.

2. na Xboxie gram u kolegi i strasznie mi się podoba, tyle że ma tv 42, i xbox live :/

3. Już pisałem wyżej, że monitora 22" i xboxa nie kupię gdyż nie mam zamiaru wydawać kolejnych 600 zl

4. Na 3 grach faktycznie się nie skończy gdybym mial xboxa, sciagal bym gry tylko na niego, czyli rowniez gry multiplatformowe.

5. Pytam gdyz ostatnio mialem okazje grac na monitorze 19" w Alana Wake (u kolegi) i przyznam, że gdy przyjrzałem się teksturom wyglądały niefajnie.

Jedyna rzecz która mnie drażni to fakty posiadania nie najlepszej karty graficznej, chętnie bym ją wymienił tyle że koszt będzie taki jak kupienia Xboxa, a po drugie plomby pójdą spać :/

Dużo osób odpowiedziało, zdania są podzielone i nadal jestem niezdecydowany

20. meczek

meczek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    wlkp
    Jeśli tekstury w AW wyglądają "niefajnie" i nie masz zamiaru zmieniać monitora (18.5" ja nawet nie mogę netu przeglądać, a co dopiero grać) to zostań przy PC. Konsola ma niestety już 5 lat i nie uzyskasz tu świetnej grafiki, choć mi odpowiada:]

Wczytywanie...

Poleć forum