1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

John Carmack: „Doom 4 może być zbyt wielki nawet dla płyt Blu-Ray"

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Jechu, Sierpień 15, 2011.

1. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu

I rozstrzelał nam się opiniami jeden z najbardziej legendarnych producentów w branży elektronicznej rozrywki. Przed premierą RAGE, podczas tegorocznego Quakeconu, John Carmack, prezes i założyciel iD Software, zapytany został o czwartą odsłonę Dooma. Zobaczcie, co odpowiedział. A raczej zobaczcie, dlaczego znowu skrytykował konsole...

Jak wyznał w omawianym wywiadzie:
    Przy okazji, potwierdził także istotną sprawę dla wszystkich fanów Dooma:
    Nie przejmowałabym się jednak jego słowami, albowiem znając tempo produkcji gier iD Software, kultowy już dziś Doom 4 ujrzy światło dzienne zapewne dopiero za kilka lat. Do innych wniosków dojść nie można, biorąc pod uwagę fakt, iż Carmack wyraża ogromną chęć wyprodukowania kontynuacji RAGE...

źródło

2. Lotnik421 Xbox One

3. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Ho ho ho. To jest człowiek, który nie rzuca słów na wiatr :) Zobaczymy jak będzie z RAGE, ale skoro zapowiadał że będzie wielki i otwarty świat, a sama gra będzie ważyć z 22 GB, to ciekawe co będzie z Doom 4 :D

4. Azur

Azur Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    470
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Polska
    I weź tutaj zassaj takiego Dooma 4 z warezów :D

5. razor7

razor7 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    38
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Tak więc Doom 4, wyjdzie na nextgeny, które będą miały w standardzie Blu-Raye i wyjdzie na 2-3 płyt BR.
    @Up: Zanim wyjdzie Doom 4, technologia ruszy. Minimalna prędkość internetu będzie wynosić ~~ 20Mb/s i to nie będzie problem.

6. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1679
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    @UP
    A jedynym dostawcą w PL będzie kochane TP.. To ja dziękuję za taki internet :p

Jestem bardzo ciekaw klimatu jaki wniesie Doom4. Zresztą teraz czekam na przedniego RAGE który na filmikach reprezentuje się wyśmienicie :)

7. Yazaar

Yazaar Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Nastepna generacja konsol wprowadzi gry zapisywane na dyskach twardych :) Bedziemy kupowali pudelko, w ktorym znajduje sie dysk twardy z nalepka gry :)

8. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    Według mnie tak powinno być od dawna. Zamiast tych przestarzałych płyt kupowalibyśmy pendrive'a w obudowie przystrojoną w stylu gry. Chcesz zagrać? Wkładasz pendrive'a do konsoli i masz wszystko gdzieś. Wszystko miałoby pozytywny efekt. Twórcy gier nie byliby ograniczani przez wielkość gry. Czas loadingów byłby skrócony. Produkcja tańsza i bardziej ekologiczna, nie trzeba produkować okładek, instrukcji, itp. - wszystko jest w internecie. Żyjemy w XXI wieku, czas na innowacje i odważne decyzje.

9. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Łoo już sobie to wyobraziłem! Ja tak chcę! : D Poważnie, super by to wyglądało i super wygoda no i ta ekologia, fakt że coś takiego stosują handheldy, 3DS ma jakieś swego rodzaju cartridge które w zastosowaniu nie różnią się zbytnio od pendrivów, tak samo PSVita rezygnuje z UMD na rzecz własnych opatentowanych kart pamięci z grami, więc widać że jednak coś się dzieje w tym kierunku, ciekawe czy next geny coś zmienią :D

10. Alex789

Alex789 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    No to mamy pierwszy od dawna odważny krok w walce z piractwem. Więcej kasy zapłacą za prąd podczas pobierania gry niż pójście do sklepu i nabycie.

11. slashg

slashg Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Laptop pobiera ok. 70w na godzinę.
    Gra będzie ważyć no powiedzmy 70gb. 20godzin i mam pobrane. Za prąd nawet nie zapłacę 2 złotych!

@top
    Jak gra ma być dobra to też i swoje musi ważyć. Już wychodzi dużo gier, które mają więcej niż 10gb.

12. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    Ciekawe ile by się smażyła taka płytka, jakby Doom 4 miał ponad 50gb :D

Skoro Rage waży ponad 22gb to wcale mnie nie dziwi, że Doom 4 się nie zmieści na Blu-Rayu :)

13. darnokPL

darnokPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Rymanów
    Hehe wypalnie to będzię problem przy takich grach :D

14. Diabolique

Diabolique Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    48
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    o obudowach NAS nie slyszał? podziwiam tych ktorzy sciagaja zostawiajac wlaczony PC. nie dziwie sie ze wtedy potrzeba wam lacza 20mbitowego

15. L4mia

L4mia Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    KRK
    zgadzam się z Carmackiem - każda gra powinna mieć ze 100-200gb(nawet tetris HD czy Monopoly) a w tych danych danych duuużo przerywników w proporcji 30 minut oglądania potem 5 minut gry i znów przerywnik,
    co do wymagań to najwyższa pora na nową konsolę z procesorem 12 rdzeniowym i grafiką na poziomie 10x AMD 6970 i 16gb ramu - i wcale mi nie przeszkadza że będzie brała 800wat/h i będzie za 2,5k - bo przecież te wydane pieniądze razem z grą za np.300zł są tego warte

a wszystko to po to żeby jaśnie pan Carmack John mógł zamiast optymalizować kod gry liczyć zyski z frajerów którzy się na to zgodzą

16. radek1348

radek1348 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Płock
    Nie wiem jakie Blu-Ray'e czyta PS3 ale są już bodajże 16 warstwowe (Pionner wymyślił) o pojemności 400 GB czy to jest za mało na gry? może PS3 czyta do 3 warstw albo 2 ale Blu-Ray spokojnie starczy na gry i to jeszcze dłuuuuuugo

Wczytywanie...

Poleć forum