1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

John Carmack w obronie Call Of Duty...

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez K0TAKU, Lipiec 20, 2011.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. K0TAKU

K0TAKU Banned Użytkownik

Polubienia:
    238
    Punkty za osiągnięcia:
    63

John Carmack - legenda jeśli chodzi o twórców gier (na koncie ma choćby Wolfenstein 3D, Doom, Quake) i współzałożyciel Id Software stanął w obronie Call Of Duty, które jest pogardzane przez snobistycznych deweloperów ze względu na swoją popularność.

Carmack uważa, że krytycyzm skierowany w stronę Call Of Duty za to, że kolejna część nie przynosi rewolucji, jest nieuzasadniony. 'To jest sprawdzona formuła, którą ludzie uwielbiają i błędem jest ją zmieniać. Skoro ludzie to kupują, to znaczy, że to lubią"

Carmack cieszy się z sukcesu Call Of Duty, bo potwierdza to tylko jego sposób myślenia i pokazuje, że gatunek fps ma ugruntowaną pozycję, której się nie da obalić.

źródło : John Carmack w obronie Call Of Duty... - ModernWar.pl - serwis maniaków Call Of Duty

2. Lotnik421 Xbox One

3. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1665
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Bądźmy szczerzy.. Nie jest żadną legendą, a o ile legendą to jest legendą minionej epoki. Gdzie rządziły piksele, był inny tok myślenia wtedy żaden gracz nie narzekał na grafikę czy na cienkiej jakości audio. Każdy był pełen podziwu..

Mamy XXI w. jak Activision nie umie znieść krytyki nad swoim COD i tego, że gracze po tej grze jeżdżą to niech się po prostu kopnął w zad i zrobią takiego COD'a, o którym świat już zapomniał.

Sry jest XXI w. i konkurencja nie śpi. A co najważniejsze jest dużo gier, które rywalizują o najlepszy FPS. A nie tak jak za czasów Wolfensteina 3D że tylko 2-3 (strzelam).

Jak tacy pokrzywdzeni to niech wysłuchają graczy, co im się nie podoba i niech to poprawią - proste.

PS. Teraz już mało kto pamięta takie gry jak:
    Doom
    Wolfenstein 3D
    Body Blows
    Electrobody
    Commander Keen
    Raptor
    Lotus
    Itp itd.

4. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Proszę Cię, Doom, Quake - koleś co je stworzył nie jest legendą? Może MW2 jest legendą ? :D

Albo Heretic, Liero (to była moc :D )

5. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    Dokładnie jak kolega wyżej powiedział. Czasy się zmieniają, to, co było dobre kilka lat temu teraz już nie jest. Ludzie kupują, bo ślepo wierzą, że coś się w końcu zmieni. Zapowiada się, że w tym roku się to zmieni, wreszcie.

6. ktos

ktos Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    imo skoro ludzie kupują, to niech to robią. Mają zysk, to dalej tworzą tasiemca. Co za problem?
    Rynek szybko weryfikuje co jest dobre (sprzedaje się), a co nie.

7. TheDarkKnight

TheDarkKnight Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    160
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wielkopolska
    Koleś ma w sumie racje. Skoro co roku CoD bije rekord w sprzedanych egzemplarzach, to coś w tym musi być, nie? Gdyby ludzie nie 'kochali/lubili' serii, nie sięgali by po kolejną i kolejną część... No, ale to jest Polska która obfituje w marudy które ciągle narzekają i lubią się kłócić. Teraz tylko czekać aż Activi$ion zacznie marketing, jestem baardzo ciekaw jak wyjdzie w ostateczności Modern Warfare 3. (Żeby nie było - na nowego Battlefielda też czekam, w dodatku tak samo niecierpliwie jak na MW3 ;o)

8. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    Popyt nakręca podaż, czysta ekonomia. Gdyby sprzedaż spadała, a nie rosła to może by zmienili swoją politykę, a tak ciągną dalej tego tasiemca :D
    Co nie znaczy, że MW3 będzie słabe, aczkolwiek dla mnie nie jest warte pełnej kwoty :)

9. sid2007

sid2007 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Radom
    Powiedział całą prawdę o tej generacji.
    Jeśli wychodzi gra , nie ważne jak innowacyjna , ale nie mająca w tytule znanej/ogranej/sprawdzonej marki to jest skazana na niebyt komercyjny. Jeśli nie ma w sobie sprawdzonych elementów zapożyczonych z innych , znanych gier , dobrej reklamy to już całkowicie nie ma o czym mówić...
    I ja niestety muszę się przyznać , że należę do tych osób co boją się kupić i poświęcić swój czas dla nieznanej gry.

10. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Nic dodać, nic ująć.

11. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1665
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Żeby była rzecz jasna nie jestem fanem COD'a ani BF. Jak gra mi się podoba to po prostu gram. I pierwsze COD było dla mnie genialne. Gra którą przechodziłem wiele razy plus potyczki ze znajomymi.

Hextor
    Nie rób sobie jajec :) MW2 nie jest legendą w żadnym wypadku :p.
    --------

Nie są legendą może są doskonałymi/genialnymi grami (tamtej epoki) ale nie są legendą. Nowi gracze nie znają tych gier, a wg. obcowania z legendą powinni znać :>. Chyba że przyjmując bardziej metaforycznie znaczenie legendy, w sensie wielkiego wychwalenia gry. Lecz tak i tak te gry za niedługo pójdą w zapomnienie jak MY (tak tak w tym i ja) pójdziemy w piach :)

A później dzieciaki będą pisać że Pokemony (itp.) to gra legenda..

---------

Einstein, Mozart itp itd to też legendy? No bez jajec :D. A na nich można było by szybciej powiedzieć legenda niż na tego kolesia co stworzył Wolfensteina3D itp itd.

Dlatego w tym przypadku nazwanie John Carmack legendarnym twórcą gier mija się z celem. Bo jakby (piszę wielkie jakby) był taki legendarny to do dzisiaj gramy w gry, które on stworzył miłując je w niebiosa..

PS. Ja nawet nie wiedziałem kto to John Carmack póki nie przeczytałem info. A o dziwo jestem z epoki C64, Atari, Pegazus itp itd.

----------

Tak cieszmy się z coraz to większej ilości skryptów w COD. Niech Activision się obudzi i zrobi dobrego COD'a to też nikt nie będzie miał powodów do narzekania. A COD co 1-2 lata to mówi samo za siebie.

12. iTyle

iTyle Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Szczecin
    John Carmack - Gdyby nie on możliwe że by nie było ani CoD oraz BF.

13. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Coda na pewno. Silnika z Quake'a 3 by nie mieli biedacy :)

14. KuBaNPL

KuBaNPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    poniemieckiej kamienicy
    Haha a może BF3 nie będzie miał skryptów? Ja powiem tak, grałem w każdego CoD'a oraz grałem w każdego BF'a i jakoś po prostu Call of Duty bardziej mi podpasowało. Znowu drugiemu bardziej podoba się styl BF'a, więc po co większość użytkowników próbuje "wpoić" swoje racje innym? Każdy gra w to co chce, a tak wgl. to popatrzcie ludzie o co wy się kłócicie? Kawałek plastiku który po włożeniu do konsoli/PC umożliwia nam buszowanie w wirtualnym, nieistniejącym świecie. Obudźcie się!

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum